skoda i dziwny gwizd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • marcin350z
    Classic
    • 2017
    • 9

    skoda i dziwny gwizd

    Nie ma szans, inne mocowania FL/przed FL - przerobic pewnie sie da jak nie masz co robic w zyciu i masz zjabeisty warsztat i chemie/kleje/elementy. Olej.
  • marcin350z
    Classic
    • 2014
    • 3

    #2
    skoda i dziwny gwizd

    Cześć wam. Nie wiem czy dobrze napisałem , czy jest to dobry dział, ale jak już tu jesteście to podzielcie się opiniami. Może ktoś z was miał cos podobnego. Już mówię. Otóż mam skodzinkę 1.9 Tdi 90km tak 90 choć teraz ma już jakieś 120km, caały problem tkwi w tym że jak złapię temperaturę no te 90 stopni to zaczyna dziwnie gwizdać , jak jest zimna to nie dopiero gdy się nagrzeje. Jak dodaje gazu to głośniej gwiżdzę , posprawdzałem tam różne rolki myślałem ze coś się zaciera , ale nic nadal to jest. Dodam więcej ze przed chipem tego nie było. Jak ktoś coś wie to niech napiszę na ten temat, z góry dziękuję na wszelkie pytania odpowiem.
    pozdrawiam

    Komentarz

    • markuss32
      Drive
      • 2009
      • 73

      #3
      dziwny gwizd

      A czy nie od turbiny ten gwizd dochodzi
      markuss32

      Komentarz

      • Tato81
        Classic
        • 2014
        • 21

        #4
        octavia I daje charakterystyczny miły dla ucha gwizd turbiny. zawsze koledzy mi tego zazdrościli. fajnie słychać przy otwartym oknie latem w jakiejś wąskiej uliczce miedzy domami czy kamienicami. Moja ex 1.9tdi 90km tak właśnie gwizdała - natomiast moja obecna 110km nie gwizda i zaczynam se martwić, Choć sam nie wiem czy gwizd to dobra oznaka. kiedyś jeden mechanior powiedział mi że jak za głośno ją słychać to też nie za dobrze. A jak to właściwie jest z tym gwizdem turbo?

        Komentarz

        • markuss32
          Drive
          • 2009
          • 73

          #5
          gwizd

          Z tego co wiem gwizd z turbiny moze powodowac wirnik ale obym sie mylil
          markuss32

          Komentarz

          • marcin350z
            Classic
            • 2014
            • 3

            #6
            tak tak ten gwizd pochodzi od turbiny, czym wieęcej dam gazu tym gwizd się nasila , no nie wiem nie wiem, ale o co chodzi z tym wirnikiem?

            Komentarz

            • markuss32
              Drive
              • 2009
              • 73

              #7
              gwizd

              Kolego polecam w googlach wpisz:najczestsze uszkodzenia turbosprezarek Autokult.pl
              markuss32

              Komentarz

              • EMP-TURBO
                Drive
                • 2010
                • 89

                #8
                Zamieszczone przez marcin350z
                tak tak ten gwizd pochodzi od turbiny, czym wieęcej dam gazu tym gwizd się nasila , no nie wiem nie wiem, ale o co chodzi z tym wirnikiem?
                chodzi o to, że układ wirujący prawdopodobnie ociera o obudowy i stąd ten świst, być może program niestety wykończył już nie pierwszej młodości turbo, pamiętaj że na programie turbo wiruje z dużo większą prędkością niż przy seryjnym sofcie ........
                www.emp-turbo.pl
                www.facebook.com/emp-turbo

                Komentarz

                Pracuję...