Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drgania po ustawieniu zbieznosci

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drgania po ustawieniu zbieznosci

    Co do spalania, bo wiele osób pyta - ostatnio byłem za Częstochową (jechałem z Krakowa). Jechałem normalnie - A4 z "marginesem tolerancji" plus/minus - potem na Łódź też zgodnie ze znakami |plus/minus"
    Dodam, że na A4 stałem w 2 km korku. Jazda/podjazd/jazda/podjazd ...

    Średnia w obie strony - 7,3.

    Zauważyłem jedną rzecz po tych paru tysiącach kilometrów - tym autem trzeba umieć jeździć. Trzeba go szybko rozpędzić, a potem umiejętnie naciskać pedał gazu - przy tej mocy wystarczy go "muskać", aby autko jechało pięknie z zadaną prędkością.

    Oczywiście przy wyprzedzaniu jest odwrotnie - mam DSG i zasada jest taka - jak po wycyleniu widzę pustkę, to pedał w podłogę i jazda - wyprzedzanie ma być stanowcze

  • #2
    Drgania po ustawieniu zbieznosci

    Czytalem watki, ale napisze, a co tam. Wczoraj ustawialem zbieznosc komputerowo, jest wszystko ok, ale mniej wiecej po przekroczeniu 100 km/h (najwyrazniej czuc ok 130 - 150) pojawiaja sie lekkie drgania jakby jakis odwaznik z kola odpadl lub opona bila. Po odpuszczeniu gazu troche mniej wyczuwalne, ale dalej, przy hamowaniu brak bicia na hamulcu. Drgania wyczuwalne najbardziej podczas przyspieszania ( od 100 w gore), ale nie sa wielkie (wieksze bicie mialem na zimowkach jak zgubilem odwaznik).
    Robilem zawieche, jednak nie na raz wszystko i troche jezdzilem ze zje..zbieznoscia, nie wiele przestawiona, ale jednak, czy mozliwe ze bicie bierze sie z opon? W zawieszeniu co bylo do wymiany wymienione i nowe hamulce.

    Komentarz


    • #3
      może opony się zjeździły, jak miałeś złą zbieżność

      mi się kiedyś tak zdarzyło, do drutów opona się z tyłu zjechała
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        mam nadzieje ze opony bo i tak koncza zywot, dlatego nie specjalnie sie spieszylem z ustawieniem zbieznosci, a naprawa tez sie ciagla. niby przestawione bardzo nie bylo, ale jak bylo cieplo to piszczaly czasem w zakrecie.
        Czy to tak wyglada ze wczesniej bicia nie bylo bo sie wytarly i tak jezdzily, a teraz po ustawieniu jak nalezy dopiero je czuc?!

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Golas27
          opony i tak koncza zywot
          to będą na pewno opony. Miałem podobne problemy i okazało się że opona była źle odlana i miała osiowe bicie.

          Seat Leon ST FR by mirek_p11

          Fotki
          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
          Fotki

          Komentarz


          • #6
            Pany dzis nowa rzecz sie ujawnila podczas przejezdzania przez krotki ostry prog (na tych delikatniejszych nie czuc),chodzi o pojedyncze stukniecie czuc je na kierownicy i jakby od lewej strony, byc moe gdzie od gory ale nie koniecznie. Szlag by trafil tych mechanikow, dol sprawdzal robil , gore rozkrecal i mialo byc ok, a jednak cos. Jade jutro na diagnostyke bo mnie wkurwiaja takie pierdoly, nie czuc niby tego normalnie, jedynie w przypadku opisanego progu.
            A moze "fachura" cos zle poskrecal jak sprawdzal Mcpersona??niby proste zawieszenie w OI...

            Komentarz


            • #7
              masz objaw taki jak u mnie z tego co piszesz

              Okazało się u mnie ,że były tuleje te mniejsze do wymiany.
              nowy cSIMC od Aliego
              seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
              Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

              półosie seryjne przebieg 273 tyś

              Komentarz


              • #8
                no wlasnie sek w tym ze mechanik wszystko niby sprawdzal, malo tego 2 razy. ciagle podejrzewam opony (z miesiac jezdzilem z troche rozregulowana zbieznoscia bo opon mi nie szkoda juz bylo), ale nie przekladalem zeby sprawdzic bo czasu nie ma i garaz chwilowo zawalony
                Idzie zima wielkimi krokami to i tak kola sie zmieni za jakis czas wtedy bede wiedzial

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X