Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskaźnik stanu paliwa.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wskaźnik stanu paliwa.

    alfee, :kciukgora

  • #2
    Wskaźnik stanu paliwa.

    Leję po sam korek, a wskazówka nie ustawia mi się dokładnie na 1/1. Tylko zdecydowanie niżej, później w czasie jazdy jeszcze się lekko do góry podnosi, ale do 1/1 jej jeszcze troche brakuje. Też tak macie?

    Nowe auto, jeszcze pachnie nowością, a mi już palców na ręce brakuje, aby policzyć wszystko to, co mi nie odpowiada.

    Komentarz


    • #3
      też tak mam nigdy nie widziałem, żeby było pełno na zegarach mimo, że leje z odpowietrzeniem

      Komentarz


      • #4
        Trochę mnie to wpienia...lubię się delektować widokiem, kiedy zegary wskazują 1/1 :-)

        Podobno można to jakoś na komputerze ustawić żeby pokazywał dokładnie 1/1 (????)

        Muszę zapytać o to w ASO.

        Początkowo myslałem, że to może wina pływaka...

        Ale po wymianie pompy paliwa nadal to samo...

        (Zakładam, ze pływak jest jakoś z pompą zintegrowany)

        Komentarz


        • #5
          piotreg, a u mnie wskażnik paliwa wskazuje stan 1/1 jesli nalewam b.małym strumieniem ( wtedy się nie zapowietrza ) i nawet nie wciskam odpowietrznika . Trwa to chwilę dłużej , ale nalewam na max. Pozdrawiam .
          Maro

          Komentarz


          • #6
            U mnie dochodzi do 1/1. Jak naleję z odpowietrzeniem to dosyć długo stoi w tym miejscu - tak ze 100 km - zanim z lekką nieśmiałością ruszy ko "0"
            Jarek "Vinci"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piotreg
              (Zakładam, ze pływak jest jakoś z pompą zintegrowany)
              ...nie w przypadku benzyni, nie w przypadku VP tdi tylo w przypadku PD tdi.

              Zamieszczone przez piotreg
              Leję po sam korek, a wskazówka nie ustawia mi się dokładnie na 1/1. Tylko zdecydowanie niżej, później w czasie jazdy jeszcze się lekko do góry podnosi, ale do 1/1 jej jeszcze troche brakuje. Też tak macie?
              ... wprzypadku benzynki nie radze tankowac z odpwietrzeniem 8zalejecie filtr weglowy), pozostaje tylko adaptacja z Vaga.
              T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
              SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
              Zuzycie paliwa

              Komentarz


              • #8
                Zawsze mozna nalac pod korek, rozebrac licznik tzn zdjac szybke i manualnie przestawic wskazowke w prawo.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Taki stan rzeczy wynika z zasady działania wskaźnika. Żeby Wam wskazówka nie latała góra - dół przy każdej górce, układ elektroniczny bierze średnią z jakiegoś ostatniego okresu (nie jest to oczywiście dosłownie "średnia" wartość).
                  90 KM i uważam, że wystarczy - czy coś mi dolega ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Kuvel
                    Taki stan rzeczy wynika z zasady działania wskaźnika. Żeby Wam wskazówka nie latała góra - dół przy każdej górce, układ elektroniczny bierze średnią z jakiegoś ostatniego okresu (nie jest to oczywiście dosłownie "średnia" wartość).
                    Czyli jest szansa, że kiedyś jednak zobaczę wskazówkę na 1/1

                    Komentarz


                    • #11
                      23 II jestem umowiony w ASO. Dam znać czy VAG rozwiązał problem i wskazówka ustawia się na 1/1.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft
                        Zawsze mozna nalac pod korek, rozebrac licznik tzn zdjac szybke i manualnie przestawic wskazowke w prawo.
                        ...ciekawe czy po takiej regulacji nie zwariują wskazania w okolicach rezerwy tzn. czy nie będą zawyżone bo teraz są tylko drobne nerwy a jak auto stanie z braku paliwa to będzie naprawdę kłopot.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotreg
                          Leję po sam korek, a wskazówka nie ustawia mi się dokładnie na 1/1.
                          miałem też taki "problemik" w leonie. przestałem lać po sam korek :idea: i wskazówka zaczęła się normalnie zachowywać. w każdej książce obsługi jest napisane by zaprzestać lania do baku po pierwszym odbiciu pistoletu...czy te 2-4 litry więcej paliwa robi tak wielką różnice :?: a i wszystko będzie chodzić jak ta lala :szeroki_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            Raz na próbę zalałem po sam korek (tak wiem - nie powinno się tak lać) i było to samo.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ufo
                              w każdej książce obsługi jest napisane by zaprzestać lania do baku po pierwszym odbiciu pistoletu...czy te 2-4 litry więcej paliwa robi tak wielką różnice :?: a i wszystko będzie chodzić jak ta lala :szeroki_usmiech
                              Nie rozumie, ja zawsze/wszędzie czytałem, że zalecają lać do pierwszego odbicia, i nie dolewać więcej.

                              Odnośnie wskazania Full, mam podobnie, leje do pierwszego odbicia, wchodzę do samochodu i wskazówka nie dochodzi do końca, jest parę mm od stanu licznikowego full. Też mi to troszkę przeszkadza, no ale co zrobić, TTTM, jeżeli nie stosujesz odpowietrzenia podczas tankowania.

                              O2 1,9 BXE+ 143KM/312Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Evil
                                ja zawsze/wszędzie czytałem, że zalecają lać do pierwszego odbicia, i nie dolewać więcej.
                                no właśnie, ja napisałem to samo

                                Komentarz


                                • #17
                                  ufo, racja, sorry czeski błąd mi się wkradł podczas czytania Twojego posta. :los

                                  O2 1,9 BXE+ 143KM/312Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez ARobert
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    Zawsze mozna nalac pod korek, rozebrac licznik tzn zdjac szybke i manualnie przestawic wskazowke w prawo.
                                    ...ciekawe czy po takiej regulacji nie zwariują wskazania w okolicach rezerwy tzn. czy nie będą zawyżone bo teraz są tylko drobne nerwy a jak auto stanie z braku paliwa to będzie naprawdę kłopot.
                                    Jak robilem zmiane podswietlenia w OI to tez mi kiedys nie pokazywalo to tak super dokladnie, potem wlasnie wlewajac na teoretycznie pusty bak 55l na stacji ustawilem sobie wskazowke i pokazywala dobrze, tzn jak byla na pierwszej kresce czerwonego pola liczac od lewej to komputer pokazywal 0km do konca baku, a auto jeszcze jechalo W baku to moglo byc z 2-3l bo kiedys zagladalem z ciekawosci. Potem nie robilem juz eksperymentów
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Hmm... u mnie Wskaźnik jakby zawyża poziom paliwa, po tankowaniu do pełna zawsze pokazuje full i jest tak przez ok 100km, później czasem bardziej wychyla się ku 0, a czasem wskazuje jakby więcej. Dziś zwróciłem uwagę na poziom paliwa bo przejechane jest od tankowania 200 km i wczoraj wskaźnik pokazywał jakoś 3/4, a dziś wskazówka podniosła się w kierunku 1/1. Wcześniej zapaliła się lampka rezerwy, akurat jak dojechałem na parking, następnego dnia odpalam auto, a paliwowskaz pokazuje, że mam tego paliwa więcej, pojechałem na Statoil, wlałem z odpowietrzeniem i weszło 45 litrów.... :?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Maksymalnie zatankowałem 62-63 litry z odpowietrzeniem. Wskazówka wychyliła się nawet ponad 1/1 i tak trwała do 300 przejechanych kilometrów. Jeden warunek: ostatnie 100-200 przejechanych km przed tankowaniem to spokojna,oszczędna jazda. Ten wskaznik jest "inteligentny"
                                        Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          zawsze tankuję natychmiast, jak tylko zapali się rezerwa, ale jeszcze nigdy nie wlałem więcej jak 50 litrów

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez rafal-rafik
                                            zawsze tankuję natychmiast, jak tylko zapali się rezerwa, ale jeszcze nigdy nie wlałem więcej jak 50 litrów
                                            Tak blisko masz ukraine,a upchaleś tylko 50L!!!
                                            Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X