Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] 1.6 BFQ 102km duże spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] 1.6 BFQ 102km duże spalanie

    Ja się nie wybieram także bez obaw 8)
    www.aswpoznan.eu

  • #2
    [O1] 1.6 BFQ 102km duże spalanie

    Witam, mam taki problem od pewnego czasu moja octavia pali 12-13l przy bardzo spokojnej jeździe. Po podłączeniu samochodu do kompa pojawiają się 2 błędy (około miesiąc temu został wymieniony czujnik płynu chłodzącego g62 bodajże)

    16485 - Mass Air Flow Sensor (G70): Implausible Signal
    P0101 - 35-10 - - - Intermittent

    oraz 16556 - System zbyt bogaty.

    Pierwsze co to podjechałem do znajomego mechanika i nawet bez podłączenia kompa powiedział że to będzie uwalona przepływka. Stąd moje pytanie, czy w 100% mogę być pewny że wina tak dużego spalania leży po stronie przepływki?
    Poniżej przesyłam wam linki do logów.

    403 Forbidden
    403 Forbidden

    Jeżeli będziecie potrzebowali więcej danych jestem w stanie wam ich w miarę możliwości ich udzielić.
    Pozdrawiam
    Łukasz

    Komentarz


    • #3
      w sumie oznacza to przepływkę skasuj błędy i pojeździj i zobacz czy błąd powraca i sprawdź ten czujnik jaką temperaturę pokazuje do kompa i na zegary jeśli wskażniki temp są takie same to czujnik oki i przepływka do sprawdzenia nowy czujnik niekoniecznie może być sprawny

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez krisoctav
        w sumie oznacza to przepływkę skasuj błędy i pojeździj i zobacz czy błąd powraca i sprawdź ten czujnik jaką temperaturę pokazuje do kompa i na zegary jeśli wskażniki temp są takie same to czujnik oki i przepływka do sprawdzenia nowy czujnik niekoniecznie może być sprawny
        już kasowałem błąd kilka razy ale wraca po kilku przejechanych km. Co do czujnika sprawdzałem temp i się zgadzał może +-2 stopnie różnicy.

        Komentarz


        • #5
          to podmienić inną przepływkę i będzie wiadomo

          Komentarz


          • #6
            Mam jeszcze jedno pytanie, jaką przepływke kupić? Oryginalną hitachi która stoi za około 450pln, Magneti Marelli +-390 czy może polecacie jakąś inna firmę (jeżeli znacie jakiś inny sklep który oferuje taniej powyższe przepływki proszę o adres sklepu z góry dzięki)?

            Komentarz


            • #7
              Na początek przeczyść starą przepływkę.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez luckd
                Na początek przeczyść starą przepływkę.
                już to zrobiłem contact cleanerem i nadal ten sam błąd.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X