Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Przyciemniane szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Przyciemniane szyby

    [ Dodano: Czw 16 Cze, 11 16:40 ]
    zapomniałem......przyszedł mi filtr węglowy ....zobaczcie za ile :wink:
    Link
    I wszyscy już wykupili te filtry. Tzn. mi się właśnie udało załapać na ostatni. Jest info o dostępności do 48h, więc może jakaś nowa partia się pojawi.

  • #2
    [O2] Przyciemniane szyby

    Zakupiłem Octavię Kombi 1,4 TSI Ambiente i ... myślałem , że przyciemniane szyby są seryjne a u mnie nima. Czy ktoś z posiadaczy modelu 2011 też tak trafił jak ja?? CZy to teraz standard??

    Komentarz


    • #3
      Na pewno masz przyciemnione - znaczy takie zielonkawe, ale tylko boczne i tylną. Jeśli chciałbyś, aby tylne były mocniej przyciemnione to trzeba zamówić pakiet Sun-set. Szyby przednie muszą spełniać wymagania homologacyjne, czyli mieć odpowiednią przepuszczalność światła, a te instalowane w skodach są już blisko granicy ustalonej w rozporządzeniu dot. warunków technicznych, które muszą spełniać auta poruszające się po polskich drogach.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez janek11
        aby tylne były mocniej przyciemnione to trzeba zamówić pakiet Sun-set.
        z tym, że Sunset jest dostępne tylko w kombi.

        Komentarz


        • #5
          macluke, ale ori2 ma combi :lol:

          Komentarz


          • #6
            janek11, kiedyś się tym interesowałem i te wszystkie "Zielone" szyby mają przyciemnienie na poziomie jakiś 25%, a norma dopuszczalna tj. 30% . Najjaśniejszą folię można było użyć zdaje się w Seicento (gdzie szyba w ogóle nie była przyciemniana) i to, i tak się ocierało o te 30%. Może teraz się coś zmieniło, bo ani w Skodzie, ani w Audi nie przyciemniałem tyłu, więc nie wiem jak teraz mają się do tego przepisy.
            ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

            ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

            ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

            Komentarz


            • #7
              Flame, jest tak jak piszesz, tylko, że dotyczy to szyb bocznych z przodu, szyba przednia (windscreen) musi być w 100% przepuszczalna. I dlatego te 'zielone' wyglądają jakby nie były w ogóle przyciemnione. Natomiast przepisy nie obejmują szyb tylnych (zarówno bocznych jak i głównej). Pakiet sunset ma wyższy współczynnik przyciemniania niż 30% i dlatego jest montowany tylko na tylnych szybach.

              Komentarz


              • #8
                ufff, a już myslałem, że tylko mnie spotkała jakaś niesprawiedliwość straszna, a przeciez autko u Danielcia kupowałem.

                Komentarz


                • #9
                  Spoko, toż to żadna niesprawiedliwość - po prostu chwyt marketingowy A szyby faktycznie są przyciemnione, tyle że nieznacznie. Ja domówiłem sobie sunset i jestem zadowolony, choć jeszcze pewnie czeka mnie dokupienie osłon na tylne szyby ze względu na dzieciaki, bo w mocno słoneczne dni sunset nie wystarcza.

                  Komentarz


                  • #10
                    a ktoś wie na czym polega ten bajer za 4500 PLN: Sun Safe Glass – szyby z powłoką IR/PVB?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zdaje się, że one maksymalnie minimalizują przenikalność cieplną.
                      ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

                      ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

                      ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

                      Komentarz


                      • #12
                        Flame, ale to gruba kasa! 4.5tysia!
                        jestem ciekawy jaka jest różnica między: Sunset a Sun Safe Glass – szyby z powłoką IR/PVB

                        btw jak ktoś nie ma combi a chce ciemny tył i boki, zawsze może okleić folią
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • #13
                          macluke, o ile kojarzę to są to szyby laminowane specjalną folią PVB ( Polivinyl Butyralu ) z dodatkiem specjalnych nanocząsteczek materiału półprzewodnikowego, które pochłaniają promieniowanie podczerwone ( IR ). Cząsteczki są na tyle małe, ze folia z tą powłoką nie jest ciemna ( nie przyciemnia w znaczący sposób szyby tak jak zwykłe folie ) a mimo to "nie czuć" przez nią ciepła promieni słonecznych. Jest to efekt podobny do piecowo nakładanej warstwy tlenków tytanu ( przyciemnianie piecowe szyb ) tyle, że w piecówce szyby są wyraźnie ciemniejsze ( przyciemniają w całym zakresie widma czyli i światło widzialne i podczerwień ) a przy IR/PVB można uzyskać takie samo pochłanianie IR przy niewielkim pochłanianiu światła widzialnego ( nazywa się to powierzchniowy rezonans plazmowy ).
                          Normalnie tą folię PVB wkleja się pomiędzy dwiema warstwami szkła ( tak jak przednia szyba tzw. klejona ). Nie wiem czy w Skodzie jest tak samo, czy ta folia jest wyklejana tylko z jednej strony, ale słowo Safe Glass sugerowało by, że szyby sa zrobione tak jak przednia ( czyli szkło, folia, szkło ).
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #14
                            kowal 2002, bardzo celna odpowiedź. Ze swojej strony dodam jeszcze, że promieniowanie podczerwone (IR) jest promieniowaniem cieplnym - tym samym nie występuje efekt uczucia ciepła pod wpływem promieni słonecznych (np. jedziesz sobie z włączonym climatronikiem i z zacienionej drogi w lesie wyjeżdżasz na odkryty płaski odcinek, na którym daje mocno słońce. Zanim climatronic się przestawi Ty odczuwasz, że jest po prostu gorąco, a gdybyś sprawdził termometrem, temperatura wcale nie wzrosła o wiele). Bo IR ogrzewają przedmioty, a dopiero te ogrzane przedmioty ogrzewają powietrze.

                            Ciekaw jestem jak bardzo te powłoki blokują IR, czy np. oznacza to, że w noktowizorze widać tak, jakbyśmy mieli jednak przyciemnione szyby? A tak poza tym, to niestety za drogi to interes chyba. Ciekaw jestem, czy jest ktoś na forum, który zamówił to, aby powiedział jak się sprawdza w praktyce.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja znalazłem coś takiego:
                              Strony nie znaleziono - Bruxafol
                              Nie przyciemnia więc można zrobić przednie boczne, ktoś miał do czynienia z taką folią?

                              Komentarz


                              • #16
                                Pytanie moje brzmi tak.Czy przyciemniając komplet szyb (bez przedniej oczywiście) w specjalistycznej firmie tracę gwarancję producenta? chodzi mi o to, że przy oklejaniu w drziwach przednich trzeba sciągać boczki a tam jest elektryka drzwi i wiecie przy ewentualnym uszkodzeniu czegoś gwarant czyli Skoda może się do tego przyczepić? dziękuje z góry za odpowiedzi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Może ktoś wrzuci fotki z przyciemnieniem sunset? Mam nadzieje że to przyciemnienie na czarno, a nie np jakiś dziwny ciemniejszy ocień zielonego lub niebieskiego?
                                  Sam zastanawiam się nad zamówieniem octavki z sunsetem dlatego byłbym wdzieczny za foto. I druga sprawa w jaki sposób realizowane jest to przyciemnienie?? Mam nadzieje ze fabrycznie przyciemnianymi szybami a nie folią?

                                  PS

                                  Już znalazłem na forum szukajka czasem się przydaje

                                  Forum - Octavia Club Polska

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    podbijam swoje zapytanie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      x_cite, niekoniecznie trzeba ściągać boczki- są firmy które to robią bez rozbierania drzwi

                                      Zamieszczone przez x_cite
                                      tracę gwarancję producenta
                                      a jak naklejasz naklejkę na szybę to też nie tracisz gwarancji



                                      Zamieszczone przez x_cite
                                      przy ewentualnym uszkodzeniu czegoś gwarant czyli Skoda może się do tego przyczepić
                                      oczywiście że się przyczepią- jak będą musieli to przyczepią się do byle czego
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                        x_cite, niekoniecznie trzeba ściągać boczki- są firmy które to robią bez rozbierania drzwi

                                        Zamieszczone przez x_cite
                                        tracę gwarancję producenta
                                        a jak naklejasz naklejkę na szybę to też nie tracisz gwarancji



                                        Zamieszczone przez x_cite
                                        przy ewentualnym uszkodzeniu czegoś gwarant czyli Skoda może się do tego przyczepić
                                        oczywiście że się przyczepią- jak będą musieli to przyczepią się do byle czego
                                        owszem można okleić bez ściągania boczków, ale to grozi występem w programie TeDe'go wiejski tuning..... :lol: rozmawiałem dziś z gościem z firmy co robi na co dzień szyby i powiedział, że można uszkodzić jeden środkowy kołek, który potem bez problemu wymienią na nowy koszt kołka pi razy oko 30 groszy. Koszt oklejenia całości auta folią 20-tką (jaśniejsza) lub 35-tka (średnio ciemna) to 650 zł za całość Octavii....trochę dużo jak na moje miasto :P

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez x_cite
                                          owszem można okleić bez ściągania boczków, ale to grozi występem w programie TeDe'go wiejski tuning.
                                          to zależy kto to robi
                                          jak we dwóch ze szwagrem w stodole to efekt może taki być :diabelski_usmiech

                                          ja osobiście widziałem kilka aut tak zrobionych, np eX ma S2 i O1 zrobione i jest to perfekcja
                                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X