Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Glosna praca silnika na wolnych obrotch/zimnym silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Glosna praca silnika na wolnych obrotch/zimnym silniku

    Tylko na taki stacjonarny podnosnik. Ja w zeszlym roku juz w akcie desperacji probowalem na zaciagnietym hamulcu recznym z odreconymi srubami ruszyc to sie kolo przesunelo cale a na piescie ani drgnelo Czasem dobry mlotek jest wskazanym narzedziem
    ja już mam zimowe - rano wstałem i wpadłem do wulkanizatora, nie było ruch , więc raz ,dwa i mam zimowe...
    młotkem trza było koło potraktować..i po wszystkim.

    Chciałem żeby posmarował mi śruby- Gość mówił o jakimś smarze - nie wiecie co to mogło być..niestety nazwy nie pamiętam a byle czym na odwal też nie chcę smarować...\

  • #2
    Glosna praca silnika na wolnych obrotch/zimnym silniku

    :x Mam Octavie benzyniaka 1.4 16V (21000km), która jest na gwarancji. Od pewnego czasu silnik pracuje na wolnych obrotach bardzo glosno zaczyna przypominac diesla lub traktor (zaczeli to rowniez slyszec pasazerowie, którzy nie sa wyczuleni na wszelkie niedomagania auta). W serwisie poinformowali mnie, ze to normalne przy zimnym silniku i tak naprawde to sie czepiam. Dziwne, ale przez 11 miesiecy nic takiego nie mialo miejsca i praca silnika byla bez zarzutu - cicha i spokojna. Czy spotkaliscie sie z takim problemem?
    byla: Octavia
    jest: Inny

    Komentarz


    • #3
      IMO to normalne że zimny silnik pracuje głośniej, może nie jak traktor (no chyba że masz TDI-to wtedy jak traktor) ale głośniej :wink: . Kiedy miałeś wymieniany olej?
      Piotruś
      AGR(RIP) + ALH

      Komentarz


      • #4
        Ostatnio zrobilo sie zimniej, stad silniki uruchamiane w nizszych temperaturach pracuja duzo nieprzyjemniej niz odpalane np. latem.
        Przyczyniac sie moze do tego marnej jakosci albo stary olej. Choc watpie.

        Jesli uwazasz, ze faktycznie cos jest nie tak to jedz do innego ASO, ktore moze podejmie sie diagnozy, a jesli nie to popros, zeby dali Ci na pismie informacje, ze zglaszales problem, ktory oni uznali za normalna rzecz i obserwuj co bedzie dalej.
        TDI 205PS

        Komentarz


        • #5
          Zostaw auto na noc w ASO i niech sobie posłuchają, ale to i tak cięzka sprawa bo "głośniej" to pojecie względne. Standardowa odpowiedź Cię czeka, "ten typ tak ma"
          Życze powodzenia z twardogłowymi mechanikami ASO

          Komentarz


          • #6
            Re

            Chyba rzeczywiscie musze zmienic serwis. Dzwonilem do innego serwisu i stwierdzili, ze cos takiego nie powinno miec miejsca (cytat: pewnie cos jest nie tak z popychaczami). Ostatnio przejechalem ciagiem 120 km. i ten sam efekt nawet na goracym silniku - zaczyna mnie to juz meczyc. /jesli chodzi o serwis to omijacie z daleka taki jeden... ASO w Warszawie - jestes dobrym klientem ale... po gwarancji jak musisz wydac u nich pieniadze/.

            Ps. olej byl zmieniany 3-mce temu na rocznym przegladzie.
            byla: Octavia
            jest: Inny

            Komentarz


            • #7
              Re: Re

              Zamieszczone przez maranko
              Chyba rzeczywiscie musze zmienic serwis. Dzwonilem do innego serwisu i stwierdzili, ze cos takiego nie powinno miec miejsca (cytat: pewnie cos jest nie tak z popychaczami). Ostatnio przejechalem ciagiem 120 km. i ten sam efekt nawet na goracym silniku - zaczyna mnie to juz meczyc. /jesli chodzi o serwis to omijacie z daleka taki jeden... ASO w Warszawie - jestes dobrym klientem ale... po gwarancji jak musisz wydac u nich pieniadze/.

              Ps. olej byl zmieniany 3-mce temu na rocznym przegladzie.
              może bys napisał który, bo nie wiemy który omijać :roll:
              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
              http://www.disi-tune.pl
              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
              Był WRX
              Była Octa

              Komentarz


              • #8
                Re: Re

                Zamieszczone przez MisiekWAW
                Zamieszczone przez maranko
                Chyba rzeczywiscie musze zmienic serwis. Dzwonilem do innego serwisu i stwierdzili, ze cos takiego nie powinno miec miejsca (cytat: pewnie cos jest nie tak z popychaczami). Ostatnio przejechalem ciagiem 120 km. i ten sam efekt nawet na goracym silniku - zaczyna mnie to juz meczyc. /jesli chodzi o serwis to omijacie z daleka taki jeden... ASO w Warszawie - jestes dobrym klientem ale... po gwarancji jak musisz wydac u nich pieniadze/.

                Ps. olej byl zmieniany 3-mce temu na rocznym przegladzie.
                może bys napisał który, bo nie wiemy który omijać :roll:
                jest taki specjalny topic o servisach i zakładach polecanych/nipolecanych...
                tam może kolega by coś dopisał/opisał...

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X