Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[01] Octavia tour 1.6 - problem z ogrzewaniem. Climatronic.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [01] Octavia tour 1.6 - problem z ogrzewaniem. Climatronic.

    sew1981, masz 100% racji. Większe jest lepsze.
    Link
    Link

    Spalanie jest ciekawe

  • #2
    [01] Octavia tour 1.6 - problem z ogrzewaniem. Climatronic.

    Witam serdecznie. Trafił mi na warsztat ciekawy przypadek. W w/w aucie nie działa ogrzewanie. Niby nic nowego z tym że właściciel był już w pięciu warsztatach gdzie wymieniono pompę wodną, odpowietrzono układ, itp. I jak było tak jest nadal. Po ustawieniu HI na panelu dmuchawa zmienia obroty ale z nawiewu leci zimne powietrze. Wąż dolotowy do nagrzewnicy gorący że nie można go dotknąć a wylotowy zimny. VAG wykazał sporadyczny błąd 144 w module klimatyzacji. Po wykasowaniu nie powtórzył się. W aucie jest instalacja LPG. Nie mam ogarniętej skody w 100% i dlatego zapytuje. Czy w w/w aucie jest zawór wodny doprowadzający wodę do nagrzewnicy czy krąży ona cały czas a dopływ ciepłego powietrza jest realizowany za pomocą klap? No i co sądzicie o możliwości kamienia czy innego osadu w nagrzewnicy przy przebiegu 170000km? No i pozostaje kwestia uszczelki pod głowicą ale auto nie daje takich oznak - fakt że jeszcze nie mierzyłem kompresji. Jakieś pomysły , sugestie? Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Wygląda na zapchana nagrzewnice,chyba ze jest jakiś zawór na nagrzewnicy i jest caly czas zamkniety. Z tym zaworem nie jestem pewny bo przy tym w octavi nie grzebałem
      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MastaFantasta
        Czy w w/w aucie jest zawór wodny doprowadzający wodę do nagrzewnicy czy krąży ona cały czas a dopływ ciepłego powietrza jest realizowany za pomocą klap?
        Oczywiście, że za pomocą klap.
        Nagrzewnica do wymiany, bo coś tam przyblokowało ją na amen. Kamień kamieniem, ale mógł też wlecieć jakiś większy syf i zablokować.

        Klapy odpadają, bo przewód na wyjściu jest zimny.

        Komentarz


        • #5
          MastaFantasta, Ostrzeżenie o przekierowaniu
          404 - Polki.pl
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X