[O2] Lewarek zmiany biegów drga na 4 biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • biegacz64
    Classic
    • 2014
    • 1

    [O2] Lewarek zmiany biegów drga na 4 biegu

    Jestem ciekaw jaki masz wpis w dowodzie rejestracyjnym w związku z "kratką" za drugim rzędem siedzeń. Uniwersalny, osobowy czy ciężarowy VAT-1 i czy możesz odliczać pełne 23% od paliwa?
  • maciek2509
    Classic
    • 2012
    • 2

    #2
    [O2] Lewarek zmiany biegów drga na 4 biegu

    Witam

    Mam taki problem. Podczas jazdy na 4 biegu drga lewarek zmiany biegów, drżenie jest dosyć mocne, czasami tak że słychać jak lewarek o coś obija(w rytm silnika). Najbardziej odczuwalne przy prędkości 70-80 km/h. Czasami "uda się" tak wbić bieg, że nie ma żadnych wybracji, ale sporadycznie. Na innych biegach problem nie występuje, trzymają sie twardo i nie czuje się wibracji. Po przekroczeniu prędkości 90-100 (4 bieg) drgania się zmniejszają odgłos znika.

    Czy ktoś miał podobny problem? Czytając fora dochodzę do wniosku, że wina może leżeć w mechaniźmie lewarka, bądź gdzieś na łączeniach linek. Jeszcze nic przy samochodzie nie sprawdzałem.
    Dodam, że na 4 biegu samochód ma normalne przyspieszenie, nie czuć wibracji fotela ani karoserii. Auto ma orginalny przebieg 230 tys km (octavia 2 1,9 tdi BJB 2005r).

    Komentarz

    • peb
      Rider
      • 2010
      • 254
      • Roomster (5J)

      #3
      Czy biegi normalnie wchodzą i jak wyrzucasz na luz to wraca na swoją pozycje??
      Wyprzedaż garażowa
      Różności od książek przez budowlankę po części moto

      https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

      Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

      Komentarz

      • maciek2509
        Classic
        • 2012
        • 2

        #4
        Tak wchodzą normalnie i precyzyjnie, bez żadnego oporu.

        [ Dodano: Nie 23 Cze, 13 12:23 ]
        Witam.

        Problem rozwiązany. Winę ponosiło koło dwumasowe, a opisane objawy były wstępem do jego powolnego zużywania. Po paru tysiącach km pojawiło się drżenie i szarpanie silnikiem na luzie oraz na niskich obrotach.

        Komentarz

        Pracuję...