klopoty z otworzeniem drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zieldan
    Classic
    • 2011
    • 17

    klopoty z otworzeniem drzwi

    Najlepsza na Polskę jest AM Działa na 100%. Nie widzę zdjęcia gotowego z ramką? :P
  • octaviaRK
    Ambiente
    • 2010
    • 116

    #2
    klopoty z otworzeniem drzwi

    witam jaka moze byc przyczyna usterki polegajacej na tym ze drzwi pasazera otwieraja sie dopiero po kilkukrotnym pociagnieciu klameczki wewnątrz, a z zewnatrz zeby otworzyc drzwi musze je mocno docisnac do karoserii. czy jest na jakiej proste wyjasnienie i ustalenie przyczyny ew. sposob naprawy?
    robert octaviaRK

    Komentarz

    • Carlo8809
      Classic
      • 2012
      • 24

      #3
      Wydaje mi się, że nie obejdzie się bez wymiany centralnego zamka w obu drzwiach. Ja już musiałem wymieniać, bo mi przyciski na drzwiach u kierowcy od blokowania wszystkich drzwi i parę innych jeszcze rzeczy nie działały. Coś musiało się schrzanić i się ten zamek zacina.
      A może trzasnąłeś parę razy za mocno drzwiami?
      Długo masz t auto? bo jeśli dopiero co kupiłeś to może miał dzwona z przodu i dlatego od strony kierowcy ciężko je otworzyć. :?:

      pzdr.
      Diesels are for elderly people

      Komentarz

      • laurin
        Rider
        • 2009
        • 727

        #4
        Powodów może być kilka.

        Klamka wewnętrzna - może się linka urywa i się wyciągnęła linka i nie do końca ciągnie cięgno.

        Klamka zew - może wystarczy podregulować linkę od zamka do uchwytu klamki - może być za bardzo naprężona stąd twoje dopychanie drzwi.

        Generalnie trzeba rozebrać i popatrzeć co jest przyczyną.

        Komentarz

        • Biszczu
          RS
          • 2011
          • 5567

          #5
          octaviaRK, na początek wyciągnąłbym klamkę wewnętrzną i zobaczył czy cięgno jest dobrze zamocowane w klamce na dwóch bolcach. MOże się zdarzyć, że będzie tak jak wspomniał o tym laurin, że linka jest źle zahaczona. Zobacz na początek to. Linka trzyma się na dwóch bolcach i może wypaść (nie jest mocno zahaczona, widziałem jak wymieniałem u siebie klamki)
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz

          • roLLo
            L&K
            • 2008
            • 1063
            • Octavia I (1U2)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #6
            Miałem to samo. Problemem jest zbyt mocno naciągnięte cięgno klamki zewnętrznej. Jeśli masz długiego torxa chyba 15 i wiesz jak to zrobić to lekko popuść linke klamki zewnętrznej. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to zapraszam na PW.

            Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

            Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
            Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
            Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

            Komentarz

            • octaviaRK
              Ambiente
              • 2010
              • 116

              #7
              witam, dzieki za rade jednak co do linki to wszysko w porzadku regulacja nic nie zmienia , mam pytanko czy moze byc uszkodzony zamek tak sugeruje mechanik i trzeba go wymienic i czy to moze byc taka przyczyna zamek to znaczy to w srodku w drzwiach zamek wewnetrzny

              robert octaviaRK

              Komentarz

              • laurin
                Rider
                • 2009
                • 727

                #8
                tak w zamku wyciera sie trzpień i klamką wewnętrzną nie można otworzyć bo do końca trzpień się nie przesuwa. Wystarczy zrobić małą tulejkę na ten trzpień i po problemie

                Komentarz

                Pracuję...