Haczenie sprzegla- czy to objaw poczatku konca?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Teliber
    Classic
    • 2014
    • 17

    Haczenie sprzegla- czy to objaw poczatku konca?

    eaglemirek, to może nie piszcie tak powiedzmy do maja, to może Was wtedy dogonimy :lol:
    Laurin & klement ????
  • Bartek L.
    Classic
    • 2013
    • 26
    • Octavia I (1U2)
    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

    #2
    Haczenie sprzegla- czy to objaw poczatku konca?

    Witam,

    Od pewnego czasu czuje haczenie sprzegla przy puszczaniu z pedala (mniej wiecej na wys. 1/3 od podlogi). Poczatkowo myslalem, ze to wina dywanika, ktory teoretycznie mogl haczyc o pedal, ale mechanik uswiadomil mi, ze to sprzeglo.... Trudno okreslic to ... jakby cos trzymalo , ale zawsze puszcza i pedal odbija spowrotem. Wystepuje to w jakichs 70% przypadkow wcisniecia sprzegla.
    Dodam, ze nie mam zadnych innych objawow "typowego" zuzycia sprzegla- zadnych gwizdow, zgrzytwo, "nie brania " ani za nisko , ani za wysoko.
    Jestem 2 wlascicielem, poprzednio auto uzytkowane glownie w miescie przez 96 tys.

    Komentarz

    • Rysiek 150
      Drive
      • 2007
      • 67

      #3
      może mieć rację gdyż mógł przełamać się docisk i będzie występował objaw jakby ci zostawał pedał sprzęgła.

      Komentarz

      • Bartek L.
        Classic
        • 2013
        • 26
        • Octavia I (1U2)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Pedal nie zostaje, tylko..... haczy o cos przy "powrocie" , czuc wyraznie pod stopa lekkie uderzenie\ zahaczenie (?).
        Czy moglbys rozjasnic "mógł przełamać się docisk" ?

        Komentarz

        • Rysiek 150
          Drive
          • 2007
          • 67

          #5
          odnosisz wrażenie jakby ci zahaczył a wygląda to tak że jak puszczsz sprzęgło w pewnym momencie pedał wraca sam pod wpływem sprężyny powrotnej i wydaje ci się że zahacza o coś a tak naprawdę słoneczko w docisku na chwile się blokuje po czym puszcza. jest to typowy objaw dla samochodów eksploatowanych w warunkach miejskich / korki częste zmiany biegów /.
          mechanik dobrze ci radzi wymień sprzęgło i problem powinien ustapić .
          oczywiście bez sprawdzenia nie mogę ci powiedzieć iż jest to 100% sprzegło , ale z twojego opisu tak bym to obstawiał.

          Komentarz

          • Bartek L.
            Classic
            • 2013
            • 26
            • Octavia I (1U2)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            Super Rysiek- dzieki za konkretna odpowiedz.

            Jeszcze jedno, moze glupie pytanie: czy to poczatek konca , czy zblizam sie na prawde do konca zywotnosci sprzegla? Czy uda mi sie jeszcze przejezdzic ze 2, 3 tys. w warunkach nie miejskich/ zadnych korkow? Raczej dluzsze- do 80-100 km trasy.
            Czy oprocz tego haczenia beda nasilac sie inne objawy mowiace o postepujacym zuzyciu mojego sprzegla?

            Komentarz

            • Rysiek 150
              Drive
              • 2007
              • 67

              #7
              nie powinno nic innego się dziać. ty generalnie nie masz problemu ze sprzęgłem a jedynie z dociskiem tarczy sprzęgłowej i może być tak że będziesz z tym jeździł kolejne 10000 czy 20000 km a może 1000 lub 2000. trudno określić takie życie, to tylko materiały które też się zużywają.

              Komentarz

              Pracuję...