Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie amory (firma) do Octavii ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie amory (firma) do Octavii ?

    Jako, że już przechodziliście ten temat i wiecie po upływie czasu, to proszę o opinie jak sprawują się wam amorki, jakie byście teraz polecili na na przód i na tył:
    Bilstein albo KYB albo Monroe czy Sachs czy tanie Kraft itp...?

    Co do amorków na tył, to czy jest jakaś różnica pomiędzy HB a kombi? Jeżeli od kombi są lepsze czy podejdą do HB?



    Tak na marginesie, kto ma numer katalogowy:

    Tuleja tylnej belki chce włożyć od tą wzmocnioną (od leona?) jaki ma numer katalogowy?
    Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
    ---
    Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
    OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

  • #2
    Poczytałem swego czasu troszkę o amorach w necie i popytałem tu i ówdzie. Moja kolejność:
    Pierwsze miejsce ex aequo - Sachs Bilstein
    2. TRW
    3. Meyle (mam sporo części tej firmy i jestem zadowolony)
    4.KYB (nie mam doświadczenia z tą firmą).

    Jak będę musiał kupować to kupię raczej TRW, może Meyle.
    Nie polecam natomiast całej reszty z Monroe na czele - produkują w Gliwicach i znam osoby które tam pracowały - te produkowane na wolny handel są znacznie gorszej jakości.
    Inne wynalazki też bym raczej odpuścił chociaż kolega miał SRL i twierdził, że są dobre.

    Nade wszystko polecam kupować u sprawdzonego sprzedawcy!!! Uważaj na podróbki szczególnie Sachsa.
    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

    Komentarz


    • #3
      KYB to najgorsze jakościowo amorki z jakimi miałem styczność, tania chińszczyzna lepiej się trzyma. A znowu Monroe ostatnio zaczął produkować naprawdę wytrzymałe amorki. Aktualnie znajomi w warsztatach zaczęli je nagminnie montować, po przejechaniu się na jakości KYB.

      Komentarz


      • #4
        Info o Monroe mam sprzed kilku miesięcy. Nie wiem ale bym nie zaryzykował wiedząc jak są traktowani pracownicy tej firmy i jaki jest tam przemiał pracowników. KYB jak wspomniałem nie miałem do czynienia jedynie gdzieś w internetach coś wyczytałem. W takim bądź razie rewiduje listę
        SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

        Komentarz


        • #5
          A na drugie pytanie:
          co do amorków na tył, to czy jest jakaś różnica pomiędzy HB a kombi? Jeżeli od kombi są lepsze? czy podejdą do HB?
          Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
          ---
          Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
          OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

          Komentarz


          • #6
            Wg etki mają inne numery (mowa o OI z 2002 roku). Pytanie jaką Ty masz i czy różnica jest tylko w oznaczeniu, czy faktycznie się czymś różnią. Ale takiej odpowiedzi udzieli Ci na pewno przyzwoity sklep z częściami
            SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

            Komentarz


            • #7
              Ma ktoś jakąś wiedzę zanim pójdę do sklepu?
              Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
              ---
              Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
              OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

              Komentarz


              • #8
                Bez problemu podejdą od kombi. Szczególnie polecam jeśli zamierzasz wrzucić z przodu tulejki podwyższające. Bilsteiny będą dobre, kyb ma kolega 4tech i mówi, że gorzej z trwałością
                moje stare auto
                jest scout

                Komentarz


                • #9
                  Ja polecam Sachs.

                  Link (klikamy kolejno: welcome, free services, carprog2, wybieramy markę, pojazd, rk modelowy, typ (Octavia 1 to typ "1U", odpowiedni dział).

                  Odszukujemy numer części oryginalnej a następnie w katalogu online części SACHS odszukujemy odpowiednik.

                  Do O1 nie ma wiele typów amortyzatorów, więcej jest sprężyn.

                  Ja kupiłem gazowo-olejowe - Sachs 200 954. Oryginalne w moim 1.6 były - 1J0413031S.
                  Ostatnio edytowany przez niezal; 14477.
                  "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                  O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                  O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja KYB też szczerze nie polecam. Kiedyś miałem gazowe w punto I. Zimą jak tylko był 2-3 stopnie mrozu tak napierdalały, że mało szyby nie popękały.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      U siebie mam teraz zalozone Bilstein B4 i jest ok, choc wiekszy komfort byl na ori amortyzatorach.

                      Komentarz


                      • #12
                        dzygi Również polecam Bilstein B4. Zanim je kupiłem dokonałem rozeznania w opiniach na forum. Jestem zadowolony.
                        Amorki od kombi podejdą do HB ale jak się nie mylę chyba mają większy zakres pracy więc trzeba zmienić sprężyny na sprężyny od kombi. Był o tym temat na forum ale po zmianach nie wiem czy udało się go zachować administratorom.

                        Komentarz


                        • #13
                          Polecam Bilstein B6 - jeżeli długo chcesz pojeździć autem, to inwestycja się opłaca. Znacznie podnoszą bezpieczeństwo, auto prowadzi się jak po szynach. Jest bardziej zwarte i sztywniejsze, jednak mniej komfortowe (twardsze) niż seria, ale nie w drastycznym stopniu.

                          Komentarz


                          • #14
                            A do takich amorkow Bilstein warto założyć wszystkie nowe sprężyny? Tył mi trochę już siedzi, przebieg oryginalny 250tys
                            ​​​​​​

                            Komentarz


                            • #15
                              irekx5 generalnie nie ważne czy amory nowe czy nie to spręzyny tez mają swój okres przydatności .
                              OI w kombi buja na serii zbyt mocno , przynajmniej u mnie tak było . Założyłem komplet sprężyn z RS-a i jest o niebo stabilniejszy , amorki w te mrozy się z tyłu odezwały więc zamontowałem TRW do tyłu i są ok. Po wymianie sprężyn auto zeszło niżej niewiele ale za to przyczepność o niebo lepsza i nie buja autem na zakrętach :-)
                              DACAR SERWIS
                              DACAR.team
                              OCTAVIA I

                              Komentarz


                              • #16
                                Od RSa sprężyny są twardsze, komfort spada?
                                Auto: Octavia 1 1.9 TDI AHF 110KM 2000r
                                ---
                                Pomogę - Kasowanie Błędów Nowy Dwór Maz i okolice
                                OPEL (OP-COM do 2010) i VAG (VW Audi Skoda Seat do 2004 - czasami do 2010)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Od RS wszystko jest twardsze.... więc komfort spada. Ja miałem już trzy typy amortyzatorów ... Najlepiej fura jeździ na Sachsach. Jeśli chcesz komfortu to Sachs super touring...z przodu oryginalnie są olejowe a z tylu gazowo olejowe. kayab excel G twarde do dupy i kiepsko tłumią krótkie ostre nierówności. Do szybszej jazdy Gazowo olejowe Sachs Advantage z czerwonymi naklejkami ale ich trwałość jest krótsza niż Sachsów "niebieskich" . Mam teraz KYB excel G i nie mogę się doczekać kiedy to gówno wywalę... chyba wymontuję i zmienię jeszcze przed czasem ....
                                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Od 30kkm mam z przodu i tyłu B6.
                                    Są rewelacyjne, wydatek się opłacił.
                                    Najpierw zmieniłem je ze sprężynami KYB, które zdjąłem (zareklamowałem) po 6 kkm i kupiłem oryginalne do 4x4
                                    Na KYB auto nie trzymało geometrii.

                                    BILSTEIN B6 to naprawdę kompromis pomiędzy komfortem a pewnością prowadzenia.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W B6 nie ma nic a nic komfortu ...zero...
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Mariusz87 Zobacz wpis
                                        Bez problemu podejdą od kombi. Szczególnie polecam jeśli zamierzasz wrzucić z przodu tulejki podwyższające. Bilsteiny będą dobre, kyb ma kolega 4tech i mówi, że gorzej z trwałością
                                        A gdzie dostanę takie tulejki żeby przód był wyżej?

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X