Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ZA DUZE ZUZYCIE PALIWA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ZA DUZE ZUZYCIE PALIWA

    Przydarzyło mi się to kiedyś, ale po rozebraniu całego mechanizmu i nasmarowaniu smarem działały jeszcze długo. Powodem jest zapieczony brud i pył. Tworzy solidny kamień.
    Teraz xenony by krzynol

  • #2
    ZA DUZE ZUZYCIE PALIWA

    Witam,

    Zauważyłem dzis ze auto chyba za dużo pali, jak widac na komputerze przy spokojnej jezdzie auto pali ok 9,5 LITRA !!!!! wczesniej kom. pokazywał ok 5 6 litrów... co to moze byc nie dymi z rury. Jest trochę za duzy stan oleju.. czyzby paliwo przedostawało sie do oleju??.. miał ktos taką sytuację ??? co robic ? czy jechac na komputer zeby błąd sprawdzic
    Jest do 1.9TDI 110 km 160000 przebieg AHF silnik

    pozdr
    skalmar

    Komentarz


    • #3
      skalmar99, na kompa zawsze warto podjechać i sprawdzić.
      Kiedyś miałem bardzo podobnie, jak zalałem ON Verva z Orlenu w Mikołowie, maszyna spalała mi 12 L :lol:
      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
      BMW serii 3... Radość z jazdy.

      Komentarz


      • #4
        do TYMON:
        ja wlałem qrwa bopaliwo bo kumpel mi powiedział zeby spróbował i ... nalaełm i po tym zaczeło sie pierdo..... i co zrobiłes??????

        Komentarz


        • #5
          Wyjezdzic i zaczac tankowac normalne paliwo i zdala od Orlenu - jakos tam raz w zyciu bylem zatankowac i juz nie zapalilem, ale to nie tym autem :twisted:


          Tymon, Ta duza stacja z najdrozszym paliwem pod Auchanem czy dalej na Gliwice jadac, bo sa dwie w okolicy
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Witam
            Tak to jest jak się nie kieruje własnym rozumem tylko słucha rad kolegów to na 99.9% wychodzi się jak Zabłocki na mydle.To przestroga na przyszłość.Ja bym wyciągnął z baku wężem ile się da i kupił normalny ON.
            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Paliwo to raz (i tu sie zgadzam z Maicroftem Jak najdalej od stacji Orlenu Petrochemi czy innych wujkow Jozkow - tyle co zaoszczedzisz na litrze stracisz przy okazji naprawy pompy ) , a dwa to ponoc zbyt wysoki stan oleju tez jest mocno niezdrowy - zwlaszcza dla katalizatora - zweryfikujcie bo to wiedza z "instrukcji obslugi"
              nasza droga: www.wpzs.pl

              Komentarz


              • #8
                Może jakiegoś chrzczonego Ci wlali? Kto wie... Olej też napewno ma tu jakis wpływ (co za dużo, to niezdrowo :P)


                Co do Orlenów itp... wiem, że mały offtopic i kryptoreklama, ale polecam Neste. Paliwo tańsze, a różnicy w porównaniu do Orlenu czy Petrochemii nie widać. Nie weim jak gdzie indziej, ale u mine w Toruniu niestety nie ma LPG na Neste i ładujemy na Shellu lub Lotosie gazik. Benzyna w Neste, (narazie tylko raz tankowana, bo praktycznie jazda na gazie jest, a tylko rozgrzewanie na benzynce).

                Komentarz


                • #9
                  Napiszcie koledzy ile wam w octavkach dieslach pokazuje wskaznik chwilowego zuzycia paliwa... jak dacie ostro z jedynki.. potem dwójki.... mi pokazuje ok. 45 litrów!!!! u was tez tak ????????? bo juz sie martwie ze cos jest nie tak
                  pozdr

                  Komentarz


                  • #10
                    qrcze, 45 to mi jeszcze nie pokazalo - max to 28-29 litrów.
                    Zczytytywałeś już błedy?? Może padł np czujnik temperatury i nie jest to wina paliwa, tylko przypadek, że akurat zatankowałeś coś innego niż zwykle :?:
                    OCTAVIA '01

                    Komentarz


                    • #11
                      no przeciez to jest jak sam napisales "chwilowe". Wiec moze tak byc. Tej zimy na tych duzych mrozach po długim staniu to mialem przez pierwszych pare metrow nawet chyba 70l/100 srednia :P

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie skoro jest temat spalania,to też zarzuce pytanko-jakąś chwile temu zapodałem swojej occie chipa(silnik 1.8T+4x4) i legutko zaczynam sie martwić,bo spalanie wzrosło radykalnie(przy spokojnej a nawet bardzo jeżdzie)z 10l na 13-14l.Czy to jest w miare normalne?bo nie wiem czy mam atakować chłopaków od tunningu?HELP!

                        Komentarz


                        • #13
                          jas191, mówisz o tym co pokazuje komp? Jeśli tak to sprawdź spalanie metodą "pod korek", bo komp przekłamuje po chipie. Poza tym to chyba normalne, że chipowana benzyna więcej pali.
                          Leon FR 2.0TDI 170KM

                          Komentarz


                          • #14
                            BioBogon,komp mnie na wstepie przeraził,wiec zacząłem sprawdzać tradycyjnie.Ze zwiekszonym spalaniem sie liczyłem ale było nie było to40%,troche dużo jak na dodatkowe 40 koni i wzrost momentu z 228 do 295Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              kurcze!! wkurzam się ... byłem dzis w serwisie wpieli do kompa ... i nic !!! przetestowałem tez nalałem pod korek zrobiłem 100 km jezdziłem spokojnie i... spalanie 7-8 litrów wczesniej ok 5 l. az nie chce myslec co bedzie jak bede jezdził 190km/h. Napiszcie ile wam spalają szkodniki bo mi juz na nerwach gra

                              pozdr

                              Komentarz


                              • #16
                                od 6 do 25 litrów :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech nieżle jak na SDI :wink:

                                Komentarz


                                • #17
                                  skalmar99, Jak bedziesz stal w korkach to tak bedzie. Ja mialem cos innego. Jak zapiekly sie kierownice w turbinie i trzeba bylo go krecic mocniej no to zuzycie srednie skoczylo o 1,5l w gore, ale to by na VAG-u wyszlo
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    [ Dodano: Czw 13 Kwi, 06 16:29 ]
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    skalmar99, Jak bedziesz stal w korkach to tak bedzie. Ja mialem cos innego. Jak zapiekly sie kierownice w turbinie i trzeba bylo go krecic mocniej no to zuzycie srednie skoczylo o 1,5l w gore, ale to by na VAG-u wyszlo
                                    no i co wtedy zrobiłes ?? co sie zepsuło ??

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      No wtedy to genialny serwis stwierdzil, ze oni nie beda czyscic kierownic tylko wymienia turbine, no i teraz mam nowa, ale to bylo jeszcze na gwarancji.
                                      Aha wtedy VAG wywalal blad :idea:
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        skalmar99 : Spalaniem chwilowym , czy średnim pokazywanym przez komp.auta wogóle bym się nie podniecał . U mnie spalanie chwilowe np. podczas ruszania "czasami " dochodzi do 99,9 l/100 km . Podczas jazdy czasami zerkam na chwilowe spalanie , ale gdyby to miało być dla mnie jakimś wyznacznikiem , ile auto pali , to pewnie do pracy jeżdził bym koleją . Ważne jest , ile km przejechałeś na pełnym baku , i w jakich warunkach . Wiadomo nie od dawna , iż ta sama ilość km przejechanych w mieście i a na trasie , daje diamtetralnie inne zużycie paliwa .
                                        Podobnie jest z terminem " spokojna jazda " . Dla jednego spokojna jazda to 70- 90 km/h (PSJ) , dla drugiego kierowcy 120 -130 km/h . (oczywiście poza terenem zab. :wink: )
                                        Octa II 2,0 TDI , którą jeżdzę średnio spala 6,6 l / 100 km , natomiast komp pokazuje średnie spalanie na poziomie 5,8 l /100 km . Trasa mieszana , trochę miasta ( jakieś 15 do 20 km) , reszta po wioskach . :wink:
                                        " Normalnie " jeżdząc , na baku mogę zrobić max 780 km .( i ... to...ho...hoo ... przy dobrym wietrze )

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          No wtedy to genialny serwis stwierdzil, ze oni nie beda czyscic kierownic tylko wymienia turbine, no i teraz mam nowa, ale to bylo jeszcze na gwarancji

                                          tak to jest z tymi naszymi serwisami w ogóle im nie ufam

                                          pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            skalmar99 wiem co chcesz przekazac mowiac o chwilowym spalaniu, ale ja podczas trasy obserwujac chwilowe spalanie potrafie mmniej spalic o okolo 1l -jadac z taka sama predkoscia a nawet szybciej.
                                            Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez skalmar99
                                              ja wlałem qrwa bopaliwo bo kumpel mi powiedział zeby spróbował i ... nalaełm i po tym zaczeło sie pierdo..... i co zrobiłes??????
                                              Wlałem ropę na BP i zadupcza jak reks i pali normalnie :wink:
                                              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                              BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ja tez nie plecam orlenu jak kupilem swojego szkdnika to przed wyjazdem z salonu serwisant dal mi zlota rade, panie marcinie prosze tylko nuie tankowac na orlenie, shell, BP tak ale orlen nie
                                                no i jak ten glupi zatankowalem na orlenie (duza stacja obok mnie ok.100m)
                                                wiec gdzie bede szukal, w szczegolnosci ze w brzegu nie ma innej w okolicach tez tylko orleny, to duza stacja wiec nie ma co sie bac pomyslalem i co nstepnego dnia autko na lawecie pojechalo do ASO, filterek zapcahny i tam jeszcze czyszczenie calego baku, ogolnie 700zl+plus paliwo 100l (tamto wylali i zatankowali swoje shell)
                                                takze w 99% to paliwo

                                                co do spalania moj AGR na jedynce komp nigdy nie pokazal mi wiecej jak 28l
                                                aha na biegu jalowym jak autko stoi bez swaitel i innych odbiornikow wlaczonych (autko juz rozgrzane)
                                                ile wam pokazuje chwilowe spalanie??? bo u mnie jest glownie 0.5 ale czasem( nie wiem od czego to zalezy) pokazuje 0.4 l/h
                                                pzdr

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez chester121
                                                  aha na biegu jalowym jak autko stoi bez swaitel i innych odbiornikow wlaczonych (autko juz rozgrzane)
                                                  ile wam pokazuje chwilowe spalanie??? bo u mnie jest glownie 0.5 ale czasem( nie wiem od czego to zalezy) pokazuje 0.4 l/h
                                                  pzdr
                                                  Przeważnie pokazuje 0.5 l/h ale też czasami pokazuje 0.4 l/h

                                                  Ps. Co sądzicie o paliwie Ultimate z BP. Lałem na Statoilu i ostatnio kilka razy Ultimate i zauważyłem, że autko lepiej pracuje. Rozmawiałem z kumplem, który śmiga toyotką D-4D i on twierdzi , że na Ultimate przejeżdża ok 50 km więcej na baku.
                                                  Audi A4 1.8TFSI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X