Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Inne] sprawdzenie historii po VIN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Inne] sprawdzenie historii po VIN

    Chyba przedmówcy mają 100 % rację - nic się samo nie robi.

  • #2
    [Inne] sprawdzenie historii po VIN

    Mam dużą prośbę o sprawdzenie auta po numerze VIN. Jest jakiś problem w serwisach zabronili im drukować historie. VIN jest od Audi ale z tego co wiem to baza jest w Skodzie dostępna. Jakby ktoś miał ochotę pomóc to poproszę o info na priv.
    Niegdyś AGR 118@242 Master's "chill out version"

    Komentarz


    • #3
      Nie dokońca rozumiem na czym ma polegać pomoc? ale czy sprawdzałeś tu
      Link
      lub Forum - Octavia Club Polska
      wocek

      Komentarz


      • #4
        raczej chodzi o historie serwisu, przegladow etc.
        President Johnny II + President Florida/ ML-145
        O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
        OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

        Komentarz


        • #5
          2pac, przyznasz, że mało info
          wocek

          Komentarz


          • #6
            Ostatno przerabiałem ten wątek, nie z każdego kraju UE można ściągnąć historię serwisową auta. Jeżeli posiada ono tzw. historię serwisową możesz ją sprawdzić w ASO koszt ok. 50 PLN. Ja zrobiłem w ASO przegląd przed zakupem i sprawdzenie historii było wliczone w cenę przeglądu (pomiar grubości lakieru, komputerowa diagnostyka silnika, gometria zawieszenia) wszystko za 180 PLN
            "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez yossarianpl
              Jest jakiś problem w serwisach zabronili im drukować historie. VIN jest od Audi ale z tego co wiem to baza jest w Skodzie dostępna. Jakby ktoś miał ochotę pomóc to poproszę o info na priv.
              Problem to polega na tym, ze mamy ochrone danych osobowych, a takie to informacje sa umieszczone wraz z danymi auta. Z drugiej strony, to ja mam w dupie, ze jakis pseudo znawca, podejdzie na parkingu zczyta moj VIN ktory w OII jest jawny pojdzie do ASO a tam podadza info kiedy zmienilem olej, kiedy kupilem nowe wycieraczki ktore moze mi wlasnie zawinac lub co tam jeszcze w ramach ASO wsadzilem do auta. Idac dalej, to moze niech zaczna podawac numer PIN do immo i kod wkladki klucza, a idac jeszcze dalej, to najlepiej, zeby kazde tankowanie bylo gdzies odnotowywane, bo wiadomo czy jest sens wbijac haka w bak czy tez panuje tam susza :lol:


              Chcesz kupic idziesz z wlascicielem do ASO i jak nie ma nic do ukrycia to sie zgadza, jak ma, a wpisy w ksiazce sa to mowisz mu wprost, ze dziekujesz :idea:
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Niestety ASO Skody nie poda ci danych z numeru VIN, ASO Audi niestety też tego nie zrobi Nawet jak będziesz właścicielem auta
                Na szczęście są pewne sposoby info na pw.
                O ortografie dba FF.
                Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                Skoda Octavia & Audi A6

                Komentarz


                • #9
                  Niestety muszę potwierdzić słowa Thundi. Mnie też nie chcieli podać absolutnie żadnych danych. Po pierwsze nie mają takiej bazy "historycznej", po drugie ochrona danych osobowych. Chciałem się tylko dowiedzieć, czy auto faktycznie było w ASO serwisowane i po podaniu wszystkich danych usłyszałem: "TAK" i nic więcej nie mogli powiedzieć.
                  Mądry Polak po ©kodzie...

                  Komentarz


                  • #10
                    Skoda tego jeszcze nie ma ale VW prowadzi historie. Znajomy kupił VW passata z włoch i u nas w serwisie vw dostał jak na tacy historie napraw w VW co kiedy jaki przebieg etc.
                    Skoda ma to uruchomić. na razie nie działa w polsce nawet. Jedynie na poziomie tych samych salonów tzn np sliwka ma 3 oddziały to można sprawdzić jak auto bywało w obrębie tych 3 salonów. Z tego co mi wiadomo
                    OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                    SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam koleszkę który pracuje w ASO(nie będę podawał w którym) i przed zakupem samochodu dzwoniłem do niego z Niemiec czy ma możliwość sprawdzenia historii pojazdu, sprawdził było wpisane wszystko to co w niemieckej książce serwisowej i niemieckim ASO. Tak więc jeżeli ASO wprowadzało serwisy do systemu to można sprawdzić historię pojazdu.
                      1.9TDI ALH 148,6km + 311Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Oczywiście chciałem sprawdzić historię, sorry trochę zbyt głęboki skrót myślowy. Tak się złożyło że samochód już byłem nabyłem bo wydawał się tego wart i raczej tak jest ale chciałbym wiedzieć ile się da. Niestety teraz oficjalnie nie chcą nic drukować, podejrzewam, że wymyślili to jako zniechęcenie/ utrudnienie dla prywatnego importu aut po prostu, dlatego szukam możliwości nieoficjalnych. Niestety możliwości o których Thundi był łaskaw mi napisać na priv są na razie nieaktualne więc moja prośba jest aktualna.
                        Niegdyś AGR 118@242 Master's "chill out version"

                        Komentarz


                        • #13
                          Podaj mi na priv swój numer VIN postaram się pomóc.
                          1.9TDI ALH 148,6km + 311Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            bzykacz czy dla mnie tez mozesz pomoc?
                            OII 1.9tdi 139,5KM 313Nm
                            Serwis: http://www.k-mot.pl/

                            Komentarz


                            • #15
                              w ASO skoda tez mozna sprawdzic historie (prawie)kazdego auta,oczywiscie z gropy w polsce dopiero to wchodzi na zachodzie chyba od 2002 :?: wrzuc na priv vin postaram sie pomoc.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja moge ogarnąc temat tylko VW i AUDI.Cała historia z bazy danych.

                                Moje gg to 5334754.pozdro

                                skoda , seat od 2008 roku (zagraniczne) francja włochy odpadają.


                                Jak chcecie sprawdzic skode to walcie do mnie, roczniki od 2008 roku najlepiej

                                Komentarz


                                • #17
                                  Sorry za OT, ale Toyota podaje telefonicznie historię serwisowanie w ASO nawet jeśli podasz TYLKO numer rejestracyjny - ja tak sprawdziłem na szybko swoją machinę - ale fakt - zadzwoniłem od serwisu, który jako jedyny zajmował sie moją Tojtojką...
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    VW i AUDI ma zakaz udzielania informacji nawet włascicielowi ssamochodu - -tylko i wyłacznie uzytek własny-- własciciel ma od tego ksiązke serwisową a nie baze danych aso.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      podepnę się ....

                                      istnieje możliwość sprawdzenia ori przebieg auta bazując na VCDS 912 ?? lub czy można zlokalizować ślad osoby która zmieniała rzeczywisty przebieg ????? :?:
                                      Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                                      Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                                      ...
                                      A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Myślę, że dopóki nie wprowadzi się jakiś odgórnych regulacji dotyczących choćby publicznie znanego przebiegu samochodu - proceder przekręcania liczników będzie się rozwijał. Nie każdy ma VCDS czy znajomego w ASO. Poza tym co to niby za tajemnica?

                                        Tutaj jest opisany przypadek auta ze Szwecji:
                                        O ile cofa się liczniki? Np. 600 tys. km! - Motoryzacja w INTERIA.PL

                                        Natomiast odrębną sprawą jest historia serwisowa. W żadnym wypadku takie informacje nie powinny być tajne. OK, niech taki wyciąg kosztuje np. 50 PLN (choć uruchomienie opcji 'Print' nie powinno tyle kosztować), niech nie zawiera danych osobowych tylko informacje o samochodzie. Też przydałyby się tutaj jakieś prawne regulacje.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam,to nie print kosztuje 50 zł - tylko taki wydruk trzeba odpowiednio obrobić , ponieważ infomacje tam zawarte sa w kilku językach-więc trzeba szukac wymieniane częsci po numerach katalogowych i głowkujesz czytasz czy dany element był wymieniony,czy wymontowany tylko i zamontowany itp,więc takie obrobienie jednej historii dokładnie trwa kolo 30- 45 minut i taka osoba jak ja robie to nielegalnie, więc dochodzi do tego w razie problemów utrata pracy,więc jesli mi ktos pisze ze zyduje 50 zł na sprawdzenie auta przed kupnem,a pozniej jezdzi kupą złomu przekrecona dwa razy i bitą,to juz jego problem i jego wydatki na naprawy.


                                          Więc ja moge tylko powiedziec i zachęcic kolegów do wcześniejszego sprawdzenia autka przed kupnem po numerze vin.Ja tylko moge sprawdzić Vw i Audi.

                                          Pozdro

                                          moje gg 5334754

                                          [ Dodano: Sro 01 Cze, 11 22:16 ]
                                          Witam, mogę sprawdzić nowsze autka skoda i seat po numerze VIN - najlepiej autka zagraniczne od roku 2005.

                                          Wysyłam pdf historii + kody wyposażenia ( za przysłowiowe pifko)
                                          moje gg 5334754 lub [email protected]

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            potwierdzam i polecam kolege comoaligato, szybka odpowiedz na 2 dzien via mail - cala historia autka. Szkoda ze wyszlo ze mi cofneli licnzik o 30 tysi ale za to wiem co mam a nie przypuszczam co mam

                                            pozdr
                                            mclimak
                                            Sprzedam:
                                            nowy, nieuzywany czujnik cisnieniowy DPF, nowa, niuzywana rurke metalowa laczaca czujnik cisnieniowy z filtrem DPF - info na priv

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja czegoś tu nie rozumiem potrzebuje historii auta a nie danych osobowych właściciela które mam głęboko w D... a dane osobowe właściciela jeśli auto jest za granicy i tak mam na briefie jak oczywiście nie jest podrobiony.
                                              Dla mnie sprawdzając vin najważniejsza cechą jest historia napraw i przeglądów, a jak nie to data ostatniego przeglądu i przy jakim przebiegu i to jest do wyrwania za free jak się dobrze zagada - i wtedy możemy porównać z wynikiem na szafie.
                                              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                daneczek76
                                                Jak się dobrze zagada, powiadasz? Jak się dobrze zagada to w Toyocie potrafią sprawdzić, że "nówka sztuka nieśmigana od pierwszego właściciela" kilka miesięcy wcześniej "wypadła" z baz danych Toyota Europe, bo ... została poddana kasacji we Włoszech.

                                                No ale jak ktoś godzi się na kupno auta bez książki serwisowej, z jednym kompletem kluczyków, za to ładnie wyglądające, z niskim przebiegiem i po okazyjnej cenie ... to historia auta odcyfrowana z VINu i tak go nie przekona.
                                                Morgoth

                                                Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                                G.B.Show

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ja poświęciłem parę złotych i sprawdziłem VIN, ale niema to raczej większego sensu. Ponieważ auto mam z DE z książką 100% pewną, a baza jest od ok 2005 roku, ja mam auto z 2006, ale wpis mam tylko z 2011, bo nawet w DE nie wpisują do tej bazy, pewnie auta po 2010 roku będą miały już wszystkie wpisy, ale jak widać wcześniej jest to gra nie warta świeczki, tak było przynajmniej w moim przypadku. Pewnie można trafić różnie.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X