[O1] ciezko pali na cieplym - czy czeka mnie spory wydatek??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • przemik
    RS
    • 2012
    • 1610

    #26
    Zrob diagnostyke czyms normalnym bo nadal nie wiemy o co biega.

    PS
    Szkoda ze nie dogadalismy się... przez weekend siedzialem w okolicach Dzierzoniowa i Swidnicy.
    Przemek
    DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
    A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
    80 B3 Limo 1.6 TD SB

    Komentarz

    • poler654
      Drive
      • 2012
      • 50

      #27
      Witam ponownie

      Po skontaktowaniu sie z paroma elektronikami z okolicy, kazdy z nich radzil abym najpierw zregenerowal rozruszki (porady byly dawane przez telefon bez ogledzin auta).
      Powiem szczerze ze nie dowierzalem bo kazdy mechanik u którego bylem mowil ze kreci ok.

      Powiem krotko. Dzisiaj odebralem samochodzik z rozrusznikiem po regeneracji. Dokladnie wymieniono szczotkotrzymacze. Okazalo sie ze nadawal sie do wymiany wraz z przebarwionymi od temperatury szczotkami.

      Po odbiorze nie mialem duzo mozliwosci aby dokladnie sprawdzic dzialanie, ale powiem ze zmienil sie conajmniej odglos pracy rozrusznika podczas rozruchu. Samochod zaczal zapalac jeszcze lepiej na zimno, a przy cieplym silniku (3 x dzisiaj mialem sposobnosc odpalania) o dziwo zapalil podobnie jak na zimnym.
      Mam tylko nadzieje ze jak w tygodniu bede mial mozliwosc meczenia samochodu czesciej to dalej tak bedzie zapalal.
      Jak narazie zobaczylem ze jest idealnie ale nie chce chwalic sie przed zachodem slonca bo dalej nie moge uwierzyc ze to tylko byla kwestia rzeczywiscie rozrusznika (w moim przypadku szczotek i szczotkotrzymacza - z demontazem z samochodu i zamontowanie i robocizna z czesciami zaplacilem 220zl).

      W polowie tygodnia napisze czy ostatecznie problem zostal rozwiazany.

      Oby tak bylo ;-)

      Dziekuje jak narazie wszystkim za pomoc i zainteresowanie. Mam nadzieje ze bede mogl sie jakos odwdzieczyc.

      Pozdrawiam.

      Komentarz

      • ulysse
        Rider
        • 2010
        • 496

        #28
        Nie chcę straszyć ale u ojca w samochodzie ( VW Touran 1.9 TDI 2004r.) też był problem z zapalaniem jak u Ciebie. Również został zrobiony rozrusznik. Wszystko było ok przez 2 albo 3 miesiące a teraz znowu jest problem z odpalaniem na ciepłym. Także tylko dawka rozruchowa. Ja u siebie tydzień temu zrobiłem chipa i przy okazji poprawili dawkę. Popołudniu wrzucę filmiki jak teraz wygląda uruchamianie silnika a jak było przez zmianą dawki.

        Ja obiecałem :


        Zimny przed korektą :



        Zimny po korekcie :



        Ciepły przed korektą :



        Ciepły po korekcie :

        Komentarz

        • poler654
          Drive
          • 2012
          • 50

          #29
          u mnie na cieplym bylo znacznie gorzej. Jak narazie widze duza poprawe i odpala mi tak jak Tobie po korekcie. Mam nadzieje ze tak bedzie tez dalej.

          Bede informowal.

          Pozdrowienia.

          Komentarz

          Pracuję...