Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Naprawa instalacji Landi Renzo na gwarancji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Naprawa instalacji Landi Renzo na gwarancji

    Coś nie chce mi się wierzyć w taki przyrost mocy bez ingerencji mechanicznej: 134@217KM :?:

  • #2
    Naprawa instalacji Landi Renzo na gwarancji

    Witam,
    w piątek zaczęła mi wariowac instalacja LPG. Przełacza się na benzyne i piszczy czujka w kabinie. Samochod jest z 2011 roku, więc jeszcze na gwarancji. I teraz pytanie- czy mogę jechać do dowolnego serwisu Skody, czy tylko do tego w którym była montowana instalacja?(oczywiście chodzi o bezpłatną naprawę w ramach gwarancji).
    Jestem umówiony na czwartek i chcę być przygotowany na takie niespodzianki. ( temat podobny jak z wymianą sprężyn- jak ktoś nie wie to wmawiają że wymiana się nie należy)
    z góry dziekuję za odpowiedzi

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez pshemeq
      I teraz pytanie- czy mogę jechać do dowolnego serwisu Skody, czy tylko do tego w którym była montowana instalacja?

      Witam.


      Sądzę że właśnie tam gdzie była montowana instalacja - na pewno tam gdzie są fachowcy "gazownicy".


      Natomiast naprawa , to prawdopodobnie zmiana (korekta) softu bo z tego o czym piszesz , można wywnioskować iż "komputer nie czyta gazu" jest za niskie ciśnienie i przełącza na benzynę oznajmiając przy tym radośnie buzerem w kabinie , iż właśnie skończył się gaz mimo że w zbiorniku pełno.

      Ale w czwartek będziesz już wiedział - powodzenia.

      Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        Fakt, w czwartek się dowiem. Ale ciekawi mnie, jak to się ma do gwarancji na samochód- jakbym nie miał gazu to mógłbym serwisować/naprawiać samochód u każdego dealera, a jak mam gaz to tylko tam gdzie montowałem? Przecież Skoda informuje, ze montaz instalacji nie zmienia 2 letniej gwarancji na samochód...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez pshemeq
          Fakt, w czwartek się dowiem. Ale ciekawi mnie, jak to się ma do gwarancji na samochód- jakbym nie miał gazu to mógłbym serwisować/naprawiać samochód u każdego dealera, a jak mam gaz to tylko tam gdzie montowałem? Przecież Skoda informuje, ze montaz instalacji nie zmienia 2 letniej gwarancji na samochód...
          Podpytaj u Twojego miejscowego dealera. Co prawda co dealer to inne informacje mogą być, ale może u siebie na miejscu będziesz miał zrobione. Może wskaże Ci serwis instalacji, gdzie będziesz mógł to zrobić w ramach gwarancji nie jadąc w tym celu do miejsca zakupu samochodu. U Ciebie może być korekta setupu lub robótka przy reduktorze (spadek ciśnienia), ale to już Cię nie obchodzi - masz gwarancję
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • #6
            Ja swoje auto jeśli chodzi o LPG serwisuję bezpośrednio u partnera Landi Renzo. Gdzie nie dość, że jest taniej niż w ASO, to sprzęt, wiedza i podejście dużo bardziej profesjonalne. Ja akurat mam to szczęście, że oni zajmują się tylko i wyłącznie Landi Renzo Gwarancji oczywiście nie straciłem, bo od Landi masz osobną książeczkę i ważne aby tym zajmował się ich oficjalny partner

            Jakby ktoś był z okolic Mikołowa to może mu się to przyda: Strona nie została znaleziona | ACC AUTO GAS – Andrzej Rzepka – Mikołów

            Komentarz


            • #7
              Podpytaj u Twojego miejscowego dealera
              Wlasnie chodzi o to, ze jestem umowiony na wizyte i nic mi nie powiedziano ze beda robic problemy. Ale juz gdy zadzwonilem do drugiego dealera to od razu mnie poinformowano ze moga zrobic ale tylko za oplata. I teraz nie wiem czy chcieli mnie naciagnac, czy tak rzeczywiscie jest. A u partnera Landi tez mnie chcieli skasowac :evil: .
              Tak czy siak wyslalem tez oficjalne zapytanie do SAP- zobacze co mi napisza.

              Komentarz


              • #8
                Samochód możesz serwisować i robić naprawy gwarancyjne u dowolnego dealera, pod warunkiem że mają podpisaną umowę z Landi Renzo, bo nie wszyscy ją mają. Z tego co piszesz wnioskuję, że do wymiany będzie czujnik ciśnienia przy listwie wtryskiwaczy.

                Komentarz


                • #9
                  pshemeq, Ja jak miałam problemy z LPG to jezdziłam od ASO do ASO i wszystko za free robili, wiec uwazaj na naciagaczy, a tak nawiasem mowiac instalacje naprawilam sobie dajadz ja do znajomego gazownika, zaplacilam ale od ponad 1,5 roku nie mam problemow

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzwonilem wlasnie do Landi Renzo- mowia ze mozna w kazdym serwisie Skody naprawiac, ale juz za naprawe w innych warsztatach ( wymienionych na stronie Landi ) trzeba placic.

                    Komentarz


                    • #11
                      pshemeq, wiec jak bedziesz dawal to uwazaj, a najwazniejsze instalacje LPG nie ustawia sie na postoju tylko podczas jazdy!!!
                      Wtedy masz dobrze ustawiona instalacje
                      Przeglads moga ci robic na postoju :szeroki_usmiech

                      Komentarz


                      • #12
                        baca10, dzieki za rady. Bede patrzyl im na rece :twisted:

                        Komentarz


                        • #13
                          Ej ale to logiczne, że się ustawia instalkę LPG na pracującym silniku xD

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez neoXs
                            Ej ale to logiczne, że się ustawia instalkę LPG na pracującym silniku xD
                            No to jest logiczne , pozostało jeszcze tylko dodać, że można ową regulację robić na postoju (przy pracującym silniku) lub podczas jazdy (tutaj wyboru co pracy silnika nie mamy ), o czym wspomniała baca10 . A jak życie pokazuje nie każemu gaziarzomi chce sie to robić podczas jazdy.
                            Pozdrawiam
                            Northeusz

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Northeusz
                              A jak życie pokazuje nie każemu gaziarzomi chce sie to robić podczas jazdy.
                              I potem narzekanie, że gaz jest do d itp. Bez ustawienia pod obciążeniem (jazda/hamownia) to później są jaja z instalką. Sama autokalibracja na postoju nic nie da.
                              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X