Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

195/65/15 Fulda Ecocontrol czy UNIROYAL RAINEXPERT 3?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 195/65/15 Fulda Ecocontrol czy UNIROYAL RAINEXPERT 3?

    Heja, do skody 1,6(102) i 1,9(130) szukam w miare dobrych opon klasy średniej i które wybrać aby w miarę cicho i komfortowo-miękko podróżować? może ktoś zmieniał i miło go zaskoczyły . Ja słyszałem ,że uniroyal z twardego zawieszenia skody zrobią odrobinę miększe wybieranie a może inne kleber ? jednak chciałbym wybrać spośród dwóch w opisie.

  • #2
    Już w dwóch autach miałem Uniroyale - w jednym RainExpert a w drugim RainSport - z obu je wywaliłem, bo były cholernie głośne.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Miałem Uniroyal i Fuldę Ecocontrol HP
      Uniroyal to syf, głośna i drastycznie traciła swoje właściwości wraz ze zużyciem bieżnika.

      Z fuldy natomiast byłem bardzo zadowolony, bardzo cicha i fajnie prowadziła.

      Komentarz


      • #4
        Potwierdzam , syn ma w BMW Uniroyale to jak siedziałem z tyłu słychać wycie jakby nie było oleju w dyfrze lub łożysko na wale szumiało.

        Komentarz


        • #5
          A może Continental contipremiumcontact 5?

          Miałem contipremiumcontact 3 i mimo bieżnika 3mm spisywały się rewelacyjnie ciężko było na nich zerwać przyczepność nawet na mokrej nawierzchni (co nie znaczy, że niemożliwe) dlatego zakupiłem nowe contipremiumcontact 5. A ze trochę robię dłuższych tras to z uwagi na zużycie bieżnika i jazdę w deszczu z większymi prędkościami zakupiłem nowe.

          Zimowe polecam diplomat. Też zakupiłem nowe i jestem bardzo zadowolony zaliczyły dwa wyjazdy w góry zimą i oprócz lodu to na każdym rodzaju śniegu mokrym, świeżym, zajeżdżonym ciągną i trzymają bardzo pewnie. W niczym nie ustępują markowym oponom o 50-70zł droższym.
          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Za to rainexpert idzie po wodzie bez zajakniecia A czy glosne, moim zdaniem nie jest az tak zle.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Po jednym sezonie i ok.20.000km śliskie jak diabli bieżnika jeszcze ok połowa wysokości wywaliłem i założyłem dunlopa

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sciro Zobacz wpis
                Po jednym sezonie i ok.20.000km śliskie jak diabli bieżnika jeszcze ok połowa wysokości wywaliłem i założyłem dunlopa
                Ten sam efekt miałem kiedyś na dębica passio przy mokrej nawierzchni. Wywinąłem poldolotem po deszczu oberka na rondzie, że auto pod prąd stanęło, a opony miały chyba ze 3 lata.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Panowie, jak ktoś ma niesprawne zawieszenie to opony będą ząbkowały i "wyły".
                  Uniroyal Rainexpert 3, bo ten model jest teraz sprzedawany są świetne na mokrej nawierzchni. Wadą jest dosyć szybkie ścieranie jak ktoś lubi ostrzej pojechać, czy lekkie pływanie.

                  Jak ktoś chce poprawną oponę w każdych warunkach z miękką ścianką boczną to Firestone TZ300 alpha sprawdzi się znakomicie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                    Ten sam efekt miałem kiedyś na dębica passio przy mokrej nawierzchni. Wywinąłem poldolotem po deszczu oberka na rondzie, że auto pod prąd stanęło, a opony miały chyba ze 3 lata.
                    Passio to nawet nowe nadawały się na śmietnik. Miałem dawno temu Golfa 2 70KM, do którego kupiłem takie nowe opony - przy pierwszym deszczu odkryłem, że te opony zupełnie nie nadają się do bezpiecznej jazdy.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeżeli zawiecha zdrowa to uniroyale i nic nie będzie się działo. Zakładamy bardzo dużo uniroyali i obieramy flote ponad 200 aut tylko w te opony i nic sie nie dzieje. Fulda tez dobra ale mamy już z nimi więcej problemów, no i częsta zmiana bieżnika przez producenta. Uniroyal to grupa contiental, a fulda good year.

                      Komentarz


                      • #12
                        Uniroyale w rozmiarze 195/65/15 polecam na zimę na lato zdecydowanie polecam Dunlop sport Blu respons cichutkie dobrze trzymają na mokrym i na suchym mam aktualnie nalatane na nich 55 tysięcy dojadę je do końca sezonu i wymiana na takie same są trochę droższe ale auto na nich zdecydowanie mniej pali niż na Bridgestone ER300

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja w tym sezonie kupiłem nowe Uniroyal'e RainSport 3 16" i jestem bardzo zadowolony. Trzymają się drogi bardzo dobrze, jak dla mnie głośne nie są. Dodam że w drugim aucie drugi sezon mam Uniroyal RainExpert i też bez zastrzeżeń. Polecam. Miałem wcześniej jakieś Dunlopy sport i to była masakra. Wyły i na mokrej nawierzchni słabo hamowały.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja zmieniłem z rainexpert na dunlopa blu response i jak dla mnie dunlop głośniejszy. Z rainexpertów tych wcześniejszych byłem zadowolony choć na dunlopie na suchym chyba lepiej się trzyma.

                            Komentarz


                            • #15
                              od 3 lat jeżdze na uniroyalach w lecie i zimie. W Fabii bardziej mi przeszkadza mi odglos silnika i szum powietrza, w Octavii mam letnie uniroyale i jest cicho.
                              Gdy przesiadłem sie na te opony myślałem że ASR mi padł bo trzeba było sie przyłożyć żeby zadziałał. Teraz a zime kupiłem felgi i w przyszłym tygodniu jade po 4 komplet uniroyali, 205/55/R16

                              Komentarz


                              • #16
                                od siebie dodam ,że co do letnich to odradzam opon których teraz używam matador elite opona słaba i do tego na wodzie tragedia na światłach w dużym deszczu -mokra nawierzchnia przy silniczku 1,6 dociśnięciu gazu ślizga w miejscu muszę delikatnie tylko gazem aby z jedynki w ogóle ruszyć polecam dębice ale nie passio tylko presto mam w innym samochodzie i się spisuje (ale cenowo jak klebery czy fuldy i uniroye dlatego próbuje innnej), a na zimę polecam strasznie goodyear ultragrip śnieg z lodem auto wyjeżdżało z zasp w górach- Beskid i uliczkach nieodśnieżonych itp że sam byłem w szoku. Myslę jeszcze nad sava lub barumem ale wszystko idzie w kierunku fuldy także w przyszłym tygodniu po wypłacie chyba ona wygra

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez rooy87 Zobacz wpis
                                  a na zimę polecam strasznie goodyear ultragrip śnieg z lodem auto wyjeżdżało z zasp
                                  Popieram kolegę jeśli chodzi o Goodyear ultragrip na zimę. Co do letnich to jeszcze polecam TOYO proxes CF2. Oba zestawy użytkuje żona w fabii II.

                                  Całe ubiegłe lato jeździła do pracy przez odcinek drogi około 10km w budowie czyli po tłuczniu, żwirze, frezowanym asfalcie i wszelkim innym dziadostwie. Wkurwiony byłem nieziemsko na tą sytuację bo akurat TOYO było założone nówki na wiosnę, ale test terenowy zdały kapitalnie. Na bieżniku nie znalazłem żadnych uszkodzeń mimo takiej nawierzchni. Poza tym oponki bardzo dobrze trzymają na mokrym, suchym i nie są głośne.
                                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                  Spalanie - Motostat.pl
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X