Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zmmiana mil na km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zmmiana mil na km

    Zamieszczone przez kazek103
    Dzięki
    bardzo proszę pliczek

    Just a moment...

    jakakolwiek wypowiedź pod tym postem daje możliwość wstawienia pliku dla kolejnej osoby

  • #2
    zmmiana mil na km

    Witam
    wiem że było opisane ale ja mam trochę inny problem (zmianę z mil jako że mam wersję wyspiarską na km udało mi się częściowo zrealizować) tylko mam problem z jednostkami spalania miałem ilość mil do przejechania na 1 galonie a po zmianie na Europę mam jednostki: ilość km do przejechania na 1 litrze. Mnie natomiast interesuje ilość litrów na 100km czy ktoś może poradzić jak to zmienić bo takie przeliczanie w biegu jest trochę kłopotliwe

    Komentarz


    • #3
      Re: zmmiana mil na km

      Zamieszczone przez blueart
      Witam
      wiem że było opisane ale ja mam trochę inny problem (zmianę z mil jako że mam wersję wyspiarską na km udało mi się częściowo zrealizować) tylko mam problem z jednostkami spalania miałem ilość mil do przejechania na 1 galonie a po zmianie na Europę mam jednostki: ilość km do przejechania na 1 litrze. Mnie natomiast interesuje ilość litrów na 100km czy ktoś może poradzić jak to zmienić bo takie przeliczanie w biegu jest trochę kłopotliwe
      Masz maxi-dota? Jezeli tak, to tam znajdziesz ustawienia, ktore za to odpowiadaja.
      Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

      Komentarz


      • #4
        niestety 1/2 FIS więc ta opcja odpada

        Komentarz


        • #5
          Na wyswietlaczu z Ambiente przelaczyly sie mile na km ??
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            mam model Elegance natomiast mile nie zmieniły się na km (jest to dla mnie bez różnicy - cale, stopy i mile nie są dla mnie problemem) interesuje mnie tylko wyświetlanie spalanie w bardziej przyswajalny sposób (l/100km) a nie wiem jak to mogę to ustawić VCDS póbowałem wszystkich możliwych opcji kodowania ale rezultatów brak

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez blueart
              mam model Elegance natomiast mile nie zmieniły się na km (jest to dla mnie bez różnicy - cale, stopy i mile nie są dla mnie problemem) interesuje mnie tylko wyświetlanie spalanie w bardziej przyswajalny sposób (l/100km) a nie wiem jak to mogę to ustawić VCDS póbowałem wszystkich możliwych opcji kodowania ale rezultatów brak
              A czy moge niedyskretnie spytać jak masz podane teraz spalanie ?

              Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

              Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
              Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
              Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

              Komentarz


              • #8
                na oryginalnym kodowaniu było mpg (miles per galon), jak zmieniłem kodowanie na europejskie dostałem km/l więc wróciłem do poprzedniego bo mnie interesuje tak jak ma większość forumowiczów : l/100km

                Komentarz


                • #9
                  No to w pelnym liczniku z maxi-dotem mozna czarowac. W tych zwyklych nie ma opcji zmiany ani jednostek, ani mil/km.

                  Ja tam wydrukowalem sobie sciage ile mil per galon to l/100km i po klopocie :diabelski_usmiech
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    częściowo się z tym nie zgodzę bo przy spalaniu po zmianie kodowania na Europę pokazuje mi spalanie w l/km tylko jednostka mi nie pasuje bo wynik jest ilością km do przejechania na 1 litrze paliwa a nie ilość paliwa zużyta do przejechania na 100 km

                    Komentarz


                    • #11
                      Jakby tak pokazywal, to nie mialbym wynikow z trasy rzedu 13-15 jednostek - prawda ?? A tak po przeliczenie jest to ok 5l/100km wiec bardziej realne, gdzie po miescie mam 7-8 jednostek gdzie tu akurat pokrywa sie z 7l/100km.

                      Takie przelaczenie zadzialalo mi w OI. Tzn. pokazuje przebieg w km, spalanie liczy w 1/100km, ale pokazuje dalej galony
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: zmmiana mil na km

                        Zamieszczone przez blueart
                        Witam
                        wiem że było opisane ale ja mam trochę inny problem (zmianę z mil jako że mam wersję wyspiarską na km udało mi się częściowo zrealizować) tylko mam problem z jednostkami spalania miałem ilość mil do przejechania na 1 galonie a po zmianie na Europę mam jednostki: ilość km do przejechania na 1 litrze. Mnie natomiast interesuje ilość litrów na 100km czy ktoś może poradzić jak to zmienić bo takie przeliczanie w biegu jest trochę kłopotliwe
                        witam. ja mam ten sam problem chciałbym żeby spalanie było w litrach, a nie w galonach. Udało ci to zrobić za pomocą VCDSa?

                        Komentarz


                        • #13
                          Proponuję sprawdzić co macie za ustawienia w kodowaniu licznika.
                          Powinien chyba być 1 - RdW

                          STG 17 (Kombiinstrument) auswählen
                          STG Codierung -> Funktion 07
                          xx?xx: Länderauswahl

                          0 - Deutschland (D)
                          1 - Rest der Welt (RdW)
                          2 - USA (US)
                          3 - Kanada (CDN)
                          4 - Großbritannien (GB)
                          5 - Japan (JP)
                          6 - Saudi Arabien (SA)
                          7 - Australien (AUS)

                          Komentarz


                          • #14
                            Przy xx0xx tez powinno byc l/100km
                            Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                            Emulator czujnika poziomu oleju G266
                            Napraw sterowników AIRBAG

                            Komentarz


                            • #15
                              witam. Ja miałem ustawione na 4- Großbritannien (GB), dzis zmieniłem na 1-RdW ale to nic nie pomogło nadal są galony. Różnie kombinowałem i nic, zmieniałem nawet na te inne :
                              0 - Deutschland (D)
                              1 - Rest der Welt (RdW)
                              2 - USA (US)
                              3 - Kanada (CDN)
                              4 - Großbritannien (GB)
                              5 - Japan (JP)
                              6 - Saudi Arabien (SA)
                              7 - Australien (AUS) i nic sie nie zmienia Może gdzies indziej trzeba szukac. Pomocy. Pozdrawiam

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X