Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Lekkie Dgrania Kierownicy podczas wolnej jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Lekkie Dgrania Kierownicy podczas wolnej jazdy

    dawcio, E zdaje ci sie

  • #2
    [O1] Lekkie Dgrania Kierownicy podczas wolnej jazdy

    witam

    nie znalazłem na forum interesującego mnie tematu bo wszystkie dotyczyły drgania podczas hamowania ale nie w tym rzecz a mianowicie posiadam octavię 98 r. na alufelgach skody i podczas wolniejszej jazdy tak 40 - 30 km/h wyczuwalne jest lekkie drganie kierownicy co mnie bardzo irytuje gdzie szukać przyczyny dodam że lekko przywaliłem 2 razy o krawężnik kołem prawym przednim co skończyło się malutkim uszczerbkiem felgi i 1 raz wleciałem w dziurę aż amortyzator prawy przedni wbił się do końca aż było słychać huk czy to może mieć związek z drganiem kierownicy

    Komentarz


    • #3
      Daj felgi do prostowania. Moim zdaniem nie masz zachowanego poprawnego wyważenia.

      Ewentualnie któraś opona ma bąbla. W sensie pęknięta siatkę znaczy sie strukturę.

      It's nice to be important but more important is to be nice

      Komentarz


      • #4
        jest na prawej oponie taki bąbel nie wiem za bardzo o jakiego ci chodzi ale zrobię zdjęcie i jutro wstawię ale czy taki bąbel ma wpływ na drgania kierownicą ??

        Komentarz


        • #5
          No pewnie!

          Zamiast robić zdjęcie i kombinować jako tako podjedź do jakiegoś oponiarza niech po prostu rzuci na to okiem a dokładniej ręką.

          W miarę doświadczony technik nawet po dotyku od razu rozpozna pęknięcie czy wybrzuszenie opony.

          Proste i dobrze wyważone felgi z całymi oponami to podstawa jeżeli chodzi o komfort prowadzenia samochodu.


          It's nice to be important but more important is to be nice

          Komentarz


          • #6
            Tak to wygląda :

            Komentarz


            • #7
              marky2552, Ewidentna przyczyna drgań kierownicy.Wizyta u wulkanizatora załatwi sprawe
              http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
              Pozdrawiam ANIOL

              Komentarz


              • #8
                A co on będzie robić z tą oponą na nowe mnie nie stać gdyż jeszcze nie pracuję tylko się ucze

                Komentarz


                • #9
                  Ta opona ze zdjęcia nadaje się na złom , gdyż zostało uszkodzone opasanie ( puścił wewnętrzny kord lub dwa) i ciśnienie wywaliło guza.Najprawdopodobniej większa szybkość + dziura w jezdni. Jazda z taką oponą zagraża bezpieczeństwu nie tylko kierowcy. I to, że są drgania na fajerze to najmniejszy problem. Nie masz pieniędzy na nową -poszukaj używki w dobrym stanie tego samego modelu opony.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez marky2552
                    A co on będzie robić z tą oponą na nowe mnie nie stać gdyż jeszcze nie pracuję tylko się ucze
                    Opona jeden problem,a skąd wiesz cy ta felga jest w porządku i nie wpływa na drgania kierownicy
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie wiem ja ją robiłem bo była krzywa po akcji gdzie uciekałem przed kierowcą do rowu i wpadłem w dziure z takimi szynami i pękła ale oddawałem ją na naprawę i jest prosta i zalana tam gdzie był ubytek lecz po naprawie 2 razy uderzyłem o krawężnik i lekko ją upiłowałem takie lekkie zarysowania są

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X