Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stuki z przodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stuki z przodu

    0W40 i 0W30 PAO + VHVI

    0W40

    30-40% PAO
    20-30% VHVI

    Link
    Nowa Octavia już wkrótce

  • #2
    Stuki z przodu

    Moja żona ostatnio zwróciła uwagę na stuki dobiegające z okolic przodu po prawej stronie.
    Pacjent to Skoda Octavia 02 Link z silnikiem 1,9 TDI ALH z przebiegiem 220kkm
    Stuki występują przy puszczeniu sprzęgła na zapiętym biegu.
    Podobne te stuki są przy wywalonym silentblocku tylnym wahacza.
    W lipcu tego roku wymieniono sworznie wahacza z obu stron, łączniki stabilizatora z obu stron, przeguby wewnętrzne z obu stron (te co prawda nie górna półka ale są nowe i mają jakieś 5kkm przebiegu), uszczelniacze półosi, olej w skrzyni biegów.
    W ub. roku wymieniono silentbloki tylne w przednich wahaczach.

    Na stacji diagnostycznej pomimo delikatnego luzu na prawym łożysku koła nie stwierdzono nic więcej pomimo szarpania na wszelkie możliwe sposoby. Luz na łożysku koła minimalnie wyczuwalny ale jeszcze nie huczy więc powiedzmy że w miarę ok.
    Luzu na jarzmach zacisku nie stwierdzono z żadnej strony, klocki nie latają luźno w prowadnicach a jednak cały czas stuka.
    Do tego dochodzi drżenie w czasie wciskania gazu przy jeździe na wprost. Drżenie wyczuwalne na podłodze przedniego pasażera.
    Na podniesionych kołach i zapiętym biegu z obu stron kołem można przekręcić jakieś 30` i słychać metaliczny stuk załączającego się dyfra.....

    i teraz tak.....wróżenie z fusów czy :
    - sypiący się ponownie przegub
    - zbyt nadmierny luz na dyfrze
    - kończy się DKZ

    porównałem ruch koła ze stojącym na placu u mnie A4 z silnikiem AFN i luz jest podobny, minimalnie mniej słychać metaliczny odgłos stuknięcia.....

    dobrze obstawiam? jeśli tak to jakie koszta mnie czekają pi x drzwi ?

    Komentarz


    • #3
      sprawdź jeszcze poduszki pod silnikiem/skrzynią.
      był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
      jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



      komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X