Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Swap hamulców 280 - 288

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Swap hamulców 280 - 288

    Witam,
    W swojej O1 mam z przodu 280 mm i będę zmieniać tarcze i klocki, pytanie co potrzebne jest do przejścia z 280 mm na 288 mm, naczytałem się tyle, że już nie wiem co i jak. Wg mnie wystarczy tylko jarzmo i tarcza, reszta zostaje to samo. Pozdrawiam.
    ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

  • #2
    Potrzebna jest zwrotnica, jarzmo, zacisk i oczywiście tarcza.

    Komentarz


    • #3
      Dodałbym jeszcze nowe łożyska.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
        Dodałbym jeszcze nowe łożyska.
        Oczywiście, to za jedną robotą warto wymienić, tak samo jak tłoczek i gumki w zacisku.

        Komentarz


        • #5
          Naprawdę nie wystarczy tylko zmiana jarzma? Czytałem, że ludzie tak robią.
          ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

          Komentarz


          • #6
            Fizycznie jest to niewykonalne, bo jarzmo jest zintegrowane ze zwrotnicą. Jak już jest 288 to przy zmianie na 312 zmienia się jarzmo, zwrotnica zostaje ta sama.

            Komentarz


            • #7
              ok, dzięki za pomoc
              ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

              Komentarz


              • #8
                Zwrotnica ma mieć jarzmo na stałe czy przykręcane? Bo szukam i chyba są dwa rodzaje.....a może ktoś ma link do kompletu?

                Komentarz


                • #9
                  Zwrotnica ma mieć jarzmo przykręcane.
                  Przy zaciskach 288 / 312 jarzmo jest przykręcane.

                  Komentarz


                  • #10
                    Znalazłem taki zestaw,co oprócz tego jeszcze potrzebuję? Czujniki ABS?
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      Czujniki ABS jeżeli nie będą działały te które są w zwrotnicach.
                      Warto zainteresować się stanem tłoczków, osłon przeciwpyłowych oraz uszczelnień i ewentualnie je wymienić.
                      Wymieniłbym łożyska.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
                        Czujniki ABS jeżeli nie będą działały te które są w zwrotnicach.
                        Warto zainteresować się stanem tłoczków, osłon przeciwpyłowych oraz uszczelnień i ewentualnie je wymienić.
                        Wymieniłbym łożyska.
                        Plan wymiany to koniec czerwca więc jest czas żeby wszystko rozebrać, pomalować, wymienić co trzeba na nowe. A czujniki chyba najszybciej do wymiany a np. że starej zwrotnicy by pasowało? Bo będę zmieniał właśnie z 280 na 288 i w moich pewnie są dobre...

                        Komentarz


                        • #13
                          Demontaż czujnika tak aby się nadawał się do ponownego montażu nie jest taki prosty i szybki.
                          Te które masz w zwrotnicach które chcesz zamontować powinny być sprawne.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X