Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] stukanie podczas hamowania i odpuszczania gazu na biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] stukanie podczas hamowania i odpuszczania gazu na biegu

    rafiki, widziałem jakiś program o tych Energetycznych cudach i wykazywali w nim, że tam jest sam cukier bo jest najtańszy. Reszta to syf i marketing. Do mnie do doszło dawno temu jak na sylwka miałem jechać po ciężkim dniu... Po wypiciu 4 byka spanie nie przeszło za to dorwały mnie mdłości i mało nie heftowałem. Od tego czasu koniec z "cudami"

  • #2
    [O1] stukanie podczas hamowania i odpuszczania gazu na biegu

    Witam

    Pomozcie mi rozwiazac problem jakiego "nabawilem sie" niedawno... szukalem na forum ale niestety nei znalazlem nic, co by mi pomoglo. Jesli znacie podobne tematy to zapodajcie linka...

    W czasie jazdy z wrzuconym dowolnym biegiem, gdy odpuszczam gaz (odpuszczam lub jade bez gazu z wrzuconym biegiem), slychac glosne, rownomierne stukanie z lewej strony.
    Dokladnie to samo dzieje sie podczas hamowania z wrzuconym biegiem.
    Rowniez gdy ostro skrecam w prawo pojawia sie stukanie (ale duzo lzejsze/cichsze).

    Podczas przyspieszania nie ma zadnego dzwieku (stukania).
    Gdy hamuje, ale BEZ wrzuconego biegu - rowniez nie ma absolutnie zadnego stukania.
    Gdy jade BEZ wrzuconego biegu (auto toczy sie) - rowniez nie ma zadnego dzwieku.

    Auto: Octavia I, 2002, TDI 110 KM, nie pamietam jaki silnik -__-'

    Bylem pewny, ze to lewy przegub. Wymienilem. Po wyjezdzie z garazu - ZADNEJ zmiany :/

    Co to za stukanie ? Skrzynia ? A moze ten drugi przegub, przy skrzyni ? Ewentualnie jakies inne pomysly co to moze byc albo jak to dokladnie zdiagnozowac?
    Z gory dzieki za pomoc

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Destro
      Skrzynia ?
      raczej poduszki
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez tomus7
        raczej poduszki
        No wlasnie raczej nie...
        Brak jest jakichkolwiek innych oznak typowych dla zuzytych poduszek - czyli pukania podczas zmiany biegow, gaszenia/zapalania silnika, etc.
        Poza tym, to stukanie ktore opisywalem w pierwszym poscie jest naprawde glosne, oraz ROWNOMIERNE do predkosci jazdy - czyli tym szybsze im szybciej jedziesz. Dodatkowo nie czuć go w samochodzie.

        Komentarz


        • #5
          Destro, dokręć sanki
          https://www.facebook.com/tapicerekpranie

          Komentarz


          • #6
            Witam ponownie

            Szkoda, ze taka slaba pomoc na tym forum...

            Zamieszczone przez Marcello01
            Destro, dokręć sanki
            '
            Moze wyrazilem sie niezbyt precyzyjnie... chodzilo mi o stukanie z przodu ;>
            Poza tym, wierzcie - nie przychodzilbym tutaj przed sprawdzeniem wielu innych i prostych mozliwosci

            A problemem okazal sie jednak przegub... tyle ze wewnetrzny (przy skrzyni). Calkowicie polamalo sie sloneczko. Po wymianie cale stukanie zniknelo.

            pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              A problemem okazal sie jednak przegub... tyle ze wewnetrzny (przy skrzyni). Calkowicie polamalo sie sloneczko. Po wymianie cale stukanie zniknelo.
              Destro a przy hamowaniu nie miałeś żadnych drgań np. kierownicy?
              Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

              Komentarz


              • #8
                pewnie cały przód sprawdziłeś metodą rusz i pchaj najlepiej to weź jakiś łom i sprawdź jeszcze raz a również zobacz okolice tylej belki gumy lub prozaiczne może śruby od kół są poluzowane aczkolwiek może byc również lub na przekładni kierowniczej drążek przykręcony i jest tam przegub który również dostaje luzu

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X