Problem z silnikiem 1.6 MPI w Skoda Octavia Tour II.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • BulBul
    Classic
    • 2014
    • 9

    Problem z silnikiem 1.6 MPI w Skoda Octavia Tour II.

    Zamieszczone przez szkoda
    jechałem 801 po zimie - lekka masakra się zrobiła niestety
    Dziury w sensie, czy fotoradary?
    Jarek
  • darwiusz
    Classic
    • 2012
    • 16

    #2
    Problem z silnikiem 1.6 MPI w Skoda Octavia Tour II.

    Problem z silnikiem w Skoda Octavia.
    Na początku lipca 2012 roku w Warszawie kupiłem samochód Skoda Octavia Tour kombi z silnikiem 1.6 MPI, po przejechaniu 3000 kilometrów mam sie zgłosić do salonu na montaż instalacji LPG. Aktualnie przejechałem 2500 kilometrów, od początku użytkowania samochodu mam problem, silnik ma nierówna prace na wolnych obrotach i wprowadza cały samochód w niepokojące drgania. Byłem juz dwa razy w serwisie i usłyszałem „ ten samochód tak juz ma i nic z tym nie zrobią!” Zwracam sie z prośbą o rozwiązanie problemu, gdyż kupując nowy samochód nie spodziewałem sie takiego stanu rzeczy a pracownicy w autoryzowanych serwisach rozkładają ręce i nie potrafią rozwiązać problemu!

    Dariusz Wierzchowski

    Komentarz

    • krisoctav
      Rider
      • 2008
      • 417

      #3
      po pierwsze jak mówią że ten typ tak ma to są idiotami i nie wiedzą o co biega pisz do SAP i truj im dupę nowe auto z taką dolegliwością to skandal i mówienie TTTM to się ośmieszają - Ty kupujesz nówkę aby nie mieć problemów jak nie to zmień salon serwis skody i ciekawe co inni tobie powiedzą a jeśli nie umieją rozwiązać problemu tzn. że są zwykłymi kowalami a nie mechanikami dzwoń do SAP

      Komentarz

      • Walt
        L&K
        • 2011
        • 1065
        • Seat

        #4
        Listwa wtryskowa. Ja miałem takie same objawy po 20tys., serwis zdiagnozował że któryś wtryskiwacz jest uszkodzony. Wymienili całą listwę, problem się skończył.
        SPOT Poznań ->

        Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

        Komentarz

        • dziadekk
          Rider
          • 2011
          • 355
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Rozumiem w części Twoje wku....nie, to jeden z najlepszych (niezawodnych) choć przestarzały już motorek. Nie montuj LPG przed usunięciem wady, bo wtedy dopiero powiedzą Ci w aso że to typowe dla LPG. Niech naprawią to przed montażem LPG, testuj naprawę przez kolejne 2-3000km i dopiero decyzja o montażu LPG.
          Przejechałem 25000 i motorek pracuje równiutko na PB i LPG więc to bzdura, że TTTM i wykręt aso.
          Determinacji w walce o swoje.

          Komentarz

          • Walt
            L&K
            • 2011
            • 1065
            • Seat

            #6
            Ups, dopiero doczytałem że darwiusz nie ma jeszcze LPG. Co nie zmienia faktu, że silnik powinien pracować równo. Jedź do innego ASO i niech tam kombinują.
            SPOT Poznań ->

            Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

            Komentarz

            • sew1981
              RS
              S_OCP MemberModeratorr
              • 2009
              • 10917
              • Fiat

              #7
              darwiusz, oczywiście, rob jak koledzy radzą, truj im dupe az znajda przyczyne, absolutnie nie montuj gazu dopoki nie zlikwiduja tych drgan, bo to by tylko powiekszylo problem.
              Powinni w ASO podłączyc pod komputer i zrobic diagnoze silnika. robili tak? czy tylko sobie sluchali i ogladali?

              Komentarz

              Pracuję...