Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prostowanie felg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Mnie zastanawia jak przebiega proces prostowania :roll:
    Czy jako ze mam felgi lakierowane na cos ala tytan ,czy podczas prostowania nie ucierpi lakier na niej lub cos ? :roll: Bo do prostowani raczej trzeba bedzie fele rozgrzac :roll:
    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

    Komentarz


    • #27
      Uszkodzenie jednej alufelgi.

      Mam taki problem do rozwiązania:
      Zdarzyło mi się uszkodzenie alufelgi (ciemno , mokro , krawężnik, żona ... taki to zbieg okoliczności), uszkodzenie jest poważne. Jedno z żeber pękło na 3mm, wydaje mi się że ewentualna naprawa wymagałaby spawania. I to jest moje pierwsze pytanie czy spawanie aluminiowych felg w ogóle ma sens ?
      Kolejna sprawa jest taka, Próbowałem już znaleźć pasującą felgę, niestety przypomina to szukanie igły w stogu siana, Chociaż na początku byłem nastawiony pozytywnie, bo felgi nie są jakieś wymyślne tylko fabryczne. I to jest moje drugie pytanie, Jeśli ktoś z czytających ten post miałby namiar na taką felgę (usunąłem obrazek) to proszę o jakiś cynk.
      Ostatnie pytanie, jeśli nie uda mi się dokupić felgi to jakie są możliwości sprzedania 3 sztuk ? jasne że na złomie skupią wszystko, ale jednak to jest straszna strata bo felgi są w dobrym stanie.

      dodane:

      Na szczęście udało mi się dokupić felgę na allegro :-).
      "Jestem oazą spokoju, zajebiście wyluzowanym kwiatem lotosu na idealnie gładkiej tafli jeziora."

      Komentarz


      • #28
        Mam delikatnie podbitą przednią alufelgę 15" oryginały.
        Czy po prostowaniu zamontować ją na tył ?
        Czy takie skrzywienie może wrócić przy następnym walnięciu nawet w małą dziurę bo jeśli tak to lepiej dać na tył.

        Komentarz


        • #29
          W Oławie prostuje facet na gorąco. Koszt to 70 pln za 16 : i 75 pln za 17". Robiłem u niego w zeszłym roku w sumie 4 felgi. Dwie ori skody i dwie 17 aluett które to wyglądem przypominały kwadrat. Wszystko udało się zrobić beż pęknięć. Co ciekawsze mam teraz założone prostowane felgi na przedniej osi. Nic nie telepie. Gość który zakładał mi nowe opony stwierdził że najlepiej wyważały się te właśnie felgi prostowane.
          Adres to Oława ul. 3-go maja zjazd z ronda koło tesco na stacje paliw no name. Niestety nie ma tego zakładu w internecie by go pokazać wam.
          Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

          Komentarz


          • #30
            W sobotę wreszcie podjechałem zmienić gumy. Alu w bagażniku, szybka przekładka…, no i problem – 2 felgi w kształcie owalnym! Mocno owalnym ponoć! No i powiedzcie mi jak to możliwe, że do końca poprzedniego sezonu letniego jeździłem na tych felgach i nie działo się nic podejrzanego?! Jak się odczuwa ‘jajowate’ felgi podczas jazdy?
            Facet stwierdził, że dzwon musiał być wielki, bo tak wykrzywionych oryginalnych felg dawno nie widział… Ale ja żadnego dzwonu nie zaliczyłem!
            Mam cichą nadzieję, że po prostowaniu (70 zł/szt.) wszystko będzie ok.
            pozdr
            SCOUT 2.0 FSI (BVX)

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X