Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dudnienie z okolic paska wielorowkowego 1.9 tdi 130

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dudnienie z okolic paska wielorowkowego 1.9 tdi 130

    Ja jestem chętny, ale na wódeczkę bo po piwie to się w głowie kiwie :P

  • #2
    Dudnienie z okolic paska wielorowkowego 1.9 tdi 130

    Witam
    Panowie, dziwny problem

    Moja skoda 1,9 Tdi 130koni wydaje z siebie dziwne odgłosy takie "rechotanie" dosyć głośne. Historia jest dłuższa a mianowicie jak te odgłosy się pojawiły to zaczęło siadać wspomaganie na wolnych obrotach piszczała pompa i rwało kierownicą ale nie ciekła, zmieniłem pompę i było jeszcze gorzej, sprawdziłem sprzęgiełko na alternatorze i się okazało że stoi tego samego dnia padł alternator, zregenerowałem z nowym sprzęgiełkiem zamontowałem i okazało się ze pompie wspomagania przeszło i kręci się dobrze, ale nadal jest to "rechotanie" chociaż cichsze i szczególnie na zimnym silniku.

    Moje pytanie: czy ktoś przerabiał ten temat? czy wymiana napinacza i paska, który na oko wydaje się dobry coś pomoże? bo chyba jeszcze to tylko zostało. włączona czy wyłączona klima nie ma wpływu na te odgłosy w obu przypadkach jest tak samo.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Maciek
    1.9 - 130km

    Komentarz


    • #3
      Wałek rozrządu był weryfikowany ?
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz


      • #4
        rechocze Tobie napinacz paska wielorowkowego, a raczej spręzyna wewnątrz napinacza, przycisnij palcem z góry napinacz i powinno przestać rechotać ja jeżdze tak już kilkanaście tyś km i też zamierzam wymienić.

        Komentarz


        • #5
          ostatnia rzecz mi została do wymiany to napinacz ale chciałem się zapytać czy ktoś już przerabiał ten temat bo nie lubię wykonywać zbędnych ruchów.

          Wałka nie weryfikowałem ale chyba nawet nie stawiam na niego chyba ze usłyszę jakiś konkretny argument przemawiający za tym.

          Jak zmienię napinacz to napiszę czy coś się zmieniło aby zostało ku potomności

          Pozdrawiam
          1.9 - 130km

          Komentarz


          • #6
            Wydaje mi się że to sprzęgło na alternatorze

            [ Dodano: Pon 20 Maj, 13 00:05 ]
            Mam ten sam problem, wymieniłem napinacz i była cisza. Po dwóch dniach problem powrócił także jutro z samego rana zmieniam sprzęgło napisze po południu czy pomogło.
            Link
            link do sprzęgła pozdrawiam
            Lucas82

            Komentarz


            • #7
              Zmieniłem w sobotę napinacz i już wszystko wróciło do normy, dwa tygodnie temu zamontowałem cały alternator więc tam jest ok.
              1.9 - 130km

              Komentarz


              • #8
                a jakiej firmy napinacz zamontowałeś?? i jaka cena jeśli nie jest to żadna tajemnica?? hehe Pozdrawiam i super że wszystko śmiga jak powinno.
                Lucas82

                Komentarz


                • #9
                  zamontowałem ROOVILA ale dlatego że nie było napinacza INA. zapłaciłem ok 80 bo mam taką możliwość ale normalnie kosztuje chyba ok 120zł.
                  1.9 - 130km

                  Komentarz


                  • #10
                    Oki dzięki za informację kolego. a tak na przyszłość gdybyś potrzebował jakiś części pisz do mnie handluje na allegro i z ceną zawsze się można dogadać. Podam numer gg jak by był potrzebny 45965185
                    zawsze można sprawdzić cenę i porównać z konkurencją. Pozdrawiam
                    Lucas82

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja montowałem jakiś czas temu INA, po tym jak zaczął terkotać stary:

                      Zapłaciłem chyba 220 zł, nic się z nowym nie dzieje.
                      Moja Balbina

                      Komentarz


                      • #12
                        A ile będzie u Ciebie kosztował czujnik predkosciomierza montowanego w skrzyni?
                        1.9 - 130km

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam jeśli chodzi o ten czujnik to poproszę o VIN na gg 45965185 jutro sprawdzę w etce i napisze czy mam to dostępne Pozdrawiam

                          [ Dodano: Pią 24 Maj, 13 09:18 ]
                          No z tym napinaczem to ok ale może jak ktoś będzie coś potrzebował do Skody to proszę pisać
                          GG 45965185 Lub dzwonić 794-741-299.
                          A napinacz INA mam do sprzedania za 118zł plus koszt przesyłki,
                          tu jest link Link
                          nie mam wszystkiego wystawionego ale zawsze można zapytać posiadam bardzo dużo części w swojej ofercie tylko jest brak czasu na wystawienie wszystkiego na allegro Pozdrawiam
                          Lucas82

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X