Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DMC przyczepy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DMC przyczepy

    Cześć
    Mam Octavkę I 1,9tdi oryginalnie 90km teraz jakieś 130.
    Zamontowałem hak pod platformę na rowery i przyczepę.
    Pomyślałem o wynajmie / zakupie towarowej małej lekkiej.
    I tu przywaliłem glacą w mur.
    DMC w dowodzie dla przyczepy z hamulcem 1300kg a bez hamulca najazdowego 600kg. Słownie Szejset.
    Problem polega na tym, że na rynku praktycznie nie ma takich przyczep o DMC 600 kg.
    Znalazłem jedną jedyna 640 kg.

    TO JEST CHORE

    Przeca Octavka to nie jest znowu takie małe auto. Dla porównania znajomy w Seicento ma 570kg

    Czy to jest błąd w moim dowodzie, bo na chłopski rozum powinno być 1300 : 2 = 650.
    I czy uda mi się to ewentualnie odkręcić w urzędzie?

    Panowie i Panie a jak u was stoi w papierach DMC ?

  • #2
    U mnie w O2 mam 1200 i 600 (1.6 BSE).

    Swojego czasu sporo poszukiwałem przyczepki - musiała pasować do dwóch aut (1200/600 i 1000/500) i mieć 2 osie - w końcu się udało.

    Generalnie sporo takich przyczepek na olx, z np. DMC 500 lub 600, z tym, że są dość małe.
    Co mogę podpowiedzieć - poszukaj 750 (przyczepka lekka) ale z hamulcem, IMHO najlepiej 2 osie, i co ważne ma bezterminowe OBT.

    Zamieszczone przez Antek Antoniusz Zobacz wpis
    TO JEST CHORE
    Generalnie powinno obowiązywać RMC, bo przecież np. na pusto jakaś przyczepka waży ~120kg, ma DMC 750, więc autem z wartością o2 500 legalnie nie można tego ciągnąć (mimo, że pusta ma wspomniane 120kg). Powinno się liczyć to, ile faktycznie jest załadowane, a nie ile jest dopuszczalne. Byłoby prościej.
    Ostatnio edytowany przez Andrzej.P; 17076.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X