Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja i jej serwis

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klimatyzacja i jej serwis

    ja juz swoja zrobilem 95kkm i jedyne co mi sie w niej nie podoba to trzeszczace drzwi i tylna klapa(
    za to silniczek to tylko w superlatywach mozna mowic
    zadnego wkladu(oprucz rozrzadu i serwisowniania co rok)
    wiec odpowiedz brzmi TAK tylko nastepone autko bedzie O2 z jakims mocniejszym TDi
    ale koniecznie elegance(jednak gadzety sa przyjemne 8))

    [ Dodano: Czw 08 Gru, 05 19:24 ]
    Zamieszczone przez wasyl
    Oczywiście, że OCTAVIA z perspektywy czasu nie żałuje wyboru. Miałem do wyboru Ambiente 130 PD lub Elegance 110 i wybrałem to drugie. Climatronic spisuje się świetnie, a silniczek i tak da się troszke podrasować. A właśnie macie jakieś propozycje, co do firm poszukuje dobrego zaplecza który zrobi podemnie fajny program , ale tanio ?
    Zamieszczone przez wasyl
    Jeżeli miałbym kupować samochód i dysponowałbym gotówką jak za nową dobrze wypasioną O II czyli ok. 95 tys to wybrałbym uzywany osobowy A4 lub A6 Audi lub Toyota Land Crusier lub młodsza RAV. Aczkolwiek nie narzekam na moją octavkę , a zaczeła 3 rok....
    strasznie szybko zmieniasz decyzje :wink:

  • #2
    Klimatyzacja i jej serwis

    Jak w temacie,

    Mam Octę I od lutego br. zatem ma 8 miesięcy i przejechane 40 tys. W zeszłym tygodniu pojawił się mówiąc delikatnie bardzo nieprzyjemny zapach z klimatyzacji. Dziś w serwisie powiedzieli, że trzeba ją odgrzybić. Wydaje mi się, że to bardzo szybko ponieważ nie jeżdżę cały czas na klimie, ale może się mylę. Jak jest w Waszych autach?
    Octavia TDI

    Komentarz


    • #3
      moim zdaniem im rzadziej zalaczasz klime, tym czesciej musisz cos z nia robic.
      poza tym, odgrzybianie po 8 miesiacach to nic dziwnego, nie masz sie czym przejmowac.
      z odgrzybianiem mozesz sprobowac poradzic sobie sam - sa do tego srodki do aplikowania w nawiewy.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkoda
        sa do tego srodki do aplikowania w nawiewy.
        właśnie dziś wymieniłem filterek i zastanawiam się czy te preparaty są skuteczne, chociaż jeszcze nie czuję nieprzyjemnych zapachów z kratek;

        pozdr
        OCP o/Jaworzno

        Komentarz


        • #5
          Listek, jesli klima nie jest za monco zagrzybiona to taki srodek wystarczy - srodki wachaja sie w cenie od 15zł wzyz. Jesli to nie pomoze to trzeba wyczyscic klime mechanicznie, a tego juz sam nie zrobisz - konieczna wizyta w firma która sie tym zajmuje.
          DACAR.team

          Komentarz


          • #6
            czyli narazie nie jest tak żle, może wypróbuję i napsikam profilaktycznie
            OCP o/Jaworzno

            Komentarz


            • #7
              ze 3 stówki w serwisie zedrą z Ciebie...
              Maliszka

              Komentarz


              • #8
                ja kupiłe swoją 1 pod koniec czerwca zeszłego roku, po trzech miesiącach, czyli we wrześniu śmierdziało strasznie, a lato było ciepłe i jeżdziłem na niej cały czas. W ASO nawet nie chieli słyszeć o reklamacyjnym czyszczeniu, ta przyjemność kosztowała mnie 180 zł.
                Octavia Combi Tour Plus 1,9 TDI ASV '05
                President Harry II Clasic + DV 27 S w dziurce po fm-owej + spliter (ale myslę nad drugą dziurką na fm-ową)

                Komentarz


                • #9
                  + odgrzybianie 80 i filtry od 30 w górę - przynajmniej tak mnie poinformowali
                  Maliszka

                  Komentarz


                  • #10
                    Forum - Octavia Club Polska

                    czyszczenie z odgrzybianiem dla OCP 150zł
                    robia profi sprawdzilem na swojej skorze
                    SZŁEM BOKIEM BO NIE SZŁO INACZEJ IŚC
                    Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

                    Komentarz


                    • #11
                      ostatnio czytałem w Auto Świcie o sztyftach antygrzybicznych, przeciwdziała to niby powstawaniu owego zapachu i nie trzeba potem czyscic przewodów, tylko nie wiem co to za sztyfty jak i gdzie sie je stosuje :/
                      Byłe...:
                      Skoda S100L, rok produkcji: 1974
                      Skoda 120L, rok produkcji: 1988
                      Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
                      Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
                      Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

                      Jest
                      Octavia 2, rok produkcji 2010

                      Komentarz


                      • #12
                        wieć polecam, kupic sobie samemu płyn z taką długa końcówka i samemu to zrobić ,dosłownie 30 minut, w każdej hurtowni chłodniczej to dostaniesz bez najmniejszego problemu, poza tym nie musisz jej uzywać zeby zaczeło śmierdzieć, może cos ci wpadło albo cos w tym stylu, robi się to stosunkowo co dwa lata u ciebie za krótko jest, chyba ze jak mówiłem coś wpadło ci we wloty

                        Komentarz


                        • #13
                          Właśnie wczoraj odgrzybiałem klimatyzację, też miałem taki nieprzyjemny zapach.
                          Robiłem to w ogóle pierwszy raz od zakupu (samochód mam 2 lata 1 msc, 61tys przebiegu). Kupiłem na allegro preparat CRC Airco Cleaner (22zl+przesyłka) wyjąłem stary filtr przeciwpyłkowy, włożyłem wężyk we wlot(w ten otwór pod filtrem) napsikałem tam full piany, później zrobiłem to ze wszystkimi otworami wewnątrz, wpsikując preparat powoli jednocześnie wyjmując końcówkę. Odczekałem 15 minut, odpaliłem silnik, klima na najniższą temperaturę, nadmuch na maxa i czekałem następne 20 minut.Na koniec założyłem nowy filtr. Po tym zabiegu zapach zniknął, na dodatek pojawił sie miły owocowy zapaszek Preparatu starczy jeszcze spokojnie na jedną dezynfekcję.

                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #14
                            ja to zrobilem rok temu za pomoca fajnego spreya (nie pamietam firmy)
                            ale dziala on tak ze trzeba bylo wlaczyc klime dac obieg zamkniety
                            i wlaczyc max chlodzenie
                            zamknac okna wlaczyc sprey, polozyc go pod schowkiem( wlasnie pod schowkiem przy obiegu zamknietym wentylator bierze powietrze)
                            i okolo 30 min tak zeby popracowalw tych kanalach
                            i naprawde smrodzik zniknal na dluuuuugo

                            Komentarz


                            • #15
                              A czy wymieniacie czynnik chłodzący z olejem? Jeżeli tak to jak często (co 2 lata)?
                              Pozdrawiam
                              Jacek

                              Komentarz


                              • #16
                                Znalazłem na allegro "cudo" o nazwie bioclip za 65zł.
                                Produkuje to Valeo
                                Wygląda to tak
                                400 Bad Request

                                Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym ustrojstwem? Czy to wydziela jakiś zapach? I jak długo działa, czy tylko 15 tyś km lub 1 rok?

                                Ogólnie wygląda ciekawie, choć 65 zł to trochę drogo.
                                TDI Celebrate
                                Oszczędzam komfortowo!

                                Komentarz


                                • #17
                                  nie jestem fachowem od klimy , dopiero kupiłem urządzenie do serwisowania klimatyzacji samochodowych i do ogrzybiania ale z tym aerozolem to radzę Ci uważać żeby czegoś nie zalać np elektroniki , w niektórych autach na przykład golfV przewody wentylacyjne nie są wykonane z jednego kawałka rury tulko są łączone i przez te łączenia wycieka czasami skroplony aerozol, może pojedż raczej do sserwisu. a tak w ogóle jak napisałem na początku wchodzę właśnie w "temat" klimatyzacji i kupiłem urządzenie do odgrzybiania klimatyzacji działające na zasadzie ultradżwęków , jest to nowość / dość kosztowna /
                                  ale najprawdopodoniej jest to jedyna metoda która naprawdę odgrzybia klimatyzację dokładnie / dochodzi do wszystkich elementów wentylacyjnych , przede wszstkim do parownika gdzie żaden aerozol nie dotrze / opis w skrócie ( wkłada się urządzenie do auta , podłącza do prądu , samochód chodzi na włączonej klimie przez około 30 minut i tyle) /

                                  pozrawiam leszek


                                  w sumie pisałem o tym w innym wątku wczoraj . wymiana czynnika i oleju mniej więcej co dwa - trzy lata , w zaeżności od wydajności klimy , ale jak zanaczyłem na początku dopiero zaczynam się w to bawić i nie chcę zeby ktoś moje rady traktował jako ostateczne .
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    jedno szybkie pytanie
                                    jaki olej jest w klimatyzacji???
                                    pierwszy raz sie z tym spotkalem
                                    czy jego wymiana jest automatycznie wymieniana podczas serwisowanie klimy??
                                    pzdr

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      chester121, z tego co sie orientuje to olej jest razem z czynnikiem chłodzacym - chyba :roll:
                                      DACAR.team

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam.. Jest to specjalny olej syntetyczny do smarowania sprezarki... Ma on takie zalety ze tworzy z czynnikiem i barwnikiem UV mieszanine chlodzaco smarujaca.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          chestr121 - Dokładnie. Gdy wymienia się czynnik to i od razu wymienia się ten olej. Czynnik wraz z olejem krąży w całym układzie. Nie ma go zbyt wiele ale jest nezbędny.

                                          leszekwm - w moim poprzednim samochodzie (Plymouth Neon) po zaaplikowanu odgrzybiacza w sprayu do kratek, serwisan zalał mi radio. Na szczęście po wyschnęciu zaczęło działać.
                                          Pozdrawiam
                                          Jacek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dzieki wielkie

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              jps1972 czyli wychodzi na moje :lol:
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                leszekmw jeżeli chodzi o spray to tak. Miałem zamiar odgrzybić klimkę metodą ultradźwiekową ale serwis "zaśpiewał"...za dużo. :cry:

                                                Możesz napisać jakie urządzenie do dezynfekcji kupiłeś? Ja znam AIRCOMATIC (firmy Wynn's) i Refresh-o-mat (chyba firmy Webasto).
                                                Pozdrawiam
                                                Jacek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam
                                                  1. Jest jakaś metoda na ustalenie kiedy był wymieniany czynnik chłodzący i olej w układzie :?: Dodam, że zapach wydobywający się z układu jest jak najbardziej OK.

                                                  2. Jak głośno pracuje u was sprężarka po włączeniu klimy :?:

                                                  Pozdrawiam
                                                  Audi A4 1.8TFSI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X