Czujnik uderzenia bocznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rkleina
    Classic
    • 2010
    • 6

    Czujnik uderzenia bocznego

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, sprawdzę napięcie na bezpiecznikach od dziennych i oświetlenia kabiny , a potem na wtykach sterownika, czy powinno być takie samo ?

    Jutro posprawdzam,

    dzisiaj na akumulatorze nie było stałego napięcia tzn. zmieniały się setne wolt
  • neverland
    Classic
    • 2009
    • 16

    #2
    Czujnik uderzenia bocznego

    Witam mam problem z czujnikiem uderzenia bocznego. Przez wodę dostającą się po słupku przez reling dachowy, uszkodzony został czujnik. Zapaliła się kontrolka, skaner pokazał błąd 01221 czujnik wypadku uszkodzony, boczna poduszka powietrzna, strona kierowcy, - G179. Z wilgocią się uporałem, teraz mam problem z czujnikiem - koszt w serwisie ponad 500 pln, na allegro są używane ale zgadza się tylko nr główny wybity na obudowie t.j. 6Q0 909 606. Inne numeru z naklejki są różne i z tego co czytałem może być inny soft i czujnik nie będzie działał. Czy ktoś z forumowiczów może pomóc w doborze tego czujnika, jakie numery mają się zgadzać a jakie nie muszą? Nie mam możliwości testowania kilku tylko muszę kupić właściwy. Wszystkie czujniki z grupy VW wyglądają tak samo ale różnią się numerami. Z góry dziękuję za pomoc.
    neverland

    Komentarz

    • pio900
      Ambiente
      • 2011
      • 106
      • Octavia III combi (5E5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #3
      Sprawdź jeszcze połączenie między czujnikiem a kablami już w kabinie za kostką drzwi. Ja tak miałem w AUDI, że cieniutkie przewody od czujnika pękły po drodze do kostki Drzwi-karoseria. Jeśli ok to mam czujnik do AUDI może będzie pasował. Zwykle oznaczenia cyfrowwe powinny się zgadzać a tylko ostatnia literka może się różnić.
      Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
      Samochody:
      Astra F cabrio Bertone 1,6
      O3 2,0TDI CKFC
      Była:
      O2FL 1,4TSI CAXA

      Komentarz

      • neverland
        Classic
        • 2009
        • 16

        #4
        Niestety sprawdzono także przy wypięciu czujnika, skaner pokazywał inny błąd. Elektryk twierdzi że na 100% czujnik jest wadliwy. Dzięki za pomoc, prześlij proszę jeśli to możliwe oznaczenia Twojego czujnika umieszczone na naklejce.
        neverland

        Komentarz

        Pracuję...