Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OCTAVIA VS ALTEA XL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OCTAVIA VS ALTEA XL

    dziex Kolego za info.

    ja bylem do niedawna b.napalony na Superba, ale mnie teraz rozczarowali troche ze skasowali te chromowane obramowania okien bo moim zdaniem to wiele daje (akurat przy srebrnym lakierze to moze tego az tak nie widac).

    co do znizek, to salon olsztynski w ogole daje coraz lepsze znizki - oglaszaja sie na allegro i od razu daja b.konkurencyjne ceny np. na Toura... prawie takie jak forumowi dealerzy a na pewno jeszcze mozna negocjowac.

    jesli dostales 15 % to naprawde gratulacje - w Gdansku to moze ze 2 %......

    Szkoda ze jest taka duza cenowa roznica do kolejnej wersji wyposazenia :-(

    informuj o spalaniu :-)

    ps. a jaka byla roznica w cenie pomiedzy 1.4 a 1.8? Czy po prostu nie brales pod uwage 1.4 TSI?

    ps.2 nie wolales diesla? 1.6 TDI chyba cenowo podobny do 1.8 TSI?
    O1 SLX AHF

  • #2
    OCTAVIA VS ALTEA XL

    Ostatnio przeglądając konfigurator seata, okazało się że altea XL jest w podobnej cenie jak octavia hatchback,, mam na myśli silniki 1,9 tdi i podobnym wyposażeniu ( ambiente u skody).
    Odkrycie to dało mi to dość dużo do myślenia...
    Co sądzicie o tych autach ? (pytanie raczej o seata)
    Które byście wybrali ?

    Komentarz


    • #3
      Może tylko katalogowo, bo ja ostatnio porównywałem Leona z Octavią i ceny po rabatach Seat ma wyraźnie wyższe.

      Komentarz


      • #4
        Re: OCTAVIA VS ALTEA XL

        Zamieszczone przez locaj85
        Ostatnio przeglądając konfigurator seata, okazało się że altea XL jest w podobnej cenie jak octavia hatchback,, mam na myśli silniki 1,9 tdi i podobnym wyposażeniu ( ambiente u skody).
        Odkrycie to dało mi to dość dużo do myślenia...
        Co sądzicie o tych autach ? (pytanie raczej o seata)
        Które byście wybrali ?
        Szwagier ma Altee Freetrack (2.0TDI 170KM). Z zewnątrz nawet ok. Nie podoba mi się design wnętrza (ale to kwestia gustu) no i bagażnik jest wyraźnie mniejszy. Jedyna zaleta to napęd 4x4, ale to nie dotyczy wersji, o której piszesz. Gdybym miał wybierać to zdecydowanie Octavia (ale 1.8TSI, a nie 1.9TDI :diabelski_usmiech).
        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
        -------------------------------------------------------------------------
        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Michał725
          Może tylko katalogowo, bo ja ostatnio porównywałem Leona z Octavią i ceny po rabatach Seat ma wyraźnie wyższe.
          no mowię o cenach katalogowych oczywiscie

          sugerujesz więc, że w seacie dają mniejsze rabaty?

          jakich można się spodziewać w sokdzie?

          Komentarz


          • #6
            Altea XL ma naprawde niezly bagaznik. O wiele wiekszy niz zwykly model ktory to jak na swoje gabaryty zewnetrzne to bagaznika nie ma
            w XL mozna tez kanape przesuwac i wtedy sie robi niezly hangar z tyl
            Design wnetrza strasznie plastikowy ale siedzi sie wyzej niz w octavii wiec na drogach wiecej widzisz (teoretycznie wygodniej i bezpieczniej)
            Jak masz rodzine z dzieciakami bierz XL. Jak masz po prostu ochote na wieksze auto wez Octe.
            Reszta jest praktycznie blizniacza.
            pozdrawiam

            Diagnostyka i tuning
            hybrydowe wtryski i turbiny
            programy na ulice jak i do sportu

            Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
            www.tune-up.pl

            HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rob555
              w XL mozna tez kanape przesuwac i wtedy sie robi niezly hangar z tyl
              Ale wtedy miejsca na nogi jest bardzo niewiele. Sprawdzone doświadczalnie - szwagier powiększył na maksa bagażnik, zapakował się na wyjazd, a potem musiał wszystko wypakować i zmniejszyć bagażnik, bo mu się dzieci z tyłu nie zmieściły .
              S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
              Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
              -------------------------------------------------------------------------
              O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
              O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
              O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

              Komentarz


              • #8
                Mam służbową Alteę XL 1.9 TDI, nie bierz tego samochodu. Strasznie plastikowy w środku, bardziej mułowaty od Octavki (większa masa), ale najgorzej jest, gdy zaczynamy podróżować autostradą. Powyżej 120 zaczyna się robić głośno, a podczas jazdy z większymi prędkościami np. w Niemczech trzeba zakładać stopery. Naprawdę odradzam, nie wiem, czy przyczyną tego hałasu jest silnik, czy pęd powietrza (ukształtowanie maski i rynienek na wycieraczki).
                Plusem (jak dla mnie) jest lepsze trzymanie się drogi (w Octavi mam 15", w Altei 16" - może dlatego takie odczucia), lżej chodzi pedał sprzęgła i to chyba wszystko jeśli chodzi o plusy.
                Aha, jeszcze jedno - pali średnio około litra więcej/100 km.
                TadFi
                Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                Komentarz


                • #9
                  locaj85, tez mam te same odczucia odnosnie plastiku w srodku. Twardo twardo i jeszcze raz twardo. Fakt, w nowej O2 troche oszczednosci w 2011 porobili i widac juz twarde plastiki z tylu itd - jednak ciagle przod jest komfortowy i znacznie lepiej w srodku wykonany od busika.

                  Bagaznik w O2 jest duzy, jedyny mankament, to jak masz dzieci to moze sie troche ciezko je pakowac do fotelikow - ale czlowiek przezyl zabory to i takie niewygody przezyje

                  Przy tych samym cenach bralbym O2 - duzy fajny dupowoz. I insza inszosc - jak nie zamierzasz trzasnac autem conajmniej 100 tysiecy ( jak nie wiecej ) to kupuj 1.8 TSI - bo zeby diesel sie zwrocil, troche trzeba machnac ... Zwlaszcza, ze benzior pali raptem litr wiecej, a frajdy daje o dekade fun'u w przod.
                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                  Komentarz


                  • #10
                    No niestety jakosc plastikow jest tragiczna. Zreszta design wnetrza jakos mi do gustu nie przypadl w seatach po 2005r.
                    Dlatego prywatnie jezdzilem touranem. Znacznie pakowniejszy od XL, na tych samych podzespolach ale wnetrze skromniejsze i lepiej wykonane.
                    pozdrawiam

                    Diagnostyka i tuning
                    hybrydowe wtryski i turbiny
                    programy na ulice jak i do sportu

                    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                    www.tune-up.pl

                    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez locaj85

                      sugerujesz więc, że w seacie dają mniejsze rabaty?
                      Seat niedawno ogłosił nowe rabaty na swojej stronie, pytałem w kilku salonach i z tych cen mogą zejść jedynie minimalnie. Ostateczne ceny w Skodzie i Oplu biją seata mocno. W niezłej cenie jest Leon FR TDI DSG, ale chyba dlatego ze nie ma go niestety z kratką.

                      Na nowa Astrę dostałem nawet nieco lepsza ofertę niż na Octavię od Danielcia.

                      Komentarz


                      • #12
                        Moje pierwsze wrażenie jak wsiadłem do Altei. to morze twardego plastyku. Zatem szybko wysiadałem
                        2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                        2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                        2009 Renault Clio MTV 1.4
                        2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                        2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X