Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Dymi na biało

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Dymi na biało

    spadam na piwko i paluszki słone. Rafał szybkiego załatwienia dmuchacza
    M.

  • #2
    [O1] Dymi na biało

    Witam.
    Moja octavia dymi na biało podczas odpalania gdy jest zimna.
    Dodatkowo delikatnie falują obroty które po dodaniu gazu lub krótkiej jeździe przestają falować.
    Dym ma zapach spalin gdy dodamy gazu na luzie lub w czasie jazdy również delikatnie dymi.
    Nie jest koloru niebieskiego i nie czuć słodkiego zapachu.
    Rozrząd i kąt wtrysku ustawiony perfekcyjnie.
    Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje

    Komentarz


    • #3
      świece żarowe do kontroli tak na dobry początek

      Komentarz


      • #4
        Świece żarowe sprawdzone wszystkie grzeją.

        Komentarz


        • #5
          Sprawdzić, czy w IC nie ma śladów oleju.
          Albo uszczelka pod głowicą, bądź jakieś mikropęknięcie głowicy.


          Zamieszczone przez richi9
          świece żarowe do kontroli
          A co mają świece żarowe do białego dymu :idea:
          Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
          Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
          Pozdrawiam i Szerokości!
          Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
          http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

          Komentarz


          • #6
            Jeżeli masz możliwość, sprawdź również dawkę paliwa > log statyczny > silnik > grupa 001.
            // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
            ------------------------------------------------------

            Komentarz


            • #7
              Mam interface tylko pytanie czy silnik musi być rozgrzany ??

              Komentarz


              • #8
                Robson2011, Zapamiętać, Zapisać, Zanotować.
                Wszelkiego rodzaju logi, kąty, parametry itp. wykonujemy wówczas gdy silnik osiągnie temperaturę roboczą- 90st.

                Nadal nie wiem co ma dawka paliwa do białego zabarwienia spalin :idea:
                Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                Pozdrawiam i Szerokości!
                Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                Komentarz


                • #9
                  no właśnie to nic nie wnosi...
                  bo to nie ten trop sorry...zabarwiemnie spalin na biało mówi o nie przepalonej dawce...

                  A może sie mylę...

                  Komentarz


                  • #10
                    Panowie komu grzeją dziś świece żarowe :?: chyba trochę za ciepło :idea: Pierwszy biały dymek po odpaleniu zimnego silnika to 90% ropniaków jest normalne.
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz


                    • #11
                      aniol, No właśnie nie jest sprecyzowane, czy po rozgrzaniu silnika to przestaje, czy nie, dlatego od razu rzuciłem możliwe przyczyny
                      Biały dym białemu nie jest równy, każdy odbiera to inaczej.

                      żadne dawki, kąty itp nie ma tu nic znaczenia, bo to byłoby zabarwienie spalin na czarno.
                      Zbyt późny wtrysk- nie spalenie całkowicie mieszanki-czarny dym-sadza
                      Zbyt duża dawka paliwa w stosunku do powietrza- niespalona mieszanka- czarny dym
                      zbyt mała dawka -||-||- - brak mocy- normalne bądź bezbarwne spaliny.

                      aniol, Świece działają jeszcze przez pewien czas podczas pracy silnika aż silnik osiągnie daną temperaturę, co skutkuje zmniejszeniem szkodliwych składników do środowiska/atmosfery
                      Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                      Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                      Pozdrawiam i Szerokości!
                      Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                      http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                      Komentarz


                      • #12
                        dominik9420, OK.Ja myślałem że świece działają podczas niskich temperatur .Sorry zwracam honor.
                        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                        Pozdrawiam ANIOL

                        Komentarz


                        • #13
                          Sprawdź poziom płynu chłodzącego, czy nie ubywa lub przybywa :wink:

                          [ Dodano: Wto 21 Maj, 13 11:53 ]
                          I jeszcze jedno, czy twój silnik jest na pompo-wtryskach, bo ja nie pamiętam...
                          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Po rozgrzaniu również widać biały dym tyle że dużo mniej.(prawie nie widać)
                            Silnik jest na pompie.
                            Auto odstawiłem do mechanika zobaczymy co powie jak odpali rano autko.
                            Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
                            Kąt wtrysku i rozrząd są ponoć idealne.

                            [ Dodano: Sro 22 Maj, 13 14:38 ]
                            Diagnoza mechanika auto jest sprawne mechanicznie ma dobrą kompresję.
                            Będzie szukał w pompie wtryskowej.
                            Temat narazie umarł bo termin mam dopiero po długim weekendzie. :cry:

                            [ Dodano: Sro 22 Maj, 13 14:49 ]
                            Czy według was czyszczenie nastawnika może pomóc bo nazbierało się tam za dużo opiłków metalu???.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Robson2011
                              Po rozgrzaniu również widać biały dym tyle że dużo mniej.(prawie nie widać)
                              Silnik jest na pompie.
                              Auto odstawiłem do mechanika zobaczymy co powie jak odpali rano autko.
                              Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
                              Kąt wtrysku i rozrząd są ponoć idealne.

                              [ Dodano: Sro 22 Maj, 13 14:38 ]
                              Diagnoza mechanika auto jest sprawne mechanicznie ma dobrą kompresję.
                              Będzie szukał w pompie wtryskowej.
                              Temat narazie umarł bo termin mam dopiero po długim weekendzie. :cry:

                              [ Dodano: Sro 22 Maj, 13 14:49 ]
                              Czy według was czyszczenie nastawnika może pomóc bo nazbierało się tam za dużo opiłków metalu???.

                              na falowanie obrotow ma oczywiscie wplyw nastawnik ale tez zanim zaczniecie grzebac zerknij na korekcje dawki - moze sie juz nie wyrabia. nastawnik mozna sprobowac sprawdzic odpinajac na probe impulsator ze skrzyni biegow i sie przejechac
                              co do bialego dymka to jak wyzej kat wtrysku , no i winna moze byc padajaca turbina

                              Komentarz


                              • #16
                                Turbina ładuje ok nie ma problemów z doładowaniem (nie cieknie olej)
                                Czy za mała dawka paliwowa i rozruchowa może powodować takie kwiatki.
                                Znacie optymalne dawki rozruchowej i paliwowej jaką ustawić??.
                                Nie mogę odpiąć impulsatora(sprawy zdrowotne)
                                Dziękuje za odpowiedzi.

                                [ Dodano: Nie 26 Maj, 13 18:03 ]
                                Jeszcze jedno pytanie.
                                Wyskoczył mi błąd czujnika G62 ale w sterowniku zegarów czy uszkodzony czujnik może powodować takie objawy.????

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Robson2011
                                  Wyskoczył mi błąd czujnika G62 ale w sterowniku zegarów
                                  Skoro w zegarach to będzie Ci robił jazdy ze wskazówką temp, jak sporadyczny to usuń i sprawdź czy się pojawi.
                                  VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                  Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nowe wieści mechanior bierze skode na cały piątek podejrzewa uszkodzenie przyspieszacza pompy wtryskowej co o tym myślicie ??
                                    Przepraszam że nie odpisywałem ale auto jest mi potrzebne i nie było kiedy odstawić na warsztat.

                                    [ Dodano: Sro 19 Cze, 13 12:36 ]
                                    A więc tak w piątek jadę odstawić autko do sprawdzenia wtryskiwaczy.
                                    Pompiarz zasugerował wymianie filtra paliwa i lewe powietrze które dostaje się do układu.
                                    Kazał również zostawić autko pochylone do przodu aby wykluczyć cofanie się paliwa.
                                    Bardzo przepraszam że nie odpisywałem ale byłem na rechabilitacji z synem i nied było jak
                                    Pozdrawiam

                                    [ Dodano: Sob 13 Lip, 13 11:24 ]
                                    Winowajcą okazały sie pokrzywione korbowody.
                                    Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.
                                    Dodatkowo dowiedziałem się że skoda była cofana.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X