centralny zamek drzwi kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Eggo
    Classic
    • 2014
    • 5

    centralny zamek drzwi kierowcy

    Witam, mam problem z centralnym zamkiem sterowanym z pilota. Otóż samochód nie reaguje w ogóle na pilota żadnego z dwóch kluczyków. Lampka ustawiona tak, żeby włączała się za każdym razem, kiedy otwiera się drzwi, świeci się na stałe, a czerwona kontrolka od otwierania drzwi w ogóle nie reaguje na otwieranie jakichkolwiek drzwi, tak samo jak lampki ostrzegawcze w przednich drzwiach, tak jakby samochód nie wiedział, że drzwi są otwarte. Problem zaczął się od tego, że podczas zamykania samochodu z pilota zostawał na stałe palący się lewy kierunkowskaz. Po jakimś czasie po otwarciu samochodu mrugała kontrolka od alarmu i kierunkowskazy mrugały tak jak "nieregularne światła awaryjne", następowało wówczas odcięcie zapłonu, tak jakby wył alarm, ale bez syreny(syrena sprawdzona i działa). Dzisiaj zauważyłem, że auto z pilota można tylko otworzyć, ale już nie da się go zamknąć, central nie działał nawet na zamykanie z kluczyka(zamykały się tylko drzwi kierowcy), jednak za którymś razem załapało, ale kosztem działania pilota. Mam nadzieję, że opis nie jest zbyt zagmatwany, żeby cokolwiek z niego zrozumieć. Piszę, bo nie znalazłem podobnego tematu, zazwyczaj wszystkim nie łapały tylko jedne drzwi albo w ogóle nie działał central(nawet z kluczyka), tym bardziej zastanawia mnie sytuacja w moim samochodzie.
    Dodam, że baterie w pilotach są ok, syrena od alarmu działa, działają także elektryczne szyby(wyczytałem, że jak sterownik centrala siada to elektryka szyb także nie działa podobno, w samochodach z domykaniem z pilota, tak jak u mnie)
    Mój samochód to Octavia 1 '04 kombi, silnik 1,9 TDi ASZ 96Kw.
    Za pomoc z góry dziękuję!

    Pozdrawiam
  • slawek1969
    Classic
    • 2012
    • 9

    #2
    centralny zamek drzwi kierowcy

    Witam mam skodę octavie 1998r. kombi silnik 1.6 AKL
    Mam pytanie
    Czy jeśli chcemy wyciągnąć mechanizm centralnego zamka muszę również wymontować
    siłownik elektrycznych szyb (drzwi przednie od kierowcy)
    Czy wystarczy wymontować sam mechanizm zamka centralnego
    Czy ktoś już z was wymontowywał mechanizm centralnego zamka
    Jeśli tak to czy ktoś ma jakieś zdjęcia zrobione krok po kroku
    Dzięki z góry
    pozdrawiam wszystkich

    Komentarz

    • kecaj
      RS
      • 2009
      • 1511
      • Superb II (3T4)

      #3
      slawek1969, Centralny masz oryginalny czy dokładany?
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz

      • slawek1969
        Classic
        • 2012
        • 9

        #4
        oryginalny - fabryczny

        Komentarz

        • Sajmonn
          Classic
          • 2012
          • 3

          #5
          Myslę że mam fabryczny ale mogę sie mylić. Pamiętam że przy zakupie w salonie kazałem alarm założyć by było kolejne zabezpieczenie aby móc wykupić ubezpieczenie AC. Auto otwieram i zamykam z oryginalnego kluczyka (ten mały nieskładany) a nie z piota. Zadnych kwitów od alarmu też nie dostałem. Do nieoryginalnego alarmu chyba nie da się zaprogramować oryginalnych pilotów?

          [ Dodano: Pon 11 Mar, 13 23:44 ]
          Sorki pomyliłem posty

          [ Dodano: Pon 11 Mar, 13 23:52 ]
          Też mam problem z centralem i opisałem swój problem w innym poście. A propo wymontowania zamka. Gdy już poradzisz sobie z wkładką zamka i opdłaczysz cięgno klamki - starczy odkręcić 2 śruby mocujące prowadnicę szyby (szyba musi być u góry) - zamek drzwi wyjdzie.

          Komentarz

          Pracuję...