Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spadki mocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spadki mocy

    :shock: Normalnie marzenie wykresik Przebieg obu krzywych idealny, jak dla mnie :!:
    Jak juz moment zaczyna spadac, to wtedy "wkracza" krzywa mocy i wzajemnie sie wspieraja, a nie zastepuja, jak w wiekszosci standardowych wykresow Dopiero potem moment spada...

    Moc powyzej 140KM w zakresie 3200-4600obr :shock: :twisted: Jestem pod wrazeniem k
    Pozdrawiam
    Radek

  • #2
    Spadki mocy

    drodzy szanowni!
    od jakiegos czasu obserwuje dziwna sytuacje z moca silnika. Wyglada to tak ze przy dluzszej jezdzie, gdzie silnik jest dobrze rozgrzany nastepuje chwilowy spadek mocy...np. przy 80 km/h auto traci przyspieszenie, nawet na 4 biegu, wciskam opor, a auto przyspiesza ale strrrrasznie wolno, oceniam to na jakies 40%. Zdazylo sie nawet ze jadac we dwojke nie moglismy rozbujac do wiecej niz 120 km/h.... po jakims czasie ( a najczesciej po chwilowym zatzrymaniu) wszystko wraca do normy..Zdarzylo sie to co prawada 2-3 razy jak do tej pory i w dosc duzym odstepie czasu.
    Po pierwszym razie pojechalem do aso, wymienili przeplywomiez, i wszystko bylo ok, -wiec na probe wstawili ten stary, i o dziwo tez wszystko bylo ok. Postanowilem jezdzic na tym starym i od tamtej pory mialem 2 razy taka sytuacje...
    Czy to moze byc wina przeplywomierza, ze ma chwilowe problemy z odczytem i przez to idzie jakas ubozsza dawka?!
    GETAWAY DRIVER

    Saab 9-5 Aero Black Estate

    Komentarz


    • #3
      Re: Spadki mocy

      Zamieszczone przez lester
      drodzy szanowni!
      od jakiegos czasu obserwuje dziwna sytuacje z moca silnika. Wyglada to tak ze przy dluzszej jezdzie, gdzie silnik jest dobrze rozgrzany nastepuje chwilowy spadek mocy...np. przy 80 km/h auto traci przyspieszenie, nawet na 4 biegu, wciskam opor, a auto przyspiesza ale strrrrasznie wolno, oceniam to na jakies 40%. Zdazylo sie nawet ze jadac we dwojke nie moglismy rozbujac do wiecej niz 120 km/h.... po jakims czasie ( a najczesciej po chwilowym zatzrymaniu) wszystko wraca do normy..Zdarzylo sie to co prawada 2-3 razy jak do tej pory i w dosc duzym odstepie czasu.
      Po pierwszym razie pojechalem do aso, wymienili przeplywomiez, i wszystko bylo ok, -wiec na probe wstawili ten stary, i o dziwo tez wszystko bylo ok. Postanowilem jezdzic na tym starym i od tamtej pory mialem 2 razy taka sytuacje...
      Czy to moze byc wina przeplywomierza, ze ma chwilowe problemy z odczytem i przez to idzie jakas ubozsza dawka?!
      To mi wyglada na tryb awaryjny. Samochod traci moc, a do normy wszystko powraca po wylaczeniu i wlaczeniu silnika - zgadza sie?
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Podziwiam mechaników z ASO :twisted: .Według nich przepływomierz jest panaceum na wszystkie dolegliwości :lol: IMO masz problem z regulacją ciśnienia doładowania - może wystarczy tylko rozruszać sztangę na turbinie lub pada zaworek.
        Piotruś
        AGR(RIP) + ALH

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Piotrus
          Podziwiam mechaników z ASO :twisted: .Według nich przepływomierz jest panaceum na wszystkie dolegliwości :lol: IMO masz problem z regulacją ciśnienia doładowania - może wystarczy tylko rozruszać sztangę na turbinie lub pada zaworek.
          najpierw wymienimy przepływke a jak to nie pomoże to rozejrzymy sie za usterką. Miałem takie same jazdy jak na skrzyni miałem wibracje najpierw chcieli wymienić pół samochodu, a w pewnym momencie stwierdzili - jeździj a jak sie popsuje to wtedy przyejdź. CIOTY
          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
          czarna AR 156 1.8 T.Spark

          Komentarz


          • #6
            Re: Spadki mocy

            Zamieszczone przez MiKruS
            To mi wyglada na tryb awaryjny. Samochod traci moc, a do normy wszystko powraca po wylaczeniu i wlaczeniu silnika - zgadza sie?
            tryb awaryjny?! a co to takiego..?!??!
            to nie dokonca tak ze po zgaszeniu silnika,raz bylo tak ze w czasie jazdy chwilowo sie przytkalo a za chwile bylo ok...
            na moj rozum "niemechanika" zakladam, ze gdyby byla jakas powazniejsza wysypka czegos tam, to albo by te spadki odbywaly sie regularnie, albo w jakis okreslonych sytuacjach..

            a w aso to bylo tak, za zalozyli ze to przeplywka bo nie byla wymieniana i ja wymienili...metoda prob i bledow chcieli dojsc co i jak...turbina jest ok, fachmen obejrzal/nie zauwazyl mankamentu...

            zastanawiam sie czy to moze miec cos wspolnego z malym wyciekiem z intercoolera o ktorym juz pisalem..?!!?

            no i zaznacze ze auto ma spory przebieg 230 tysiow, ...hehe i odziwo dopiero teraz COKOLWIEK zaczyna siadac...szczerze mowiac wczesniej nie bylo najmniejszych problemow, a jak narazie to z tych kosztowniejszych to chyba wyjebany wiatrak od chlodnicy i to tyle..
            GETAWAY DRIVER

            Saab 9-5 Aero Black Estate

            Komentarz


            • #7
              mam najubozsza wersje silnika w octawii AEE, i chcieli wymieniac przeplywomierz (ale jakis madry pan powiedzial ze w tym silniku nie ma przeplywomierza :P)

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X