[O2]problem z climatic'em

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • decks
    Classic
    • 2012
    • 8

    [O2]problem z climatic'em

    Witam.

    Mam ostatnio problem z moja Skodzina ;/ ( Octavia 1 2000r 1.6 AEE Ambiente ) Już od dobrych 5 lat nie działa mi światełko na podsufitce gdy otworzy się drzwi ( wiem że to wina zamka z drzwiach kierowcy ) ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Ostatnio zaczęły się dziać nie dobre rzeczy a mianowicie z jakieś 3 tyg temu schodzę do auta naciskam Disarm na pilocie a tu zonk auto się otwiera ( alarm się odzbraja ) i natychmiast się całe zamyka zmuszając mnie do otwierania kluczykiem. Czasami otwiera się normalnie a czasami muszę otwierać kluczykiem. Jednak z uwagi na brak ocieplanego garażu i aktualną temp. na dworze wolę nie ruszać plastików bo nie chcę aby popękały. Jakoś z tydzień już będzie jak objawy trochę się zmieniły. Schodzę do auta otwieram na pilocie i auto znów się natychmiast otwiera i zamyka, otwieram kluczykiem, wsiadam do auta i zamykam drzwi kierowcy, wszystkie drzwi w tym czasie się pozamykały i tu ciekawostka - nie da się otworzyć żadnych z drzwi nawet od środka dopuki nie wsadzę kluczyka do stacyjki ( jeśli to zrobię to wystarczy pociągnąć 2 razy za klamkę i wysiadać ). Także po dojechaniu do celu wysiadam z auta i zamykam drzwi i tu jest różnie - albo zamknie wzsystkie drzwi sam lub nie ale jeśli ich nie zamknie i nacisne na pilocie Arm aby zamknąc auto uzbraja się alarm ale żadne z drzwi się nie zamykają, wtedy muszę wyłączyć alarm i ponownie go włączyć i wszystkie drzwi się zamykają.

    Pytanie brzmi czy to jest także wina zamka w drzwiach kierowcy czy może coś innego ? Przepraszam za tak chaotyczne opisanie problemu ale myślę że nie ma tak źle i da się zrozumieć.

    [ Dodano: Pią 29 Mar, 13 19:57 ]
    Pomoże ktoś ?
  • optykus
    Classic
    • 2011
    • 23

    #2
    [O2]problem z climatic'em

    Witam, przeszukałem forum ale nie natknąłem się na podobny wątek, bo w większości opisy dotyczyły climatronic'a tj. od ok miesiąca mam mały problem z klimą, gdy jest na dworze powyżej 25 C, a wnętrze nagrzeje się np. po postoju klima po włączeniu daje najpierw ciepłe powietrze, jak temp. silnika dojdzie do 75-80 dopiero zaczyna schładzać. Klima nabita, jedynie co to sprężanie spadło z 14 do 10,wycieków brak. Dodam że zaczęło się przy przebiegu ok 120tkm.

    Komentarz

    • blind_walker
      RS
      • 2010
      • 4533
      • Octavia I combi (1U5)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      optykus, słabo szukałeś:
      mkII 20VT (600h worked)
      Roooooomster

      Komentarz

      • optykus
        Classic
        • 2011
        • 23

        #4
        dzięki, wczoraj to prześledziłem ale nie do końca, pozdrawaim

        Komentarz

        Pracuję...