Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyraźna utrata mocy przy włączeniu klimatyzacji.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyraźna utrata mocy przy włączeniu klimatyzacji.

    Cześć wszystkim, posiadam Skodę Octavię 1u2 z 2004r silnik 1.9 TDI 90km.
    ​​​Ostatnio zauważyłem że gdy włączę klimę to auto wyraźnie jakby traciło moc i do tego głośno chodzi silnik przy przyśpieszaniu oraz jak ruszam z 1 i 2 to jakby trochę szarpało samochodem. Mam wrażenie że jak chcę kogoś wyprzedzić to muszę wyłączyć klimę.
    Sprzęgło jest nowe poduszka skrzyni biegów również.
    Miał ktoś podobną sytuację?

  • #2
    W każdym silniku ( poza b. mocnymi ) włączenie klimatyzacji będzie odczuwalne na mocy auta. Im słabszy silnik tym bardziej. Miałem kiedyś Octavię z tym silnikiem i faktycznie było to na tyle mocno odczuwalne że jak chciałem sprawnie wyprzedzić inne auto powyżej 100km/h to lepiej było wyłączyć klimę. Ale to normalne bo to tylko 90KM. Za to nie jest normalne że szarpie. Przyczyn może być kilka. Podlącz auto pod komputer może są jakieś błędy.. Od tego bym zaczął.

    Komentarz


    • #3
      Ja miałem chwilowe szarpnięcia samochodem przy klimie, jakby coś co chwilę blokowało hamulce. Zaczęło się po nabiciu klimy w jednej firmie. Tak przejeździłem cały sezon po czym pojechałem gdzie indziej i co - niedobita klima. Zrobili po swojemu i szarpanie się skończyło.

      Komentarz


      • #4
        powiem Ci tak w moim 1.6 AKL mam to samo, przy czym zależne jest to od temperatury zewnętrznej, jeśli jest mega gorąco i klima dostaje duże obciążenie to jest wyraźny spadek, jak temperatury są normalne to czuć spadek oczywiście, ale nie dramatycznie.
        Generalnie to normalne.
        http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
        https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

        Komentarz


        • #5
          Sprzęgło na pewno jest nowe? Może kupiłeś jakiś zamiennik, a nie orygianlne bo to naprawdę aż dziwne... Zerknij sobie na ofertę Oryginał sprzęgło Skoda Octavia 1 1.4 60KM | Dostawa 0zł Szczerze mówiąc, to ja pomyślałbym mimo wszystko o wymianie całego kompletu sprzęgła. Innego rozwiązania nie widzę.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X