[O2] ASR - problem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • igorrr
    Classic
    • 2013
    • 2

    [O2] ASR - problem?



    nie wiem czy z końcówką 106 nie będzie pasować, były jakieś zmiany w tych numerach, ja tez nie moglem znaleźć, co się okazało pasowały tez z innymi nr, dopiero mi w serwisie powiedzieli jak zadzwoniłem
    "Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi latać..."
    Skoda Superb 1.8T AWT Prestige+
  • red82
    Classic
    • 2012
    • 9

    #2
    [O2] ASR - problem?

    Witam
    ASR podczas wysokich obrotów silnika tzn. ok 5500 sam się wyłącza ciągle świeci i nie mogę go wyłączyć. Niezależnie czy samochód jedzie czy też na postoju zrobię przegazówkę, po przekroczeniu tych obrotów ASR przechodzi w tryb off. Nie wiem czy to ma związek z temperaturą na dworze +18 czy może jakaś awaria?
    Ktoś się już spotkał z takim problemem? Czy to normalne?
    Nie wiem jak się zachowywał w zimie na śliskiej nawierzchni bo użytkuje oktavke od paru dni.

    Komentarz

    • TomekRs
      RS
      • 2011
      • 1670

      #3
      podpiales pod komputer ? sa jakies bledy?

      Komentarz

      • red82
        Classic
        • 2012
        • 9

        #4
        Niestety ale nie. Nie posiadam swojego kompa ani nie znam nikogo kto by posiadał. Problem zauważyłem dziś a pod kompa będę się starał jutro podpiąć.

        Komentarz

        • TomekRs
          RS
          • 2011
          • 1670

          #5
          poszukaj na forum jest lista osob z danego wojewodztwa, ktora ma kabel i tam masz nr. telefon. Pelno ludzi jest z Warszawy i okolic wiec napewno kogos znajdziesz.

          Komentarz

          • red82
            Classic
            • 2012
            • 9

            #6
            Udało mi się podpiąć kompa i wyskoczyło z 8 błędów nie pamiętam wszystkich. Bo to jakiś mechanik robił. Ale wszystkie miały wpis o nieprawidłowym napięciu. Tyczyły się pompy hamulcowej i centralnego zamka - te pamiętam. Dały się wykasować. Sprawdziłem przy okazji alternator i daje 14.68 przy 2500 obrotów. Akumulator wyszło że był nie doładowany i że to może być przyczyną. Dziś sprawdzałem akumulator takim mały testerem z lampkami kontrolnymi i wyszło że aku daje 13.6v.
            Czy problem leży w aku? I czy mogę go podmienić na inny w celu sprawdzenia bez problemu? Tzn nie wyskoczy mi błąd poduszek i innych rzeczy jeśli go odepnę na chwilę?

            Komentarz

            • abstinent
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 4842
              • Octavia II combi (1Z5)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #7
              red82, nie powinno nic niepokojącego wyskoczyć, jedynie od wspomagania, ale po kilku przejechanych metrach zgaśnie

              Komentarz

              • red82
                Classic
                • 2012
                • 9

                #8
                Po podmianie akumulatora na sprawny błąd wyskakuje nadal z tym że teraz pojawiła się kontrolka check. Po ponownym badaniu wyszło że to czujnik prędkości obrotowej silnika - niewiarygodny sygnał kod błędu 16705 P0321 008. Czy ten czujnik to czujnik prędkości wału korbowego? A jego położenie to z tyłu na skrzyni biegów?

                Komentarz

                Pracuję...