Witam dzisiaj się zapaliła kontrolka silnika pojechałem sprawdzić i wyszło coś takiego 408B Sonda lambda (rząd 1,czujnik 2),Sygnał zmienia się zbyt wolno,4086 Sonda lambda 1, brak sygnału,4480 Multiplikacyjna korekcja mieszanki 1 ,Mieszanka za uboga 40AB Układ paliwowy rząd 1 Mieszanka za uboga czy może ktoś to rozszyfrować ,mam silnik 2.0 benzyna moc 115KM rok 2000.
Multimetr z szybkim bargrafem w łape i sprawdzić jak wygląda sygnał na wyjściu sondy lambda (mniej wiecej co 1 sek sygnał powinien się zmieniać, raz około 0V, raz około 1V). Piewsze co przychodzi na myśl, że zeszła sobie biedaczka ze starości - ile auto ma kkm?
Najprawdopodobniej sonda padła, ale lepiej najpierw sprawdź bo to przyjemność od 100zł do 600zł wzależności gdzie kupujesz czy na allegro czy w serwisie.
Dzięki za pomoc jadę jutro na wymianę , ale czy może ktoś wie jaka tam jest sonda to znaczy ile ma wejść lub kabli albo jaka tam jest wtyczka w tym motorze.
Komentarz