2 problemy ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zygiaga
    Classic
    • 2011
    • 30

    2 problemy ???

    Dziś nie, dopiero 19go.
  • 13karolss
    Ambiente
    • 2010
    • 199

    #2
    2 problemy ???

    witam, po pierwsze: spalanie mam na jalowym biegu 0.5 czasem 0.6 bez klimy ,a mialem 0.4 z włączonymi swiatłami (z klima 0.6), Jak wyłącze swiatla 0.4 chociaz tez 0.5,czasami z klimatyz 0,7 to tyle na temat spalania, a po drugie to denerwuje mnie ostatnio pisk metaliczne ocieranie z lewego jak by kola wydaje mi sie tyl, wystepuje to podczas ruszania przy od 0-30 km potem jak jade szybciej nieslysze juz tego dzwieku, zaglodalem pod kola ale nic niezauwazylem :| hmmm
    karol - człowiek który zostal papierzem

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      13karolss, pisk to prawdopodobnie okładziny. Wymagane czyszczenie zacisku/ów

      Komentarz

      • loru
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 4286
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        witam, po pierwsze: spalanie mam na jalowym biegu 0.5 czasem 0.6 bez klimy ,a mialem 0.4 z włączonymi swiatłami (z klima 0.6), Jak wyłącze swiatla 0.4 chociaz tez 0.5,czasami z klimatyz 0,7 to tyle na temat spalania
        rozrząd robiłeś ostatnio ? spalanie na postoju to kwestia ustawienia rozrządu, być może się przestawił
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz

        • 13karolss
          Ambiente
          • 2010
          • 199

          #5
          wlasnie z tym piskiem tez cos mi z hamulcami nie tak bylo bo podczas hamowania zdarzaly sie piski :/ a co do rozrzadu to mam przejechane 50 tysiecy tak myslalem ze moze jakos jesienia wymienie rozrząd, cos tam braciszek mowil ze wtrysk mozliwe ze jakis nawalil hmm ?? jak przestanie padac bede rozkrecal kolo a z tym rozrzadem to sie zastanawiam bo czeka mnie trasa taka 1600 w jedna i druga strone czy przypadkiem cos niepierdyknie ??
          karol - człowiek który zostal papierzem

          Komentarz

          • loru
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 4286
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Zamieszczone przez 13karolss
            a z tym rozrzadem to sie zastanawiam bo czeka mnie trasa taka 1600 w jedna i druga strone czy przypadkiem cos niepierdyknie ??
            to tylko wróżenie z fusów i nie koniecznie musi być prawdą
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz

            • tom2212
              RS
              • 2008
              • 3892

              #7
              13karolss, ze spalaniem na postoju jest tak że może być zwiększony opór np na sprzęgiełku i stąd to zwiększone spalanie na kompie. Może być kiepskie paliwo i też inaczej będzie pokazywał

              Komentarz

              • 13karolss
                Ambiente
                • 2010
                • 199

                #8
                aha no te spalanie jest tak od miesiąca wiec pisze hmm no fakt paliwo to rozne lałem polskie i zagraniczne hehe fakt ale wczesniej tez tak lalem hmm no ale pi razy drzwi w czym rzecz bo juz zaczołem sie martwic :/ ten pisk jest denerwujący, a wiec zaciski do czyszczenia- czy to skomplikowana operacja ?? ktory element z ktorym moze sie tak ocierac ze powoduje metaliczny pisk, czy bedzie widoczny jak okrece kolo na podnosniku ??
                karol - człowiek który zostal papierzem

                Komentarz

                • tom2212
                  RS
                  • 2008
                  • 3892

                  #9
                  nic trudnego jeśli kiedykolwiek samemu wymieniałeś klocki to się szybko z tym uporasz jeśli nie to trochę dłużej to zejdzie. Generalnie zdejmujesz zacisk, zdejmujesz klocki. Uważaj aby nie zapowietrzyć układu bo wtedy czeka odpowietrzanie. Czyścisz wszystko benzyną ekstrakcyjną. Najważniejsze są 2 prowadnice osłonięte gumkami. Jak będziesz miał oczyszczone to prowadnice smarujesz smarem miedzianym tak jak i tył klocków hamulcowych. Składasz wszystko do kupy i śmigasz

                  Komentarz

                  Pracuję...