Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprint TDi ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprint TDi ??

    Nie wiem czemu sie tak wszyscy podniecaja starciem miedzy Miskiem a DjCzasem.
    Przeciez juz na forum byl opis starcia RsKrisa z Miskiem i wygrala benzyna.

    Ten topic ma juz 9 stron i pelen jest opinii takich jakby co drugi z nas mial dotrysk gazu albo swapa na V10 5.0 z Touarega.
    Dla mnie jest oczywiste, ze benzyny byly, sa i beda mocniejsze od diesli.
    Przeciez nie po to je kupilismy, zeby killowac wszystko co sie da, tylko zeby sprawnie sie przemieszczac i nie dac sie ograbic na stacjach benzynowych.

    Owszem calkiem milo mozna objechac 99% aut, ale wystarczy zdeterminowany kierownik w >200 KM benzynie i jesli do tego ma sprawniejsze zawieszenie (a z reguly ma) to mozemy podziwiac tylne swiatla.

    Pozdrawiam
    Zibi

  • #2
    Sprint TDi ??

    Właśnie zakończył się Skoda Obssesion 2005 w koło Piotrkowa Tryb. Odbywały się tam wyścigi równoległe na 1/4 mili chociaż tak naprawde to było z 350m. Ale do rzeczy miałem dwa nie udane starty i nie wiem czym to było spowodowane. Przy ostrym puszczeniu sprzęgła i wcisnięciu gazu do dechy octa rusza z kopyta i nagle zmula ją jakbym wcisnoł hamulec po czym po chwili znów dostaje kopa i jedzie jak powinna.... Czy to mój błąd (za dużo paliwa które nie zdąża się spalić) czy to tzw. notfaul???? :roll:
    nie mam doświadczenia w wyścigach dlatego dzieki za odp.... :wink:
    ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
    www.wasilewski-foto.pl
    KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

    Komentarz


    • #3
      ASR miałes właczony :lol: k tojest typowe zachowanie asr blokuje silnik aby koła nie mieliły

      Komentarz


      • #4
        :lol: tez tak mialem jak pierwszy raz wsiadlem do auta z ASR... na szczescie moja czeszka nie ma tego badziewia :lol:

        Komentarz


        • #5
          QBA, Jak to 1.8T mają asr chyba że czegoś niewiem

          Komentarz


          • #6
            ale ja mam SLX '99r. wtedy takich wynalazkow w Polsce nie montowano :lol:

            Komentarz


            • #7
              Zależy od wyposażenia ASR był montowany Ambiente w górę
              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

              Jest O1 1.6 BFQ

              Komentarz


              • #8
                Ziomal, ale jak bralismy Octafce to byly jeszcze oznaczenia LX, GLX i SLX. No i oczywiscie L&K, chociaz nie wiem czy w '99r. byla dostepna na naszym rynku.

                Komentarz


                • #9
                  Re: Sprint TDi ??

                  Zamieszczone przez wasyl
                  Przy ostrym puszczeniu sprzęgła i wcisnięciu gazu do dechy octa rusza z kopyta i nagle zmula ją jakbym wcisnoł hamulec po czym po chwili znów dostaje kopa i jedzie jak powinna....
                  Tak jak koledzy napisali zadzialal ASR.

                  Jednak az tak duza jego ingerencja oznacza prawdopodobnie, ze bez ASR wykonalbys maksymalne upalanie gumy.
                  TDI 205PS

                  Komentarz


                  • #10
                    L&K była jeszcze w starej budzie , a po za tym mówiłem o tych wersjach po face liftingu bo na starych się nie znam

                    [ Dodano: Pon 05 Wrz, 05 22:30 ]
                    Mikrus dlaczego piszesz ,że jeszcze troche i będzie to kolejne forum dla lamusów?
                    Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                    Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                    Jest O1 1.6 BFQ

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Ziomal
                      Mikrus dlaczego piszesz ,że jeszcze troche i będzie to kolejne forum dla lamusów?
                      Pewnie dlatego, ze coraz wiecej tu pogaduszek o d**** Maryny i zbednego OT w rodzaju jakis gierek i bezsensownych tekstow z zagadkami :| i miejscami wyglada to jak jakis chat :roll: Jak tak dalej pojdzie to wiecej tematow bedzie w dziale OT niz w Techicznym :|
                      No ale to chyba nie jest to rozmowa na te pytanie ktore zadal autor, wiec nie robmy kolejnego OT...

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez QBA
                        Jak tak dalej pojdzie to wiecej tematow bedzie w dziale OT niz w Techicznym :|
                        Już jest więcej niż w tuning i CA razem wziętych.

                        @wasyl - a jak ruszałeś nie wydziałeś mrugającej kontrolki ASR?
                        Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                        teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                        czarna AR 156 1.8 T.Spark

                        Komentarz


                        • #13
                          ASR miałem wyłączony, ale przy ruszaniu mrygał :evil: Który bezpiecznik odpowiada za ten badziew następnym razem wyj 8) me!!
                          ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                          www.wasilewski-foto.pl
                          KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez wasyl
                            ASR miałem wyłączony, ale przy ruszaniu mrygał :evil: Który bezpiecznik odpowiada za ten badziew następnym razem wyj 8) me!!
                            To chyba nie był wyłączony bo wyłączony pali sie non stop i nie mryga. Może masz coś zwalone - może przełącznik nie działa?
                            Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                            teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                            czarna AR 156 1.8 T.Spark

                            Komentarz


                            • #15
                              Nie wiem dokaldnie jak ten ASR dziala ,ale ja tez mailem kilka razy wylaczony i podczas poslizgu kol(wczasie jazdy w deszczu po wjechaniu w duza kaluze) na mokrej drodze sam sie wlaczyl :shock:
                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                              Komentarz


                              • #16
                                Samiec, a kontrolka ASR była włączona na stałe czy nie świeci sie.Poto ma kolor żółty jak wszystkie kontrolik ostrzegawcze jak np.check engin

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez djczas
                                  Samiec, a kontrolka ASR była włączona na stałe czy nie świeci sie.Poto ma kolor żółty jak wszystkie kontrolik ostrzegawcze jak np.check engin
                                  Po wylaczeniu przyciskiem ,palila sie kontrolka na zolto ,kolo po wpadnieciu w kaluze zaczelo boksowac i sie nagle ASR zalaczyl ,zaczela zolta kontrolka migac i po ingerencji zgasla(ASR sie sam zalaczyl) :roll:
                                  Moze ASR jest tak skonstruowany ze przy jakims np. wiekszym boksowaniu kol ,przyjmuje ze to sytuacja podbramkowa i sam decyduje o wlaczeniu ASR-u dla bezpieczenstwa ? :roll:
                                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    asr działa razem z abs jet scisle powiazany z nim

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez djczas
                                      asr działa razem z abs jet scisle powiazany z nim
                                      No ale ja w tedy nie hamowalem :roll: Jechalem bodajrze 130km/h w ulewie(droga 2 pasmowa) i zdazylo sie to jak wpadlem w wieksza kaluze 2ma kolami na jezdni .Juz tak dobrze nie pamietam bo bylo to pare miesiecy temu ,ale chyba najpier jedno kolo zlapalo poslizg ,a potem drugie i w tedy ASR wkroczyl do akcji.
                                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        to jest normalne system pomimo dezaktywacji jest załączony komputer wykrył zagrożenie utraty przyczepności i aby nie doszło do obrucenia auta lepsze numery robi ESP ten to dopiero daje czadu na śniegu tetowałem Alfe z ESP za cholere nie mogłem boczka zrobić bo łapało muła i prostowało wbrew mojej woli

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lepsze numery robi ESP ten to dopiero daje czadu na śniegu tetowałem Alfe z ESP za cholere nie mogłem boczka zrobić bo łapało muła i prostowało wbrew mojej woli
                                          Zgadzam sie - > kumpel mi pokazywał w swoim passacie. No coś pięknego .. ja sie bałem ze rąbniemy a on smiało sobie rzucał furką koło barierek hehe k a ona ciągle sama prostowała k

                                          Ciekawe ile by kosztowało takie ustrojstwo do octy ..
                                          OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                                          SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Octavie 1.8T oraz w dieslu 1.9 TDi 130KM byly wyposazane opcjonalnie w system ESP. Jego cena wynosila chyba 3000 lub 4000zl - nie pamietam w tej chwili.
                                            Jesli chodziloby o dolozenie - to proponuje odrazu odpuscic i odlozyc kaske na lokate, zeby zarabiala na kolejne autko :wink:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              k - też tak myślałem
                                              OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                                              SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                neck99, włożenie ESP wiąże sie z wymainą całego układu ABS z który jest powiązany a to są koszty około 6 tys z tego jak kiedyś sie pytałem

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Oficjalnie poprzez ASO pewnie tak.
                                                  Wczoraj na sr.pl wpadlo mi w oko cos takiego:
                                                  Home

                                                  Ciekawe jak by cos takiego sie sprawowalo

                                                  Tak zupelnie przy okazji:
                                                  ostatnio ogladalem badania opinii publicznej w ramach wprowadzania nowego modelu. Jedna rzecz rzucila mi sie w oczy - jedynie ok 10% potencjalnych nabywcow uwaza, ze ESP jest b. wazna opcja. Reszta uznala, ze jesli ESP nie ma w standarcie, to im na nim nie zalezy :shock: .

                                                  Z tego tez wzgledu odpuscilem sobie szukanie uzywanej Octavkii z ESP.

                                                  Pozdrawiam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X