Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie budą przy stabilnych warunkach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie budą przy stabilnych warunkach

    Czołem.
    Mam pytanie dotyczące szarpania budą w O1 silnik 1.6 MPI BFQ bez gazu (rocznik 2003) przebieg 125000 km. Otóż szarpanie pojawia się w ściśle określonych stabilnych (w moim odczuciu) warunkach. Jakby dławił się silnik i całe auto "żabkuje". Tylko na 4 lub 5 biegu, tylko podczas utrzymywania prędkości (nie przyspieszania) i na stabilnych obrotach silnika. Nie dzieje się to podczas przyspieszania oraz podczas hamowania silnikiem. Wymieniłem świece zapłonowe i cewkę myśląc że to problem z elektryką. Przewody w mojej opinii są ok. Co robić dalej? Chyba nie łapie lewego powietrza bo wtedy na innych biegach i przyspieszaniu też by szarpał. Co byście dalej sprawdzali?

    PS. dodam że problem jest mniej odczuwalny na zimnym silniku. Jak sie rozgrzeje to szarpie mocniej.

  • #2
    Wymieniłem cewkę, przewody WN i świece.

    Nadal szarpie.

    Nie wiem czego szukać dalej.

    Komentarz


    • #3
      Podpinałeś pod komputer i sprawdziłeś grupy o których pisałem Ci w innym temacie ?

      Komentarz


      • #4
        Miałem ostatnio podobny problem, podczas jazdy (stała prędkość 60 - 70 km/h) szarpało budą. Po przełożeniu kół (opony zimowe 13 lat) przód na tył/tył na przód problem znikł. Powodem były opony, mogą rozwarstwiać się ze starości. Na przyszłą zimę przyjdą nowe.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X