Buczenie wycie z tyłu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • andy_czarny
    Rider
    • 2010
    • 270

    Buczenie wycie z tyłu

    Zamieszczone przez sew1981
    Alonzo_, xtremesystems, dokładnie
    możemy się tu "podniecac" wszyscy i pitolic "szacun, szasun", a tacy jak autor czesto sa powodem wypadkow na drogach, ze zwyklego zmeczenia i wykonczenia organizmu.
    Częściej przyczyną wypadków są superostrożni staruszkowie i baby leżące na kierownicy.
    Moja Czerwona menda:
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60507
  • sito
    Drive
    • 2009
    • 69

    #2
    Buczenie wycie z tyłu

    problem w wyciu podczas jazdy dokładnie przy stałej prędokści ( podczas przyśpieszania nie słychać) przypomina to wycie łożysk w kołach ale już oba wymienione teraz stawiam na haldex ( 30tys temu wymienione filtr i olej) oraz most i zespół wału. nie jest to wina opon występuje na letnich jak i na zimowych. dzieki i pozdr

    Komentarz

    • misiek^wro
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 8321

      #3
      sito, podnosiliscie auto i kreciliscie kolami ?

      Jaki przelot ?
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz

      • sito
        Drive
        • 2009
        • 69

        #4
        no ma już potwierdzone 200tys przebiegu. wyje to juz od roku zwalałem na zimówki a wcześniej na stare letnie, ale to odpadło przy samym kręceniu nic nie słychać musze chyba zrobić to na biegu 2 lub 3 bo przy 60 km juz to wyraźnie słychać podczas jazdy. podsuwają mi ludzie pomysły że to łożyko podpory wału ale wyczytałem ze objawy trochę inne( szarpanie przy ruszaniu ) mam niby zapocone łączenie między haldex a mostem ale mechanik mowi ze nie ma szans aby olej cały wyleciał czymś takim. na forach miliony pomysłów łącznie z dziurawym tłumikiem licze ze ktoś miał lub spotkał się z podobnym problemem w 4x4

        Komentarz

        • Biszczu
          RS
          • 2011
          • 5567

          #5
          Zamieszczone przez sito
          pomysłów łącznie z dziurawym tłumikiem
          też mi to przyszło do głowy - sprawdzałeś ?
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz

          • sito
            Drive
            • 2009
            • 69

            #6
            tłumik jest ok moze buczenie to nie najlepsze określenie dzwiek naj przypomina łożyska w kołach z tym że nie nasila sie czy ustaje w zakrecie reaguje jedynie na pedał gazu tak jak to opisał wyżejdlatego pomyslałem o haldexie czy moście. jak dopcham sie na podnosnik zrobie próbę z kręcącymi kołami luknę też na wydech dokładniej.

            Komentarz

            • Biszczu
              RS
              • 2011
              • 5567

              #7
              sito, a pojedź do stacji diagnostycznej to za 10 plnów powiedzą Ci co buczy
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz

              • sito
                Drive
                • 2009
                • 69

                #8
                byłem na nie 1 i jak na razie to poza hasłem' łożyska kół do wymiany' nic mądrego nie usłyszałem no nie słyszałem jeszcze 'trzeba wszystko wymontować i zobaczyć'

                Komentarz

                • keraj998
                  Rider
                  • 2008
                  • 359
                  • Volkswagen

                  #9
                  podobny objaw dają także ząbkujące się opony :diabelski_usmiech
                  "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                  Komentarz

                  • sito
                    Drive
                    • 2009
                    • 69

                    #10
                    zgadza sie, ale mam juz 3 kompl opon i choc wszystkie uzywki były jak zakładałem byłby to wyjątkowy niefart, gdyby były pozabkowane wszystkie. za jakis tydzien założę nówki i zobaczymy. planuje w next week sprawdzic zbieznosc zmienic opony na nowe wymienic olej w haldex i moze w moscie jak to nie pomoze ;/ to chyba moje wydatki sie dopiero rozpoczna. może jakiś powód ząbkowania opon znacie , oczywiście 4x takie same mam.

                    [ Dodano: Sro 28 Mar, 12 20:11 ]
                    ok odnośnie ząbkowania sam sobie odpowiedziałem http://www.oponeo.pl/artykul/zabkowanie-opon ale jakoś nic nie pasuje mi z tych rzeczy jako przyczyna ząbkowania u mnie

                    [ Dodano: Pią 30 Mar, 12 13:31 ]
                    wracam własnie od mechanika auto na podnośniku było naj rozpędzane po 1 kole maszyną i wycia nie było później uruchomiłem auto na biegu i niestety juz wiem że nie jest to wina opon, dzwięk się pojawił wg mechanika który nasłuchiwał od spodu to dochodził z mostu ( jednak nie wiedział za bardzo co to haldex czyli moze to być most a może haldex) wg mnie raczej haldex bo podczas kręcenia maszyną most też powinien pracować a haldex jeszcze nie. dobiero haldex pracuje przy przekazaniu napędu z przodu czyli ze skrzyni biegów. czyli wycie dochodzi z haldexa. proszę o potwiedzenie mojej teorii. następna wizyta u speca od skrzyń i 4x4. jak macie jakieś pomysły piszcie

                    [ Dodano: Pią 06 Kwi, 12 14:29 ]
                    dzis wymieniłem olej w haldex i w moście z mostu zleciało moze 0.5l czyli połowa była po nalaniu nowego wycie jest dalej tak sobie mysle ze za dlugo smigałem na za niskim stanie oleju i cos sie tak uszkodziło ;/ proponuje właściciele 4x4 sprawdzić stan oleju

                    Komentarz

                    Pracuję...