Poduszki silnika, skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mediabox22
    Classic
    • 2014
    • 16

    Poduszki silnika, skrzyni biegów

    Gratulacje - do zo w poniedziałek :-)
  • Kryzys5554
    Ambiente
    • 2012
    • 118

    #2
    Poduszki silnika, skrzyni biegów

    Cześć mam pytanie ile jest ogólnie poduszek do silnika i skrzyni biegów. Powiedziano mi że mam wyeksplatowaną pod silnikiem (czy duże wahania góra dół bedzie miał silnik na ręcznym z 1 i ruszaniem??) i też delikatnie ściąga mnie na prawo ale najpierw to tarcze przednie musze przetoczyć bo jest bardzo duże bicie na kierownicy przy hamowaniu. Aha i delikatnie czuć bicie na kierownicy powyżej 110km/h. Proszę o jakieś rady.

    Komentarz

    • dexterex
      Classic
      • 2013
      • 2

      #3
      Ja mam bardzo podobnie. Podpinam się pod temat i proszę o poradę.
      meble biurowe

      Komentarz

      • thickel
        Drive
        • 2007
        • 51
        • Octavia II (1Z3)
        • BKD 2.0 TDI 140 KM

        #4
        Cześć. A więc w silniku TDI są trzy poduszki, pierwsza znajduje się stojąc przodem przed maską w lewej części silnika po stronie rozrządu (1) , druga znajduję się pod filtrem powietrza (jest to poduszka skrzyni biegów)(2) i trzecia znajduję się pod samochodem i jest przykręcona do sanek (3)
        Załączone pliki
        Seryjne 1.9 TDI AGR + wtryski ASV

        Komentarz

        • Kryzys5554
          Ambiente
          • 2012
          • 118

          #5
          Dzięki wielkie. A jak sądzisz wymieniając tą pod silnikiem trzeba wymienić tą obok rozrządu (pisali coś na necie że jak się jedną tylko wymieni to wtedy szybciej siądą i to obydwie) ??

          Komentarz

          • thickel
            Drive
            • 2007
            • 51
            • Octavia II (1Z3)
            • BKD 2.0 TDI 140 KM

            #6
            Myślę że jeżeli wymienisz tą pod silnikiem a te dwie pozostałe nie maja luzu to nie będzie to żaden problem, i te dwie pozostałe się szybciej nie zużyją wbrew tego co piszą. ja wymieniałem u siebie ostatnio poduszkę skrzyni a dwie pozostałe zostały w orginale i jak na razie po przejechaniu 3kkm jest wszystko w porządku.
            Seryjne 1.9 TDI AGR + wtryski ASV

            Komentarz

            • peccatum
              Classic
              • 2013
              • 17

              #7
              poduchy

              Hej,
              Mam ogromną prośbę o poradę. Zdiagnozowano u mnie w Octavi I kombi 1.9 TDI ASV (2001r) jedną poduszkę zerwaną a druga dogorywa.
              Dostałem z serwisu takie informacje

              - "poduszka skrzyni biegów górna (zawieszenie zespołu skrzyni biegów i silnika mocowana między skrzynią biegów a lewą podłużnicą - pod puszką filtra powietrza)"
              Patrząc na zdjęcie zamieszczone w poscie jest to poducha nr 2 , zgadza się ?
              To jest to ?


              - "poduszka skrzyni biegów dolna/tylna (zawieszenie zespołu skrzyni biegów i silnika miedzy skrzynia a belka dolna zawieszenia przedniego)" poduszka nr 3 ze zdjęcia zgadza się ?
              Takie coś ? :


              Z góry dziękuję za pomoc.

              Komentarz

              • FishPL
                Rider
                • 2012
                • 296

                #8
                peccatum, zgadza się

                Komentarz

                • peccatum
                  Classic
                  • 2013
                  • 17

                  #9
                  Dzięki FishPL
                  Podesłałem linki do serwisu, i dostałem odpowiedz/sprostowanie że potrzebuję lewą na skrzynię biegów. Wcześniej była mowa o takiej "poduszka skrzyni biegów górna (zawieszenie zespołu skrzyni biegów i silnika mocowana między skrzynią biegów a lewą podłużnicą - pod puszką filtra powietrza) "
                  Jak rozumiem pod filtrem znajduje się ta z nr 2 na zdjęciu , czyli tej nie potrzebuję ?

                  Komentarz

                  • FishPL
                    Rider
                    • 2012
                    • 296

                    #10
                    u góry thickel wszystko ładnie zobrazował nie sugeruj się strona i bo nie wiadomo kto jak rozumie lewą stronę.. czy z samochodu czy stojąc przodem do silnika

                    Komentarz

                    Pracuję...