Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciekawe porównanie Octa I vs Octa II - niestety po czesku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciekawe porównanie Octa I vs Octa II - niestety po czesku

    a oto i moje zmienione propozycje...

    Forum - Octavia Club Polska
    OCTAVIA 1.9 TDI 90/210 ALH 101kkm

  • #2
    Ciekawe porównanie Octa I vs Octa II - niestety po czesku

    AutoRevue.cz – Auta, testy, novinky, fotografie

    Mamy tu może jakiegoś zdolnego językowo chłopaka? :wink:

    Komentarz


    • #3
      Fajne, fajne.

      Tak czulem, ze jak sie postawi nowa Octavie przy starej, to ta stara bedzie wygladala jak totalny kibel. :lol:

      Tak samo jest z Golfem IV vs. V. Jak stoja kolo siebie to od razu widac, ktory jest juz przestarzaly.

      Z drugiej strony podoba mi sie, to ze zmiany sa w gruncie rzeczy kosmetyczne - jest to takie przewietrzenie modelu. Wyglada nowoczesnie, ale nadal prawie tak samo.

      Wlasnie taka ewolucja podoba mi sie w przypadku Octavii i Golfa.

      I dlatego nie rozumiem dlaczego Seat zdecydowal sie na tak radykalny krok z nowym Leonem. :x
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Octa dwójka jest kozak. Byłem zdecydowany na jedynke w budzie kombi, ale jak wsiadlem do dwójki to już nie było przebacz :P O ile z zewnątrz jedynka jest dla mnie tak samo fajna, to w środku w dwójce jest mi o njiebo wygodniej, przytulniej i ogólnie lepiej!
        Nowy Leon z dupą jak mini Vel Satis to chyba będzie niewypał, ale Altea całkiem jest IMHO spox!

        Komentarz


        • #5
          Mi nie podoba sie przód nowej Octy. Ten wielki wybrzuszony grill i małe światełka. Nieładny wielki czarny pas między halogenami. Może za jakiś czas auto sie opatrzy i bedzie mi sie podobać.

          Oczywiście bryła nowej jest ładna kontynuacją Octy I i całość sprawia na pewno lepsze wrażenie. Troche durnie otwiera sie maska ale to taki niuans.

          Natomiast wnętrze to już dwa rózne światy. Bez porówniania ciekawsze, lepiej rozplanowane, nowocześniejsze i o dużo wyższej jakości niż w mojej. Sporo ciekawych bajerków i fajowo swiecące tyle lampy. Ogólnie fajniejsza.
          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
          czarna AR 156 1.8 T.Spark

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Martinez
            Mi nie podoba sie przód nowej Octy. Ten wielki wybrzuszony grill i małe światełka. Nieładny wielki czarny pas między halogenami. Może za jakiś czas auto sie opatrzy i bedzie mi sie podobać.
            Przod faktycznie moglby byc, rowniez moim zdaniem, zgrabniejszy. Wspomniec jeszcze trzeba o nienaturalnie wielkich halogenach. :x

            Co do wnetrza to nie rzucilo mnie na kolana. Nasluchalem sie tyle o nim, ale jak wsiadlem, to... faktycznie przyjemniejsze niz w starej, ale nadal w sumie podobnie surowe - tylko tyle, ze ciut bardziej zwarte - nie wiem jak to do konca okreslic.
            Fakt, ze siedzialem w Ambiente, w Elegancie bedzie napewno przyjemniej. Ale jedynka tez ma przeciez wersje L&K.
            Dobrze, ze zrobiono nawiewy dla tylnych pasazerow, w tej chwili to juz bezwzgledny standard.

            Genralnie OctaII jest ewolucja, a nie rewolucja, co dla mnie osobiscie jest bardzo dobrym ruchem producenta.

            Aha - niestety koniecznie trzeba wyposazyc ja w dystanse, bo kolka ma za bardzo schowane - psuje to caly efekt. :x
            TDI 205PS

            Komentarz


            • #7
              naszło mnie na rzucenie 'kamyczka' w Octę II - niestety tak samo jak Golf V ma miejsca
              na głosniki w drzwiach 'grające w tyłek', za to oba maja 'gustowny' uchwyt na flaszkę w przedniej części drzwi
              - jak dla mnie PORAŻKA :evil:
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Faktycznie, jak popatrzylem na te drzwi to zwatpilem gdzie umiescili glosnik, to nie ma zadnego uzasadnienia akustycznego w tamtym miejscu. A "pojemnik" :|
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Takiego porownania jeszcze nie widzialem i faktycznie. Niby calkiem nowa, a jakze podobna. Ogolnie mi sie podoba, szkoda ze kombi tak bardzo przypomina Fabie, tutaj sie mogli bardziej postarac.

                  @Michal, moze Ty siedziales nie w nowej Octavii Wnetrze dla mnie, jak juz to pare razy pisalem bardzo przytulne i mile.

                  PS. Czego ktos w tym tekscie nie rozumie ?
                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                  STOP ECO-TERRORISM!

                  Komentarz


                  • #10
                    Sorry, za wyciągniecie tematu sprzed miesiaca ale wczoraj przez przypadek zaparkaowałem furaka zaraz za nową Octavką. Teraz jestem pewien przód tego autka zdecydowanie mi sie nie podoba. O ile Octa 1 z przodu wygląda dosyć solidnie i w miare dostojnie (dziwne określenie auta ) o tyle 2 wygląda sprzodu deikatnie i niepozornie, przód bardziej nadawał by sie do Fabii. Co nie zmienia faktu że z chęcią bym sie przesiadł do nowej 2.0 TDI k
                    Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                    teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                    czarna AR 156 1.8 T.Spark

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X