[Inne] Problem z działaniem wycieraczki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kuba772
    Drive
    • 2010
    • 68

    [Inne] Problem z działaniem wycieraczki

    też chciałem info o KULCIE zapodać
    czyli gadula idziesz? dobra, to idę z Tobą :szeroki_usmiech
  • Iwan89
    Ambiente
    • 2009
    • 183

    #2
    [Inne] Problem z działaniem wycieraczki

    Witam,
    mam problem z tylną wycieraczką szyby w audi a 3 2006 rok. Otóż odkąd przyszły mrozy , gdy ogrzałem szybę, włączałem ją by wytrzeć szybę, ona wałkowała, z oporem robiła obrót 180 stopni. Dziś jak jechałem wałkowała do połowy i stanęła w pionie.
    Gdy ją włączałem, działał tylko spryskiwacz. Później, nie działał już nawet spryskiwacz. Stała w pionie, zero reakcji ani dzwięku. Gdy zostawiłem włączoną wajchę od tylnej wycieraczki i wyłączałem zapłon, po ponownym uruchomieniu zapłonu, minimalnie lekko się przesuwała do swojej pozy początkowej. PO 10 razach tak robienia, wróciła na swoje miejsce i przynajmniej nie zasłania mi szyby.
    Teraz jak już leży, zero reakcji ani dźwięku, że coś działa. Może lekko cicho bzyczy.
    Proszę o pomoc.
    Do tego komputer pokładowy pokazuje mi, że mam otwartą tylną klapę w aucie. Czy to przyczyna tej zepsutej wycieraczki, komputer pokazuje mi tył klapy ? Klapa jest na pewno dobrze zamknięta.

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      Iwan89, sprawdź kable w gumowym przelocie między klapą a budą czy nie są popękane. Jeśli pompka spryskiwacza działa a płyn z tyłu nie leci, to gdzieś musi być wyciek ( w OII często rozłącz się wężyk na lewym tylnym błotniku/nadkolu i zalewa złączki klapy - co może powodować efekt jak u ciebie ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • Krzycho-63
        Rider
        • 2007
        • 628
        • Superb II (3T4)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Typowa usterka-zalany poprzez płyn układ elektryczny w silniczku.Prawdopodobnie w klapie także będziesz miał płyn ze spryskiwacza, stąd sygnalizacja otwartej klapy(zalane złącze mikrostyku).
        Skoda Superb II Ambition
        2.0 TDI CR 170 KM

        https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

        Komentarz

        • Iwan89
          Ambiente
          • 2009
          • 183

          #5
          A co może być uszkodzone i jak to najlepiej sprawdzić? Czy to oznacza, że silniczek musi zostać wymieniony?

          Komentarz

          • honiol12
            Classic
            • 2012
            • 15

            #6
            Ja miałem ciekawszą sprawę.. ktoś zamiast płynu do spryskiwaczy nalał zwykłą wodę.. która zamarzła, więc gdy tylko była możliwość to wypsikałem całą wodę, nalałem zimowy sprawdzam przód jest idealnie, a tył zero reakcji. Pierwsza myśl sprawdzam nadkole ale sucho, później szukałem gdzie idzie ten przewód, jednak stwierdziłem, że to nie ma sensu i po czekam, aż coś wymyślę, dzisiaj tak w sumie z nudów włączyłem spryskiwacz słyszę, że pompka działa, i tak w sumie nie wiem czemu ale sprawdziłem jeszcze raz nadkole a tam zastaje akwarium. Najwidoczniej woda była zamarznięta w przewodzie i nie było przepływu.

            Komentarz

            • kecaj
              RS
              • 2009
              • 1511
              • Superb II (3T4)

              #7
              Iwan89, Nie, układ spryskiwacza musi być naprawiony aby nie zalewał silniczka a silnik wycieraczki najlepiej wyciągnięty, wysuszony i przesmarowany WD-40
              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

              Komentarz

              Pracuję...