[O1] Dymienie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • misiura
    Classic
    • 2010
    • 19

    [O1] Dymienie

    Zamieszczone przez aniol
    Jak by nie te szelki to by była goła
    Ale kombinezon :diabelski_usmiech
  • PieTrzaK
    L&K
    • 2009
    • 1323
    • Octavia I (1U2)
    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

    #2
    [O1] Dymienie

    Panie i Panowie.

    Temat dymienia kontynuowałem w temacie z moimi logami, jednak wydaje mi się że znalazłem w końcu winowajcę i bardziej jest to mechanika...

    Generalnie od dłuższego czasu walczę z dymieniem auta przy rozruchu - kolor niebiesko siwy. Przez długi czas był to właściwie sporadyczny bączek i tylko na zimnym, ostatnio jednak systematcznie dymu było coraz więcej i pojawia się też przy rozruchu na ciepło. Występuje też przy 100% rozruchów na zimnym.

    Auto odpala normalnie, potem jeździ też tak jak zawsze i dymu w lusterkach nie widać. Dzisiaj dokonałem małej inspekcji dolotu i niestety rura wychodząca z turbo - wchodząca do IC wygląda tak...



    Przy malutkiej przegazówce, wielka chmura wylatującego oleju i plama na chodniku... :roll:

    Wyżej wcale nie lepiej, klapa gasząca cała ubadźgana i wejście do niej też, z rury dochodzącej do niej, po wyjęciu kapie i to pokaźnie. Plucie z odmy raczej wykluczam, bo mam zamontowany separator oleju, który sobie olej zbiera, poza tym jakoś dużo tego olej.

    Wnioskuję, że taka ilość oleju w dolocie to jednak za dużo i to jego spalanie jest powodem tego dymienia - a tym samym czeka mnie remont turbo? Dziwne jest tylko to że oleju ubywa w sumie chyba nie dużo - przez jakieś 2,5kkm wcale nie emeryckiej jazdy zjechało z maxa do zakropkowanego miejsca na bagnecie.

    Komentarz

    • patryk891
      Ambiente
      • 2010
      • 104
      • Octavia I (1U2)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      moim zdaniem ewidentie turbina przepuszcza olej do wydechu i dlatego przy mocnym bucie wylatuje ci z rury miałem kiedys tak w audi po rozebraniu wydechu zdjęciu turbiny olej pływał w całym układzie a więc moim zdaniem turbo do robowy i czyszczenie całego układu dolotowego tzn. IC, EGR, i wszystkie węże

      [ Dodano: Czw 05 Cze, 14 17:53 ]
      oraz kolektor...

      [ Dodano: Czw 05 Cze, 14 17:54 ]
      sprawdź też statyczny kąt wtrysku to może byc winowajca odpalania
      148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

      Komentarz

      • PieTrzaK
        L&K
        • 2009
        • 1323
        • Octavia I (1U2)
        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

        #4
        Zamieszczone przez patryk891
        sprawdź też statyczny kąt wtrysku to może byc winowajca odpalania
        Sprawdzany bilion razy Poza tym skoro z wyjętym dolotem odpala bezdymnie a po podpięciu rury puszcza bąka to sprawa jest raczej jasna - olej w dolocie. Przy bucie właśnie nie dymi, nic o tym nie pisałem :wink:

        W środę auto idzie na regenerację turbo.

        Komentarz

        • patryk891
          Ambiente
          • 2010
          • 104
          • Octavia I (1U2)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          Zamieszczone przez PieTrzaK
          Przy malutkiej przegazówce, wielka chmura wylatującego oleju i plama na chodniku...
          no to znakiem tego jest olej w wydechu.....
          148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

          Komentarz

          • dzony
            Ambiente
            • 2005
            • 111

            #6
            ale to przecież zawsze tak wyglada nawet nowa turbina puszcza olej w dolot, jeżeli auto jeździ normalnie i turbo nie wyje to problem jest tylko w Twojej głowie ;]

            ps. moja tez puszcza bąka przy odpalaniu a turbo nowe (20 tyś przebiegu)...
            "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

            176Km 343Nm
            hamulce 312mm przód i 256mm tył

            Komentarz

            • PieTrzaK
              L&K
              • 2009
              • 1323
              • Octavia I (1U2)
              • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

              #7
              Auto nie dymiło. W dolocie była tylko mgiełka olejowa, a nie strumień oleju. Teraz dymi i chcę wrócić do stanu poprzedniego.

              Poza tym kiedy problem się zaczął to faktycznie był tylko bączek. Teraz jest zasłona dymna. Nie można auta odpalić z otwartym oknem.

              patryk891, odpaliłem furę z wyjętą rurą widoczną na zdjęciu - po zwiększeniu obrotów do ~2 tys opisane objawy.

              Długo łudziłem się że to problem tylko w mojej głowie.

              Komentarz

              • dzony
                Ambiente
                • 2005
                • 111

                #8
                no jak tak sprawa wygląda to obserwuj stan oleju możesz też zdjąć intercooler i wylać z niego olej bo jak turbo puszcza to on lubi się tam zbierać.. i niestety musisz myśleć o nowej sprężarce.. aa jeszcze na jakim oleju jeździsz? możesz spróbować wlać gęstrzy wtedy trochę złagodzisz objawy..
                "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

                176Km 343Nm
                hamulce 312mm przód i 256mm tył

                Komentarz

                • PieTrzaK
                  L&K
                  • 2009
                  • 1323
                  • Octavia I (1U2)
                  • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                  #9
                  Obecnie na Statoilu Lazerway LL 5W30 - wcześniej siedział Millers 5w40.

                  Na pewno nie będę ratował turbo gęstszym olejem, ten mi się podoba :wink: Dolot się oczywiście wyczyści. O nowej sprężarce wolałbym nie myśleć, liczę, że regeracja pomoże :wink:

                  Komentarz

                  • patryk891
                    Ambiente
                    • 2010
                    • 104
                    • Octavia I (1U2)
                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                    #10
                    no ja raczej ten olej bym zdyskwalifikował i zalał albo Motulem albo Castrolem ale to tylko moje zdanie natomiast mi tu pachnie regeneracja turba :|
                    148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

                    Komentarz

                    Pracuję...