Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Konfiguracja LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Konfiguracja LPG

    -Ty kto?
    -Śmierć.
    -A dlaczego bez kosy?
    -Dam rade.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------Niedźwiedź sporządził listę zwierząt, które chce zjeść. Zwierzęta, gdy się o tym dowiedziały, wpadły w panikę. Nazajutrz do niedźwiedzia przyszedł jeleń i pyta:
    - Niedźwiedziu, jestem na liście?
    - Tak.
    - No tak, rozumiem. Słuchaj, daj mi jeden dzień, żebym pożegnał się z rodziną. A potem mnie zjesz.
    Niedźwiedź się zgodził i zjadł jelenia dopiero na drugi dzień. Jako następny przyszedł wilk i pyta:
    - Niedźwiedziu, czy jestem na liście?
    - Jak najbardziej.
    - Ojej, straszne. Słuchaj, pozwól mi żyć jeszcze jeden dzień, a pożegnam się z najbliższymi. A potem mnie zjesz.
    I znowu niedźwiedź zjadł swoją ofiarę dopiero na drugi dzień. Potem do niedźwiedzia przyszedł zajączek i pyta:
    - Słuchaj, czy jestem na liście?
    - Tak, jesteś.
    - A mógłbyś mnie skreślić?
    - Nie ma sprawy.

    :diabelski_usmiech

    Panie grają w golfa. Jedna z nich uderzyła piłeczkę, chciała prosto, poszło w lewo.
    Niedaleko stojący obserwator żeńskich zmagań zgiął się w pół, wsadził dłonie pomiędzy uda i wrzasnął. Babka podbiegła do niego przerażona:
    - Ja bardzo pana przepraszam, ale to było doprawdy niechcący!
    Facet dalej jęczy, kobieta próbuje załagodzić zdarzenie:
    - Jestem fizykoterapeutką, może będę w stanie panu pomóc!
    Facet dalej jęczy. Ona rozpięła mu rozporek i rozpoczęła masowanie. Po 5 minutach pyta:
    - No i jak, pomogło?
    - Bardzo przyjemnie, ale kciuk nadal boli.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

    :diabelski_usmiech

  • #2
    [O1] Konfiguracja LPG

    A tak na początek roku to życzę wszystkim najlepszego w nowym roku
    witam mam takie pytanie dotyczące konfiguracji LPG bo wydaje mi się że gazownik mnie zrobił w bambuko
    Sterownik STAG 4
    Reduktor TOMASETTO
    wtryskiwacz OMVL
    wyczytałem że ta konfiguracja jest do 90 koni informacje zaczerpnąłem ze strony AC - Strona główna - autogaz lpg producent instalacji gazowych a mój samochodzik to skoda octavia 1.6 (74 KW) silnik AEH
    proszę o pomoc i dziękuje z góry

    Komentarz


    • #3
      Nie podałes numeru sterownika!!! a wryski magic jest sa bardzo dobre napewno ujazmią twoją stajnię, ja mam w seacie 1,6 105 hp tomasetto i magic jet i jest gitara

      Komentarz


      • #4
        jedyne co bym wymienił to reduktor miałem tomasetto i nie polecam
        Auto: Skoda Octavia I
        Kolor: Srebrny
        Pojemność: 1,8T 20V
        Moc: 150KM
        Typ silnika: AGU
        Gaz: STAG-4

        Komentarz


        • #5
          no tylko dziwi mnie to bo pali mi około 14 litrów na 100 to moim zdaniem troszkę mało zrobiłem 260 km na 38 litrach no i jak mi zmniejszył spalanie to nie było czym jechać więc troszkę zacząłem grzebać i wyczytałem że ta konfiguracja jest do 90 koni może wina leży po tej stronie nie mam pojęcia co z tym zrobić pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            oj Sorki ty masz wtryski OMVL ale to one tez dają rade, moze dysze złe ci dobrał??
            Z takim zestawem nie powinno byc problemow przy tej mocy.No ale fakt z tym spalaniem ja Leonem w jezdzie mieszanej robie około 430 km na 38 litrach.Jak masz gaz na gwarancji to musisz ich gnębić i nie daj sobie wcisnac ze tak ma byc, Moim zdaniem jak nie masz ciezkiej nogi to powinienes spalic ok 10l w jezdzie mieszanej.

            [ Dodano: Pon 03 Sty, 11 23:08 ]
            A oto dobra rada.Mu mozemy sobie gdybac zarejesruj sie na stronie Error 503: Unknown domain
            tam chłopaki ogarniają wszystko o gazie a szczegolnie stag
            Pozdro

            Komentarz


            • #7
              sorki że tak późno ale nie miałem za bardzo czasu byłem u gazownika po ustawiał mi i niby jest oki spalanie wyszło mi około 12 litrów zrobiłem na zbiorniku 330 km ale zauważyłem ostatnio że na wysokich obrotach powyżej 4 tyś to zaczyna mi migać dioda przy wskaźniku poziomu gazu tak jak by coś go odcinało i chwilowo przerzucał się na benzynę i czeka mnie kolejna wizyta u gazownika :/

              Komentarz


              • #8
                szefler, domyślam się (patrząc na stronę Stag'a - o ile masz tego samego KIT'a), że masz reduktor Tomasetto Alaska. Reduktory te dają radę przy 74 KW i silniku 1.6. Problem może pojawiać się przez kilka rzeczy. Po pierwsze może to być powodowane słabą jakością gazu - chodzi o % udział propanu i butanu w mieszance. Następną rzeczą może być styl jazdy. Przy "miedzi 6-ce", która leci ze zbiornika do reduktora, może po prostu brakować odpowiedniej ilości gazu - gdy się jeździ np. z butem w podłodze. To akurat dotyczy bardziej problemu przy nieco większej ilości KM. Ważne jest również, aby węże pomiędzy wtryskiwaczami, a dyszami wkręconymi w kolektor były najkrótsze jakie się da założyć i równej długości. W tym celu zamiast listwy "4" (w 4-cyl. silnikach w innych wiadomo - inaczej) można założyć 4 pojedyncze. No i oczywiście wszystko odpowiednio ustawić w ECU za pomocą software'u. Pojeździć trochę i podjechać wtedy do warsztatu na strojenie. Sprawdzić czas wtrysku gazu. Nie wiem co w tym sofcie Stag'a jest możliwe do wyregulowania, ale przy chwili czasu rzucę okiem.

                P.S. Pytanie - jakie masz ciśnienie gazu na wyjściu z reduktora? Jaką masz temperaturę w reduktorze? Jak długi jest wąż pomiędzy reduktorem a listwą z wtryskiwaczami? Jak koledzy wspominali problem może również leżeć po stronie dysz. Ponadto przydałoby się sprawdzić mapy co w nich pokazuje.
                ...nie ma to jak Octavia :drive:
                >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X