Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Serwis po zakupie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Serwis po zakupie.

    Witam, potrzebuję porady co wymienić na już po zakupie. Niby sprzedający zapewnia że wszystkie płyny rozrząd jest wymieniony ale nie bardzo w to wierzę. Domyślam się że rozrząd,oleje, filtry..i jakbym mógł prosić o konkretne info jaki rozrząd,olej itp.To pierwszy nasz samochodzik a ma jeździć za granicę więc musi być wszystko sprawne,przegląd pierwszy w PL przeszedł bez zastrzeżeń.

  • #2
    Rozrząd napewno markowy , pasek Contitech lub Dayco , rolki i napinacz np INA lub inne podobnej klasy. Olej pełen syntetyk 5W40 co do marki to już temat rzeka. Castrol ,Mobil , itp. Podobnie filtry tez markowe , Mann , Knecht ale Polski Filtron tez daje rade. Niech mechanik zobaczy też stan zużycia hamulców. A potem to już tylko jeździć.

    Komentarz


    • #3
      A rozrząd w komplecie widziałem za 580 zł z pompą wody byłby dobry?

      Komentarz


      • #4
        Będzie ok. Do 1.6 w benzynie brałem pasek DAYCO. Reszta zestawu o była INA. Olej ma być zgodnie ze specyfikacją dla tego silnika. Osobiście jeżdżę na Valvoline Synpower i mogę polecić. Wybieraj spośród renomowanych marek, cena w tym przypadku to nie tylko marka, ale też ilość dodatków uszlachetniających. Warto samemu zrobić taki serwis nawet jeśli sprzedawawca zapewnia, żeby "był robiony niedawno" Jak masz więcej pytań to pisz. Co prawda, sam mam już drugą 1U w benie, ale z forum dowiesz się bardzo dużo.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X