Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brudne reflektory

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brudne reflektory

    Dzień dobry

    Moja skoda octavia 1 ambiente 1.9 TDI2002 r. ma już mocno zmatowione światła przodu. Zdjęcie w załączniku. Czy samodzielnie łatwo dojść do środka reflektora żeby go doczyścić czy są jakieś problemy?
    ​​​​​​?
    Załączone pliki

  • #2
    Jeśli zmatowiony jest odbłyśnik w środku to żeby dojśc to musisz rozklejać lampy i próbować spolerować. A potem znowu próbować skleić by lampa była szczelna - ciężki temat. Ja na twoim miejscu szukał bym nowych lamp.

    Komentarz


    • #3
      Ja na Twoim miejscu oddałbym je do regeneracji. W Piekarach Śląskich polecam to zrobić.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Początkowo też myślałem o różnych sposobach regeneracji.
        Ale gdy podjąłem próbę polerowania to stwierdziłem, że nie ma to sensu.
        Czemu nie ma sensu?
        Przede wszystkim trzeba kupić jakiś dobry zestaw do polerowania i spędzić na tym polerowaniu prawie cały dzień.
        Efekt i tak będzie nijaki. Niby będzie różnica ale niewielka. U Ciebie widzę podobny problem do tego jaki był u mnie czyli niewielki pęknięcia klosza, których nie wypolerujesz.
        Stwierdziłem, że dalsze próby polerowania czy jakiejkolwiek regeneracji są bez sensu. Szkoda kasy na te różne zestawy polerskie oraz po prostu czasu na ślęczenie przy samochodzie i polerowaniu.
        Co polecam? Może to zabrzmi drastycznie ale polecam po prostu kupić nowe lampy i to lampy Hella. Nic nie zrobisz już z plastikowymi lampami, które mają ponad 20 lat. Spękane i matowe klosze, okopcone i zakurzone odłbyśniki, przegrzane złącza elektryczne i - nie wiem jak u CIebie - niedziałające silniczki regulacji.
        Dopiero po wymianie lamp na nowe widać różnicę. Dwie nowe lampy Hella kosztowały mnie 1300zł. Dużo lub niedużo. Dla mnie liczy się efekt, trwałość i bezpieczeństwo. No i znów mam regulację położenia reflektorów, bo w starych silniczki nawaliły.

        Komentarz


        • #5
          Potrzebuje do mojej octavii reflektory ksenonowe. Widzę jakieś zamienniki od DEPO. Ktoś przerabiał temat?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X