Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Opryskany" olejem silnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Opryskany" olejem silnik

    Zamieszczone przez ukuk
    Mysle, ze Passat 150km bedzie lepiej jezdzil niz kobylowa insignia 160km
    Tez tak sądzę tam chyba ze 100kg różnicy będzie w masie.
    Loyd, na dłubanie nie trzeba wiele czasu - bo 1 dzień :wink: . Bardziej boli, że trzeba czekać do końca gwarancji.

  • #2
    "Opryskany" olejem silnik

    Witam,
    Panowie pomóżcie! Mam od 5 lat octavie z gazem z 1997 r. (75KM) Do tej pory była bezawaryjna, wczoraj o przyjeździe do garażu, poczułem po zgaszeniu silnika olej, otworzyłem maskę i cały silnik opryskany. Nigdy wcześniej nie było nawet śladu po oleju, a tu wczoraj taka sytuacja. Nie znam się za bardzo, więc nie wiem od czego się zabrać:/ co może być przyczyną?[shadow=red:536d941246][/shadow:536d941246]

    [ Dodano: Nie 26 Sty, 14 11:07 ]
    Patrzyłem stan oleju i płynu w chłodnicy... Połowa oleju jest, a w zbiorniku chłodnicy trochę ponad minimum, a jeszcze tydzień temu był max... Płyn był wymieniany ok 3 lat temu, dolewałem tylko koncentrat jesienią 2012...

    Komentarz


    • #3
      jesli sie nie myle to w nich odma lubiala zamarzac i prawdopodobnie to Cie spotkalo.

      [ Dodano: Nie 26 Sty, 14 11:08 ]
      dopisales o plynie w czasie jak ja pisalem, wiec kto wie moze cos od uszczelki tez byc. przepatrz dokladnie silnik moze zobaczysz skad olej chlapal.

      Komentarz


      • #4
        Marik89, Wnioskuje że płyn sprawdzałeś na ciepłym silniku skoro przyjechałeś skąś.Jeżeli miałeś poziom nad minimum to przy tych mrozach jak silnik wystygnie będzie dużo poniżej minimum.Jak kolega Golas27, pisał sprawdz odme a najlepiej potem przetrzyj silnik z grubsza szmatą i ktoś niech ci odpali go a ty obserwuj.Jeszcze jedno,pisałeś cały silnik to mam rozumieć że od pokrywy zaworów aż do miski olejowej :?: I od rozrządu aż do sprzęgła :?: bo to też jest ważne w celu określenia miejsca Link lepsze by były fotki co by ci pomóc.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          Płyn sprawdzałem dzisiaj, dokładnie jest pół zbiornika. Oleju również dużo nie ubyło bo tylko troche dolałem i jest okej.
          Tak, pokrywa zaworów zalana, obudowa plastikowa, maska itd. Pod Uszczelka pod głowica było okej.
          Wygląda to bardziej na opryskanie, a nie talalne zalanie, więc wnioskuje ze mogło to być jednorazowy wyprysk oleju.
          Rozkęrciłem filtr powietrza i tam było troche oleju.
          Teraz w garazu rozgrzałem silnik i przejechałem w czyste miejsce, nigdzie nie kapie juz olej.
          Martwi mnie tylko że kiedy silnik tylko lekko sie rozgrzał, wydobywał sie dym . To pozostałosci po oleju który wyciekł?
          Zaznaczyłem to na przykładowym zdjęciu innego silnika, gdzie się dymi zerknijcie na to
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Tak pozostałości tak samo dzisiaj miałem przepaliłem trochę i już nie ma dymu.

            Komentarz


            • #7
              Marik89, Pod tą blaszaną osłoną jest kolektor wydechowy,najbardziej gorąca częśc osprzętu silnika.Jak tam dostało się trochę oleju to się musi wytopić,wypalić stąd ten dym.
              http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
              Pozdrawiam ANIOL

              Komentarz


              • #8
                Dzięki wielkie Panowie!
                ANIOL, widzsz, człowiek się uczy, powoooli ale widać wyniki
                Pozdrawiam!

                Komentarz


                • #9
                  Marik89, Jesteśmy tu też po to żeby sobie pomagać
                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                  Pozdrawiam ANIOL

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X