Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tykanie charcoal canister

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tykanie charcoal canister

    Powinszowania, auto rewelacyjne. Szybka decyzja dobry wybór

  • #2
    Tykanie charcoal canister

    Chciałbym się zapytać o następującą rzecz. Kupiłem ostatnio skodę octavię 1.6 bfq z 2008, zmieniłem ją z golfa IV 1.4 16 v. Denerwuje mnie następująca rzecz, tykający filtr węglowy (charcoal canister) (takie moje tłumaczenie) - między zbiornikiem z płynem chłodniczym a zbiornikiem wspomagania. W golfie miałem taki sam, ale tam silnik był tak głośny, że tykania nie było słychać. Natomiast tutaj silniczka praktycznie nie słychać, za to na jałowym jest tyk tyk tyk i tyk... Czy to musi tak pracować?

    Komentarz


    • #3
      Re: Tykanie charcoal canister

      Zamieszczone przez cphelmut
      Chciałbym się zapytać o następującą rzecz. Kupiłem ostatnio skodę octavię 1.6 bfq z 2008, zmieniłem ją z golfa IV 1.4 16 v. Denerwuje mnie następująca rzecz, tykający filtr węglowy (charcoal canister) (takie moje tłumaczenie) - między zbiornikiem z płynem chłodniczym a zbiornikiem wspomagania. W golfie miałem taki sam, ale tam silnik był tak głośny, że tykania nie było słychać. Natomiast tutaj silniczka praktycznie nie słychać, za to na jałowym jest tyk tyk tyk i tyk... Czy to musi tak pracować?
      u mnie też tak tyka więc chyba musi
      był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
      jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



      komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

      Komentarz


      • #4
        niestety ale tak ma byc

        Komentarz


        • #5
          Powoli się przyzwyczajam że tak ma być. Tyle że ciągle muszę tłumaczyć osobom z rodziny i znajomym, którzy wcześniej nie widzieli mojej octavii, że to nie popychacze, itp, a silnik jest ok. Dzięki i pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            cphelmut, możesz dać tam kawałek pianki wygłuszającej ( bezpośrednio na ten zaworek ) i będzie dużo ciszej ( ja tak robiłem w 1,6 AEE ).
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              W wolnej chwili przetestuję pomysł :wink:

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X