Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filtr powietrza / przepływomierz - 2 pytanka + duży problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Filtr powietrza / przepływomierz - 2 pytanka + duży problem

    Moje już wyjaśniały po prawie 6 latach, ale przód miałem jaśniejszy niż tył, żeby sięmnie pały nie czepiały i faktycznie skutkowało. Nie mieli dotad pojęcia i nadal większość nie ma pojęcia, że już szyba bez folii jest na granicy normy :lol:
    Jarecki
    Octavia II, 2.0 TDI, Elegance

  • #2
    Filtr powietrza / przepływomierz - 2 pytanka + duży problem

    [b] Po pierwsze to witam serdecznie !!!
    To pierwsza wiadomość mojego autorstwa na tym forum.
    Nie zastrzelcie mnie tylko, jeśl odgrzewam kotleta !!!!

    W bagażniku mojej Octavii jeździ nowiutki przepływomierz i filtr powietrza. I pięknie, ale ja mam pewne wątpliwości. Filtr jest made by FILTRON. Co sądzicie o filtrach powietrza tej firmy ? Macie takie w autach ? W pewnej firmie tuningowej powiedziano mi, że filton zabija przepływomierze i należy stosować jedyny słuszny Mann- Filter. Podejrzewam jednak pana tunera o marketing, więc pytam również Was.

    Sprawa 2 - mam zepsuty przepływomierz. Da radę zregenerować (pewnie da, bo są regenerowane), a jeśli tak, to gdzie ?

    Pozdroofka !!!

    P.S. Z chęcią kupiłbym Mann- Filter, ale akurat w sklepie nie mieli
    Etykieta zastępcza. Podpis w trakcie renowacji

    Komentarz


    • #3
      w SZUKAJ znajdziesz,
      przeplywki regenerowane sa w ASO, 50% ceny nowej

      w dziele kupie/sprzedam znajdziesz odpowiednie filtry
      1.9 TDI ATD KOMBI 4x4

      Komentarz


      • #4
        Z markami filtrow to roznie, ja sie nie moge wypowiadac, bo zaraz powiedza ze stronniczy jestem, a powod jest w moim podpisie :wink:

        Przeplywki sa regenerowane przez Bosha. Jedziesz do salonu mowisz ze chcesz wymienic swoja na ta z programu regenerowanych czesci. Koszt okolo 400zl, w jednym z watkow na forum jest dokladnie opisana procedura wymiany. Sam jej nie zregenerujesz to Ci gwarantuje.

        P.S Bede mial filtr powietrza z mojego podpisu z napisami VW(oznaczenia, a obok oznaczenie MF), wiec "moja" firma im je tez dostarcza :twisted:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          jezeli chodzi o przeplywomierze to nalezy uzyc SZUKAJ :evil:

          jezeli chodzi o filtron, to pierwsze slysze zeby zabijaly przeplywki... ale fakt faktem najlepsze nie sa...
          bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
          Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
          Perfect service by DobryGrzesWawa

          Komentarz


          • #6
            Bo jakby ktos mial problem ze znalezieniem:

            Forum - Octavia Club Polska
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rentier
              w SZUKAJ znajdziesz,
              przeplywki regenerowane sa w ASO, 50% ceny nowej
              Wiem, ale mi chodzi o podjechanie np. do Bosha i zostawienie przepływomierza do regeneracji. Da się tak ?

              Zamieszczone przez rentier
              w dziele kupie/sprzedam znajdziesz odpowiednie filtry
              Wiem również co można włożyć do mojego auta. Pytam tylko o to, co polecacie, bo jeśli Filtron jest dobry inaczej, to w szybkim tempie rozwalę nową przepływkę, a tego bym nie chciał.
              Etykieta zastępcza. Podpis w trakcie renowacji

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Mis
                Wiem, ale mi chodzi o podjechanie np. do Bosha i zostawienie przepływomierza do regeneracji. Da się tak ?
                Nieslyszalem, zeby sie tak dalo. Zreszta watpie zeby koszt byl inny, niz ten jak wymieniasz w ASO na regenerowana.

                Zamieszczone przez rentier
                Wiem również co można włożyć do mojego auta. Pytam tylko o to, co polecacie, bo jeśli Filtron jest dobry inaczej, to w szybkim tempie rozwalę nową przepływkę, a tego bym nie chciał.
                Dziwna teoria. :roll:
                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                STOP ECO-TERRORISM!

                Komentarz


                • #9
                  To podobny poglad jak panuje na temat stozkow w dieslu.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    też sie spotkałem z teoria że filtron zarzyna przepływkę...ja u siebie stosuje Knechta i jest ok......

                    Komentarz


                    • #11
                      No i wielka dooop.....

                      Wymieniłem przepływkę. I .... TRAGEDIA !!! Jest gorzej niż było !!!! Teraz Skoda zbiera się gorzej niż Cinquecento 700. Profilaktycznie odłączyłem całkiem przepływkę i jest najlepiej
                      Teraz tylko pytanie co się dzieje .... Przepływomierz oryginal Bosh .... sprawdzony ... z pewnego źródła ..... Macie jakieś teorie ? Bo z tego co tu wyczytałem przepływomierze są PNP i powinno od razu działać.
                      Etykieta zastępcza. Podpis w trakcie renowacji

                      Komentarz


                      • #12
                        A ta nowa masz do tego modelu, bo sa rozne. W Twojej okolicy jest co najmniej kilka osob, ktore jesli zechca pomoga, bo wydaje mi sie ze tam cos jest jeszcze zwalone w tym aucie, albo ta przeplywka mimo, ze nowa padnieta, bo tak czasem tez jest :?
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Podzwoniłem trochę po ludziach i powiedzieli, żebym nie podłączał przepływki, ponieważ może stać zawór EGR albo głupieje turbina i w najgorszym razie mogę spalić nową przepływkę. Ostatnie jeżdżenie z VAGIEM dało tylko błąd czujnika temp. No i stary przepływomierz kiepsko dawkował.
                          Zarówno stary jak i nowy przepływomierz mają numery 0 280 217 121 ( BOSH) i 06A 906 461 (OE SKODA). Jak sprawdzałem po kodzie silnika ( AHF) , roku prod.(2000) w katalogu InterCarsu na przykład to wychodziłem również na te numery w przypadku Bosha i Skody.

                          A kto mógłby ewentualnie pomóc ? Bo ja jestem zdesperowany :szeroki_usmiech i w drodze powrotnej z pracy chyba wjadę do Janek, beknę 100PLN i się zdiagnozuję na bogato.
                          A do tej pory było tak fajnie ....
                          Etykieta zastępcza. Podpis w trakcie renowacji

                          Komentarz


                          • #14
                            Jesli bedziesz w Jankach podjedz do chlopaków z diagtronika, powinni Ci pomóc. A z przeplywkami to roznie bywa, bo gdy moja padla to dopiero drugi podlaczany oryginal zadzialal jak trzeba. dlaczego tak jest? nie wiem
                            BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                            CR-V 2,2 i-ctdi
                            Perfectservice by Dobrygrześwawa

                            Komentarz


                            • #15
                              co do filtrow to mam prawie 150tys i ori przeplywke no i stosuje wlasnie filtrona

                              Komentarz


                              • #16
                                Jak dla mnie to masz zwalone obie przeplywki. Piszesz cos o VAG-u - sprawdzales ta druga jakie podaje wartosci?????

                                Te teorie o mozliwosci spalenia przeplywki albo o filtronie pomine...
                                TDI 205PS

                                Komentarz


                                • #17
                                  Filtrona omijac szerokim lukiem
                                  heheh

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez rastafaraj
                                    Filtrona omijac szerokim lukiem

                                    Jasneeee :lol:
                                    Mam okolo 180kkm przelotu z czego 85% na filtrach Filtrona :hehe
                                    Piotruś
                                    AGR(RIP) + ALH

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      No i już po bólach. Okazało się , że nowa przepływka była sprawna inaczej. Nie dawała ŻADNEGO sygnału .... po prostu atrapa :lol: Druga działa jak trzeba. A po przeczytaniu Waszych opinii zdanie na temat filtrów powietrza też mam wyrobione k
                                      Etykieta zastępcza. Podpis w trakcie renowacji

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Mis
                                        No i już po bólach. Okazało się , że nowa przepływka była sprawna inaczej. Nie dawała ŻADNEGO sygnału .... po prostu atrapa :lol: Druga działa jak trzeba. A po przeczytaniu Waszych opinii zdanie na temat filtrów powietrza też mam wyrobione k
                                        Ja też z jednego sklepu sprawdziłem dwie nowe i obie do -y. Dopiero z innego źródła poszła jak trzeba. A co do Filtrona to używam i nie widzę żadnej różnicy. A jeśli nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać?? :lol: :lol: :lol:
                                        Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Masmo
                                          A jeśli nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać?? :lol: :lol: :lol:
                                          jak to po co??? dla lepszego samopoczucia sprzedawcy :szeroki_usmiech
                                          1.9 TDI ATD KOMBI 4x4

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X