Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy wytloczka kola zapasowego pod 15 pasuje pod 16?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy wytloczka kola zapasowego pod 15 pasuje pod 16?

    Moim zdaniem te fotele, ktore widac bylo na zdjeciu nr 11 (piszę widac bylo, bo kolega ŁukaszFCP nie wiem dlaczego skasowal je wszystkie), sa inne niz fotele chocby w moim Elegnace.
    Choc tapicerka ta sama.

    Sa bardziej wyprofilowane i rzucilo mi sie to w oczy juz po ulozeniu szwa.

  • #2
    Czy wytloczka kola zapasowego pod 15 pasuje pod 16?

    chce na zapas zalozyc 16 felege na zpas teraz mam 15 wejdzie mi ta 16?
    nowy cSIMC od Aliego
    seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
    Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

    półosie seryjne przebieg 273 tyś

    Komentarz


    • #3
      Re: Czy wytloczka kola zapasowego pod 15 pasuje pod 16?

      Zamieszczone przez rafalus
      chce na zapas zalozyc 16 felege na zpas teraz mam 15 wejdzie mi ta 16?
      Przecierz sama srednica calego kola sie nie zmienia. Wiec w czym problem ?
      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

      STOP ECO-TERRORISM!

      Komentarz


      • #4
        ale oso chozi?

        Ja nic z tego nie rozumiem.
        TDI 205PS

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez MiKruS
          ale oso chozi?
          IMO chodzilo o to, czy wneka (miejsce) na kolo zapasowe jezeli ma sie standardowo 15" kola, pomiesci kola 16".
          "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
          Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

          STOP ECO-TERRORISM!

          Komentarz


          • #6
            Problem moze powstac przy zalozeniu na zapas kola 235/45/17" bo bedzie za grube i deska bedzie wystawac :wink:

            205/55/16" miesci sie bez problemu tak w starej jak i nowej Octavi. Z drugiej strony nie wiem po co na zapas 16". 15" jest wezsza i wyzsza i auto bedzie stalo prosto i tak na zapasie nie jezdzi sie ciagle - ja bym byl za montazem dojazdowek - mniej miejsca w bagazniku zuzyte niepotrzebnie a i moze lzejsze by to bylo. Normalne kolo na stalowej feldze wazy 18kg :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Czyli kolo pasuje wytloczka sie miesci ale 16 troszke jest wyzsza chyba?
              W aucie jak lezy ma tu znaczenie czy szerkosc felgi wejdzie np. 16 6,5 cala
              lub 7 cala szerkosci . Ale chodzi tez o ta wytloczke na lewarek ktora wchodzi w glab kola.Wejdzie nie wpadnie do srodka? Poza tym sprzedalem wszytskie Matadory zostal mi 1 z zapsau moze ktos chce?
              nowy cSIMC od Aliego
              seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
              Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

              półosie seryjne przebieg 273 tyś

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                Z drugiej strony nie wiem po co na zapas 16". 15" jest wezsza i wyzsza i auto bedzie stalo prosto i tak na zapasie nie jezdzi sie ciagle - ja bym byl za montazem dojazdowek - mniej miejsca w bagazniku zuzyte niepotrzebnie a i moze lzejsze by to bylo. Normalne kolo na stalowej feldze wazy 18kg :twisted:
                Ja jestem za pelno wymiarowym kolem :twisted: Dojazdowka jest dobra jak jestes gdzies blisko domu i masz nie daleko zaklad wulkanizatora. Wyobras sobie sytuacje ze jedziesz na wczasy/weekend itp w okresie jakis siwat ze wszystkie warsztaty sa nie czynne i jestes na jakims zadupiu ,zakladasz dojazdowkie i sie wleczesz 80 (chyba tyle na niej mozna jechac) ,a tak to zakladasz pelen wymiar i smigasz normalnie :diabelski_usmiech
                Ja ostatnio testowalem swoja zapasowkie 195/65/R15 do moich 205/55/R16x7',wzucilem ja na tyl i dalo sie leciec w takim polaczeniu 150km/h bez stresu ,tylko troche na zakrecie bylo czuc ze kolo jest blizej budy A swoja droga dojazdowka tez nie jest za lekka ,ale fakt miejsca zajmnie mniej ,tylko co tam wlozysz pod podlogie
                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                Komentarz


                • #9
                  Ja mam wersje RIder gdzie mam 16 alumy i zapas mam 16
                  Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                  Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                  Jest O1 1.6 BFQ

                  Komentarz


                  • #10
                    ale 16 masz aluminowa???? A mi wjedzie zapasowa wytloczka od 15 do 16 bo o to mi sie rozchodzi ja sobie chyba kupie stalowy zpas
                    nowy cSIMC od Aliego
                    seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                    Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                    półosie seryjne przebieg 273 tyś

                    Komentarz


                    • #11
                      5 alu felga jest zawsze za doplata, seryjnie montowane sa 4 alu i piata stalowa - tak jest w nowej Octavii, a w starej chyba tez tak bylo
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        no tak tak ale powiedzcie co z ta wytloczka w koncu czy wejdzie mi na 16 i niebedzie za mala??
                        nowy cSIMC od Aliego
                        seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                        Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                        półosie seryjne przebieg 273 tyś

                        Komentarz


                        • #13
                          Powiedz jaka Ty tam chcesz opone wcisnac bo tak jak Ci mowie do starej(kombi) i nowej Octy(htb) wchodzi kolo z opona 205/55/16 bez najmniejszego problemu i mieszcza sie tez narzedzia :twisted:

                          Przeciez stare kolo masz 195/65/15 zmniejszajac profil a zwiekszajac srednice wychodzi na to samo :idea:
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            dobra ale wytloczka wchodzi na gore kola , od gory to nie ma roznicy czy 15 czy 16?
                            nowy cSIMC od Aliego
                            seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                            Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                            półosie seryjne przebieg 273 tyś

                            Komentarz


                            • #15
                              Chwila moment bo my chyba o dwoch roznych rzeczach mowimy.

                              Dla mnie wytloczka to jest ta blacha nadwozia na ktorej kladziemy kolo i tak jak Ci tlumacze wchodzi kolo 15" i 16" bez problemu :!: Kolo kladziemy wypukla czescia do tej blachy i tez nie ma problemu wszystko pasi i nawet da sie przykrecic.

                              Ten styropian z kompletem kluczy (montowany w wklesla czescie kola) jak wchodzil do kola 15" to do 16" tez wejdzie tylko bedzie glebiej (prze sie o dol) i tyle. Przy 16" miescie mi sie tam kolo tego styropianu jeszcze butelka 1l oleju do silnika jakies szmatki rekawiczki i inne badziewia

                              W zaleznosci od szerokosci opony obojetne czy bedzie to 14" czy 19" bedzie lub nie wystawac plyta drewniana w bagazniku.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja mam 16 stal jako zapas
                                Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                Jest O1 1.6 BFQ

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X